Skocz do zawartości

Zbyt niska wydajność procesora AMD A10 5800K


Recommended Posts

U mnie temperatury pod obciążeniem osiągają maksymalnie 85 stopni. Niby dużo, ale jest jeszcze pewien zapas do granicy bezpieczeństwa, za którą uznaję 90 stopni. Procek to oczywiście X4 750K, podkręcony do 4,5 GHz i chłodzony przez NH-D14.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie mam boksowe. Nie wiem jak wyłączyć to Turbo. Nie mogę nigdzie w BIOSIE tego znaleźć. Czy to może być opcja Core Perfromance Boost? Wynik w 3D Mark podawałem. Jest o 50 punktów wyższy od ostatniego. To, że mi brakuje tych punktów jest też pewnie spowodowane jednokanałową pamięcią RAM, wiec o to się już nie martwię. Znalazłem, Speed Fan Temp 3. Po włączeniu testów w Overdrive ten wskaźnik się podnosił i jak doszedł do 60 stopni to BIOS zaczął "pikać". Czyli to jest ten wskaźnik. Teraz przy jego użyciu będę kontrolował temperaturę. 

Link to post
Share on other sites

Tak, musisz wyłączyć Core Perfromance Boost :). Pamiętaj też, żeby się pod żadnym pozorem nie sugerować wskazaniami Overdrive. Ten program przecież pokazuje 0 stopni w spoczynku!

 

@wujashek

Napięcia, jak napięcia. Dałem 1,475 V i nie jest to jakaś straszna wartość. Jakim programem mierzyłeś w ogóle temperatury? Poza tym, pasta pod IHS robi swoje :P.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Te temperatury ze Speed Fana są w miarę zgodne z tym co w BIOSIE jest ustawione, bo przy 60 stopniach "pika". Ale też mnie to skłania do przemyśleń, bo  w spoczynku jest 14 stopni. Z kolei OCCT, Speccy i HWmonitor mają swoją wersję i upierają się, że po Asasinie jest 80 stopni i koniec. No ale wtedy płyta nie pika.  Nie wiem, może te trzy programy wykorzystują ten sam czujnik? Wydaje mi się, że ten wskaźnik z Speed Fan jest właściwy. Po graniu speed fan pokazuje około 55 stopni. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

 

 

Z kolei OCCT, Speccy i HWmonitor mają swoją wersję i upierają się, że po Asasinie jest 80 stopni i koniec. No ale wtedy płyta nie pika.  Nie wiem, może te trzy programy wykorzystują ten sam czujnik
 

Te trzy programy pokazują zgodny wynik. A speedfan pokazuje zgodny z tym co ma ustawione płyta główna. Jak tam palucha wtykałem to naprawdę nie czuć żaby tam było 90 stopni. Nie za bardzo mi się widzi jechać 40 km do tego sklepu i znowu się kłócić, że jest źle. Chyba to tak zostawię. Jak w czasie gry będzie pikać (czyli teoretycznie jak wykręci 60 stopni)  to w BIOSIE ustawię "pikanie" przy 70 stopniach (73 st to niby max temperatura według producenta) i jak wtedy "zapika" to będę myślał, bo to wtedy będzie dowód, że normy producenta są przekroczone. 

Link to post
Share on other sites

mi w speed fanie temp z occt zgadzają się w 100% , wiec masz walnięty jakiś czujnik , reklamuj sprzęt ! domagaj się wymiany na nowy , chyba że chcesz się męczyć z tym dalej , ja ogólnie kilka dni temu zmieniłem obudowe na nową tracera (stara była jeszcze z p4) i temp spadły mi jeszcze bardziej w occt po około 7-8min miałem 56-57 C teraz 52 C i to teraz mierzyłem  w x mode turbo proc na 4Ghz 

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

Hmm. Namierzyłem trzy czujniki: 

2 na płycie głównej (jeden całej płyty a drugi procesora)

1 prawdopodobnie na procesorze.

Sęk w tym, że ten jeden z płyty głównej nie zgada się z tym jednym na procesorze. I teraz nie wiem, którym się przejmować. : | Mam jechać z tą reklamacją czy nie?  

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest wszystko ok.

Mozesz pomyslec o sprzedazy swojej jednej kosci ramu i z niewielka doplata kupic 2x4 GB 1866 MHz.



Na boxowym chlodzeniu cudow nie oczekuj, a pomiar temperatur przy amd to troche loteria.

Kupisz kiedys lepsze chlodzenie, to zyskasz cisze i sobie jeszcze wszystko podkrecisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...