Skocz do zawartości

zestaw z monitorem do grafy za 7k


Recommended Posts

Wcześniej zacząłem już podobny temat, lecz odpowiedzi nie do końca mnie zaspokoiły, ale w czym rzecz-> Szukam optymalnego  zestawu na czasie, który dłużej by mi posłużył i spełniłby pewne oczekiwania:

1.Po pierwsze swobodnie mógłbym bawić się na nim grafiką (ai, ap. id i inne programy do graf. rastrowej i wektorowej)

i może trochę grać, ale nie zawsze na najwyższych obrotach, więc

karta graficzna z średniej półki jakaś Ge Force?

procesor za to mocniejszy, ale nie najdroższy i5 może ten (Intel Core i5-3570 3,4 GHz 6MB )

RAM 16gb ? tylko nie jakiś no name

2.Mógłby być cichy i ekonomiczny. Obudowa nie za duża, stylowa i koniecznie z przyciskami od frontu,( bo jestem os. niepełnosprawną siedzę na wózku i jak mam sięgać po coś do góry to brakuje mi czasem wzrostu może thermalake +zasilacz oddzielny+ chłodzenie może takie(Chłodzenie wodne Corsair Cooling Hydro Series H70)

3. Monitor, cóż stanęło na tymNEC MultiSync P241W - LCD 24", IPS, 1920 x 1200ew. alternatywa, nie wiem jak tu jest z kalibrowaniem...

4. Hdd(1TB)+SSD(ile pojemności? 128 czy 64)

5. nagrywarka  chyba nie potrzebna  teraz, tylko jak instalować system jeśli nie z cd ?

6. Jaka płyta główna? + tablet wacoom bamboo jako kontroler
7. Nie wiem czy Windowsa 8 64 bit liczyć, czy lepiej zainstalować "alternatywną" wersję i zaoszczędzoną kwotę wrzucić w części w końcu ok400pln

.Na powyższy zestaw mogę przeznaczyć max. 6,5 tys-7 tys max absolutne.

Pomóżcie coś mądrego skleić...

 

Link to post
Share on other sites

Dopłać kilka złociszy na wersję z k i będziesz kręcił procesor na 4,5 GHz jak zajdzie taka potrzeba.

o to teraz wiem ocb z k , bo myślałem, że 100PLN dorzucić trzeba za nic, ale szczerze to nie znam na podkręcaniu

 

między i7 a i5 spora jest różnica cenowa, ale czy poza 600pln w plecy odczuję sporą różnicę w pracy kompa?

 

o to teraz wiem ocb z k , bo myślałem, że 100PLN dorzucić trzeba za nic, ale szczerze to nie znam na podkręcaniu

 

między i7 a i5 spora jest różnica cenowa, ale czy poza 600pln w plecy odczuję sporą różnicę w pracy kompa?

chłopaki może coś bardziej kompleksowo poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Zacytowałeś samego siebie? Wow. Akurat podkręcanie ostatnio jest bardzo trudne i skomplikowane. Musisz wejść do biosu i zwiększyć mnożnik... I tak to 4 Ghz (szyna bclk ma 100 MHz x 40 (owy mnożnik), potem zwiększasz napięcie by móc mieć więcej GHz. Sporo ludzi dochodzi do 4 GHz bez miany napięć (ja tam nie wiem, ja od razu 4,5/6 zrobiłem).

Link to post
Share on other sites

Skup się na CPU jak to ma być maszynka do pracy - zalecana i7. Określ się dokładnie czego oczekujesz - za 7k można już coś w miarę sensownego sklepać pod pracę z grafiką (szału nie będzie), tylko jak sam wspomniałeś - nie wiesz do końca czy wykorzystasz sprzęt. Dodam że zakup odpowiednio dobranego sprzętu zwiększy szybkość działania maszynki, ale nadal to samo zrobisz na i3 i na i7, z tym że na i7 będzie szybciej i bardziej komfortowo (bez scięć itp.). Późnym wieczorkiem zaglądnę tu ponownie, a tym czasem muszę kończyć - przemyśl temat i odpowiedz czy szukasz wydajnej maszynki do pracy, czy może dobrego kompa multimedialnego do wszystkiego, bo to dwa różne zestawy są.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mobo zmień na http://proline.pl/?p=MSI+Z77A-G45 .

