Skocz do zawartości

Nowy komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez venedet,

Recommended Posts

pozwolę sobie zacytować mój konfig z innego tematu, kwota całości 6300zł

 

 

 

Procesor:

Intel i7-3820 /3.6 GHz, 10MB, LGA2011, BOX/

1130 zł

 

Chłodzenie:

Thermalright HR-02 Macho Black-White

185 zł

 

Płyta główna:

MSI X79A-GD45 /intel X79, LGA2011/

699 zł

 

Pamięć RAM:

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

199 zł

 

Dysk twardy:

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

399 zł

 

Drugi dysk twardy:

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

249 zł

 

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 256bit (1045/6008)

1499 zł

 

Nagrywarka DVD / BluRay:

LG Blu-ray BH16NS40 (BD-R 16x, 16x DVD)

299 zł

 

Obudowa:

Antec One USB3.0 (b/z)

235 zł

 

Zasilacz:

bequiet! PurePower L8 630W

339 zł

 

Monitor:

iiyama Prolite E2480HS-B1 (LED, 2ms, DVI, HDMI, głosniki)

669 zł

 

System operacyjny:

Microsoft Windows 8 OEM 64Bit PL

330 zł

 

cena ogółem: 6232 zł brutto ESC.pl

 

Dlaczego?:

Prcesor - 4 rdzenie/8 wątków, trochę kłopotliwy w O/C, ale około 4,6-4,7 GHz powinno się ogarnąć :) Choć i przy standardowych taktach w zupełności starczy mu mocy obliczeniowej. Bardziej przyszłościowa podstawka niż 1155 ze wzgledu na możliwość ulepszenia do CPU 6rdzeni/12wątków, ale to dopiero za jakieś 2-3 lata :P

Cłodzenie CPU - bardzo wydajne w dobrej cenie.

Płyta - świetna do O/C dobrze wyposażona w normalnej cenie.

Pamięć - Tanie dobre i nieźle się kręcą, a przy ewentualnym O/C CPU nie będą blokowały.

Dysk SSD - szybki, w dobrej cenie, na system i podstawowe programy wystarczy, większe pojemności są w niebotycznych cenach więc nie warto.

Dysk HDD - magazyn na gry, filmy, zdjęcia, bardzo udana seria tego producenta.

Karta graficzna - bardzo dobry model fabrycznie podkręcony i wyposażony w wydajny oraz cichy system chłodzenia, nic dodać, nic ująć.

Nagrywarka DVD/ otw.BR - fajnie jest obejrzeć film w BlueRay, więc może się przydać, po za tym użyjesz jej może raz czy dwa żeby zainstalować system, jeśli niepotrzebna funkcja odtwarzania BR to zmienić na zwykłe DVD, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszego chłodzenia CPU lub Monitora, można się jeszcze zastanowić nad lepsza grafiką GTX 680.

Obudowa - solidna, dość przestronna dobrze wentylowana, ogólnie dobra

Zasilacz - bardzo solidny, stabilny i dobrze wykonany, oczywiście można kupić coś tańszego lub słabszego, ale ja bym nie oszczędzał na tym elemencie komputera, bo bardzo często od niego zależy to czy sprzęt będzie działać prawidłowo.

Monitor - miałem z nim do czynienia parę razy i bardzo mi się podobało to co na nim widziałem, ale nie jestem ekspertem w tym temacie.

System - taki chciałeś to masz :P

 

Kwestie Myszki i Klawiatury pozostawiam Tobie, bo jest to bardzo indywidualny element komputera i poprostu musi ci się na nich dobrze pracować i grać, a to możesz ocenić tylko i wyłącznie Ty sam :)

Przez najbliższe 3 latka powinna smigać na maxa każda gra, a jak nie to się dołoży jeszcze jednego GTXa 670 do SLI i będzie pięknie. Choć wtedy może się okazać że zasilacz też by się przydał mocniejszy, ale tak czy siak masz tu kompletny zestaw do komfortowego grania i pracy na co najmniej 2-3 latka :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...