Skocz do zawartości

Wentylatory do obudowy, chłodzenie na procesor


Recommended Posts

Witam, poszukuje wentylatorów do obudowy (Gladius M40) potrzebuje trzech, cena wszystkich musi zmieścić się w 100zł. Priorytetem jest CISZA i jeszcze raz CISZA, wydajność jest na drugim miejscu :)

 

Dodatkowo poszukuje coolera do procka i5 3570K (chciałbym podkręcić do 4,5Ghz) cena do 150zł +/-20. Tutaj również bardzo zależy mi na ciszy, ale tym razem z wydajnością na równi. Przypominam buda to Gladius M40, więc cooler musi się pomieścić.

 

Liczę na Waszą pomoc :)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Ja też mam problem z doborem coolera do gladiusa - czy xigmatek gaia zmieści się do M40?

Na różnych forach piszą ludzie że do brutusów się mieści, ale HR-02 Macho rev. 2 też wchodzi bez problemu do 310 i 410 a do gladiusa już nie (no chyba że socket jest dość nisko na płycie to podobno też się mieści, ale akurat w moim gigabyte ga970a-ud3 socket jest dość blisko krawędzi)

Link to post
Share on other sites

 Scythe Grand Kama Cross wszędzie piszą że jest cichy i dobrze chłodzi, tylko czy jego wydajność nie spada zbytnio w gladiusie?(do ścianki bocznej zostaje jakieś 2-3cm).

 

Fortis wg niektórych testów ma wydajność podobną do macho 120, tylko że zasłania 1 slot RAM (mam zamiar wymienić wentylator na 140mm - np. Thermalright TY-147 i wtedy straciłbym chyba nawet 2 sloty), albo SP Ferra 1224 pro + Thermalright TY-147 będzie cichy i wydajny (gdzieś na tym forum widziałem zdjęcie takiej kombinacji).

 

Jest jeszcze Zalman CNPS14X - w komentarzach pod recenzją t.luka o wysokich coolerach do m40 gość napisał że zmieścił się w gladiusie na styk (na płycie ga-ma790x-ds4).

Link to post
Share on other sites

A jak z wydajnością tego Scythe Grand Kama Cross, bo wszystkie testy jakie czytałem były w obudowach z otworami z boku a w gladiusie ich nie ma i do tego jak już wspomniałem wentylator jest trochę przysłonięty (wolnej przestrzeni jest od ok 1.7cm do ok 2.5cm)?

 

A jak wypada thermalright true spirit 120M pod względem głośności i wydajności? (np. w porównaniu z Fortisem)



Ja jeszcze się wstrzymam z kupnem - pojawiło się kilka nowości, z czego najbardziej zainteresował mnie alpenfohn brocken 2 (wentylator 14cm kręci się do 1100 RPM - powinien być cichy :) ), cena ok 180zl i powinien zmieścić się w gladiusie M40. Znalazłem pierwszy test, w którym wypadł na poziomie BQ dark rock pro 2 i TR true spirit 140. Poczekam na kolejne testy.

Edytowane przez gweilgi
Link to post
Share on other sites

True Spirit 120M na poziomie DRP 2 i True Spirit 140? Dobre sobie bo to nierealne :D

 

Napisałem że wg pierwszego (i póki co jedynego) testu Alpenfohn Brocken 2 http://www.gamezoom.net/artikel/Alpenf_hn_Brocken_2_Test_Review_Exklusiv_-27713-2

wypadł podobnie do DRP 2 i TS 140  :)

ale poczekam na więcej testów (mam nadzieję, że może nawet na chlodzenie.net :) )

 

O TS 120M pytałem jak wypada w porównaniu do fortisa. 

 

Póki co czekam na ww testy i pojawienie się w sprzedaży AF Brocken 2 (ok 180zl to jeszcze nie tragedia)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Oczywiście, że trzeba poczekać na normalne testy bo test, gdzie "Alpen" typu tower jest lepszy od dużego twin-towera w postaci DRP2 to można sobie włożyć między bajki...

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że trzeba poczekać na normalne testy bo test, gdzie "Alpen" typu tower jest lepszy od dużego twin-towera w postaci DRP2 to można sobie włożyć między bajki...

Fakt - bardziej realne wydaje się porównanie go do TS 140.

 

Nie mniej jednak może okazać się ciekawą propozycją - radiator ma 156mm wysokości i jest asymetryczny jak obydwa TR macho więc spokojnie wejdzie do gladiusa :)

Dla mnie najważniejsze jest żeby było cicho i na przyszłość wydajnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...