Grafikę zamień na gtx-a 660 - o 30 zł więcej niż 650ti masz już wersję od gigabyte .

Ram zamienił bym na Cl 9 .

Zszedł  bym z ceny chłodzenia na rzecz procka z odblokowanym mnożnikiem(3570k) .

Jeśli zamontujesz to chłodziwo - http://proline.pl/?p=TR+HR-02+MACHO+120 ,starczy Ci na zmianę procka i grafy .

 

//Podstawka 1155 można powiedzieć ,że to już przeszłość - jednak jeśli się upierasz na niej to Twój wybór .

Edytowane przez hitmanbz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za dwa miesiące wyjdzie nowa podstawka 1150 ,która bd następcą 1155 - to oznacza że nie wyjdzie już żaden nowy procesor na 1155 .

Na 2011 możesz włożyć za jakiś czas jeszcze 6rdzeniowca z 12 wątkami ,który jeszcze lepiej niż 3820 będzie spisywał się przy grafice .

Poza tym różnica między 3570k ,a 3820 to 0,2Ghz ale nie o to mi chodziło .

Link to post
Share on other sites

trochę te chłodzenie podejrzane, wg niektórych opinii wydajność procka i ekonomia(żre więcej prądu) robi się gorsza przy słabym chłodzeniu.

 

A czy lepiej: Gigabyte GF GTX660 2048MB 192Bit PCI-E OC. czy MSI GeForce GTX660 TwinFrozr III 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express bo proponujesz obie...

Link to post
Share on other sites

Proponuje :

- Zestaw z nastawieniem na pracę > 8 wątkowy i7 SB-E + 16GB ramu + gtx650 + ssd128GB

i7 3820

HR-02 Macho 120

MSi X79A GD45 Plus lub (8D)

16GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Balistix 4x4GB 

Gigabyte gtx650 OC 2GB 

SSD Crucial M4 128GB

HDD WD 1TB Blue + DVD-RW Lite-On 120

PSU BQ L8 630W

Buda SP Brutus 410

--- razem 4100zł 

Lepiej już tego nie idzie wykombinować - 100 ponad budżet, ale jest i7 i jest SSD. Do tego w miarę wydajny układ graficzny, odpowiednie chłodzenie CPU i 16GB ramu (obecnie to minimum do zabawy z grafiką). Jest opcja z rezygnacją z SSD - wtedy można dołożyć do lepszej karty graficznej (pod gry) i obudowy. Zależy też czy zamierzasz inwestować w sprzęt za jakiś czas, bo przyznam że lepiej wyjdziesz na rezygnacji z SSD i zakupie go w późniejszym terminie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/82865-komputer-do-gier-głównie-fps/

zerknij do mojego posta - wydaje mi sie ze cenowo właśnie tak będzie kolo 7000zl (kupowalem za granica wiec pewien nie jestem).

 

ASUS Rampage IV Formula (spokojnie tansze MSI tutaj dostaniesz i bedzie to to samo co ASUS wydajnoscia)
Intel® Core i7-3820 Processor
Thermalright Archon SB-E X2
(ze wzgledu na wysokie RAMy, dasz mniejsze RAMy, to Noctue mozesz montowac)
MSI GeForce GTX 680 2GB (akurat byla w promocji - chcialem ASUSa jesli mam byc szczery)
Corsair Dominator DDR3 16GB (wysokie pamieci!)
830 Samsung 120GB (mialem z poprzedniego kompa - moze 250GB lepiej ci bedzie kupic)
Seagate Barracuda® 2TB (i tak nic na nim nie trzymam wiec jakikolwiek bedzie to mi styknie)
Corsair AX 850W PSU (w przyszlosci mysle SLI robic)
BitFenix Shinobi XL Big-Tower (zeby pomiescic ten caly balagan)

Acer 27" LED S275HLbmii (kolega mial i mi sie podobal - wiec kupilem tez taki)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...