Skocz do zawartości

Zbyt niska wydajność procesora AMD A10 5800K


Recommended Posts

to czemu ja mam ok ,  powinien mieć podobnie ! ramu nie sprzedawaj dokup do 16gb , bedzie lepiej śmigać , już powoli pojawiają się wymagania 8gb w grach

 

 

Jak będziesz dalej siał takie herezje to szybko stąd wylecisz.

 

8Gb widziałem w "zalecanych" do Crysisa 3, a na APU to chyba sobie w niego nie pogra ;)

Edytowane przez HajducekHajduk
Link to post
Share on other sites

to czemu ja mam ok ,  powinien mieć podobnie ! ramu nie sprzedawaj dokup do 16gb , bedzie lepiej śmigać , już powoli pojawiają się wymagania 8gb w grach

 

Przecież napisałem wyraźnie, wszystko zależy od konkretnej kombinacji płyty głównej i procesora. To po prostu loteria...

Link to post
Share on other sites

po to jest dual graphics, lub solo jakaś lepsza , a nie ograniczać się dwoma kościami po 4gb ... bez sęsu



Jak będziesz dalej siał takie herezje to szybko stąd wylecisz.

 

8Gb widziałem w "zalecanych" do Crysisa 3, a na APU to chyba sobie w niego nie pogra ;)

herezje?? 

 

akurat spokojnie można grać w c3

Link to post
Share on other sites

Ja zamierzam w późniejszym czasie kupić jakąś kartę graficzną, która pozwoli mi pograć w full hd na niskich/średnich w nowe gry i na ultra w stare. Myślę, że HD 7770 podoła. A jak nie to będę szukał 7850. Może przez rok stanieją. Jutro znowu zadzwonię do tego gościa. Jak się zgodzi żeby wysłać procesor na "statek matka" i czekać co tam powiedzą to się zgodzę. A jak mi powie, że jest ok to zostanie tak jak jest i zaufam po prostu miernikowi płyty głównej. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja u siebie mam kilka dedykowanych ustawień pamięci od 1333 do 2133 ... zobacz czy u ciebie też nie ma (ustawia napiecie timing itp) reset napewno nie zaszkodzi , może coś źle jest ustawione , jeśli ręcznie było to ustawiane 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie działa. Podniosłem taktowanie do 1.65V i częstotliwość do 1600Mhz i nic to nie pomogło. 

 

kilka dedykowanych ustawień pamięci od 1333 do 2133

No ja też tak mam, że jak nacisnę + to przecież mi nie podnosi o 1Mhz tylko z 1333 do 1600. 

Link to post
Share on other sites

Biosu nie. Nie umiem tego zrobić, ale chyba GIGABYTE dostarcza jakiś program do tego. Ostatnio jak aktualizowałem BIOS starej nagrywarki to zmarła nagłą śmiercią. Wolałbym więc nie ryzykować. Pamięć: Kingston KHX 1600C10D3B1/8G HyperX. 

Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem w biosie masz ustawienia taktowania pamięci już przygotowane przez gigabajta : oc tweaker\dram configuration\load xnp setting,  tam możesz ustawić juz przygotowany profil np 1600, powinno to działać ,  u mnie jest troche inaczej bo mam asrocka..

Link to post
Share on other sites

http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe

programik @bios do aktualizacji z pod windowsa. Twojej plyty glownej sa 2 rewizje: 1.0 oraz 1.1. Upewnij się, ze prawidlowy sciagasz.

Ten ram na 1600 MHz chodzi z opoznieniami 10-10-10 http://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C10D3b1_8G.pdf przy 1,5 V

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...