Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 2800 zł .


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : przeważnie gry.

  • Maksymalna kwota : 2800 zł 

Czy będę podkręcać sprzęt? : wydaje mi się, że nie .

Których części potrzebuję : Potrzebuje całej budy, wszystkiego . : )

Rozdzielczość mojego monitora : Monitora nie mam, będę dokupywał, ponieważ teraz korzystam z laptopa.

Części z poprzedniego komputera : niestety nie mam

Specjalne wymagania : Jak największa wydajność w grach, coś na przyszłość.

Własna propozycja zestawu : Sam złożyłem coś takiego : i5 3570, msi gtx 660 twin frozr, msi B75A-G43, Crucial Ballistix 8GB (2x4) DDR3 1600MHz, Gladius m40 pure black, WD Blue 500GB, Asus DRW-24B5ST, XFX 500W 

Inne Proszę o poprawki własne propozycje no i oczywiście opinie, czy wszystko tutaj będzie ze sobą współgrało ; ) Proszę o sensowne wypowiedzi, z wytłumaczeniem co dlaczego i jak ; )

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Hmm wydaje się fajne z racji tego że na tych kilku częściach zaoszczędziłeś trochę kasy i moge kupić teraz tą 660 ti.

Ale czy ten procek nie będzie znacznie odstawał od 3570? I czym tak na prawdę różni się pamięć którą podałem od Twojej, oczywiście oprócz tego, że Twoja jest tańsza. Będzie to miało jakiś duży wpływ ?

Edytowane przez inss77
Link to post
Share on other sites

Właśnie, czy między 3350p a wcześniej wymienionym 3470, jest duża różnica. Wiem, ze 3350p nie ma zintegrowanej grafiki, czy jest to duży minus ? Nie wiem co zrobić z tą kartą, 660 jest znacznie tańsza, a jednak z testów wynika ze to konkurent 7870. Może ktoś z Was ma/miał te karty i może co nieco o nich opowiedzieć ?

Link to post
Share on other sites

Różnica jedynie w cenie i wyższej częstotliwości zegara 3470 - 3,2(3350p ma 3,1) . Nie ma sensu dopłacać wg mnie .

Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem bd  660 - przemawia za nią cena + dobre wyniki w sli ,co za tym idzie w przyszłości za małe pieniądze będziesz mógł zwiększyć wydajność swojego komputera dokupując drugą 660.

Link to post
Share on other sites

 

 

Różnica jedynie w cenie i wyższej częstotliwości zegara 3470 - 3,2(3350p ma 3,1)

 

Oj nie tylko, dochodzi do tego TB który daje dość widoczną różnicę http://pclab.pl/art52137-3.html oraz http://pclab.pl/art52137-4.html

 

Do tego 3470 o wiele lepiej się podkręca, 4.0 GHz to bardzo często osiągany wynik. 

 

 

 

jednak SLI to przyszłość i tak naprawdę nie wiadomo czy autor zdecyduje się na ten proceder .

 

 

A jak koledze bedzie działać SLI z takim profesorem?
 

 

Nie widzę tutaj nigdzie płyty wspierającej SLI , więc nie wiem po co debata

Link to post
Share on other sites

tak, będzie wydajniejszy, niewiele ale będzie, jeszcze na plus tej karty jest szersza szyna, przez co nie będzie się dławiła jak na-włączasz sobie ustawień. A i najważniejsze możesz sobie ją podkręcić prawie do poziomu hd7950 

tu takie teściki :http://pclab.pl/art52024-6.html i taki http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_vertex3d_hd_7870_xt_black_tahiti_le_prawie_jak_hd_7930?page=0,21

Edytowane przez rysiek-z-klanu
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydajniejsza będzie, ale na minus dochodzi ogromny pobór prądu oraz słabe w podanym modelu chłodzenie - głośne i mało wydajne.

 

Podam Ci inne ciekawe rozwiązanie:

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

SilentiumPC Deus G1-600W 80+ Bronze

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Crucial 8GB 1333MHz CL9

LG GH24NS95 SATA (black)

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP

 

2980 zł + kody promocyjne w esc.pl  na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + Far Cry3 bądź X98TY2AZ + Crysis 3 

 

Co prawda trochę drożej, ale w zestawie masz najmocniejszy procesor do gier serii i5 z odblokowanym mnożnikiem. Mimo tego że nie wiesz czy masz zamiar się bawić w podkręcanie to warto go brać. W OC Genie jedno kliknięcie i masz automatyczne OC pod 4.3 Ghz. 

 

Zestaw z GTX660 oraz z płytą obsługującą SLI. Czyli na dzień dzisiejszy działasz na podkręconym procesorze + GTX660, w momencie kiedy zacznie Ci mocno brakować wydajności dokupujesz drugiego GTX660 uzyskując wydajność większą niż GTX680. 

 

Co do OC procesora, na boxowym chłodzeniu można go podkręcać w okolice 3.8 - 4.0 GHz. Chcąc kręcić wyżej trzeba zaopatrzyć w jakieś chłodzenie typu Fortis HE1225, obudowa posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania płyty głównej. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...