Skocz do zawartości

Radeon 7970 GHz. Sapphire vs Gigabyte.


Recommended Posts

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7970-925m-dd-edition-3gb-ddr5-minidp-hdmi-fx-797a-tdfc-448546/

a ta? podobno XFX DD się genialnie kręcą. Przynajmniej HD7950 tak było.

 

Znalazłem jeszcze jedną w dobrej cenie. Vertex GHz edition:

http://www.3kropki.pl/p/vtx3d-radeon-hd-7970-ghz-x-edition-3072-mb-ddr5-pcie-3.0.html

Edytowane przez kret11
Link to post
Share on other sites

Sapphire tylko w wersji DualX, wady Vapor-X potwierdzają, że to karta na 2-3 lata i trup.

 

Double Dissipation od XFX to katastrofa w zasadzie z tego samego powodu. (vrm)

 

Gigabyte ma zawsze zablokowane napięcia, ale teraz w zasadzie większość kart ma i gwarancji nie masz nigdy. Szukałbym DIRECT CU II V2 TOP od Asusa.

Link to post
Share on other sites

Sapphire tylko w wersji DualX, wady Vapor-X potwierdzają, że to karta na 2-3 lata i trup.

 

Skad takie info?

 

Bo sam mam DualX i zastanawiam sie czy przy taktowaniu z vaporx (1050/1500, 1.2V) to tez by nagle mi sie karta zwalila po 2-3 latach czy to jakis problem tylko i wylacznie w vapor-x.

Edytowane przez Rawi666
Link to post
Share on other sites

Nie, DualX ma inny system chłodzenia.

 

OCerzy z Xtremesystems przetestowali Vapor-X po wielu raportach na forach, gdzie użytkownicy skarżyli się na wysokie temperatury VRM.

 

W karcie zastosowano thermal pad który nie przewodzi ciepła a całe chłodzenie nie pokrywa VRM w pełni - efekty są oczywiste.

 

Co szokujące, firma nadal nic z tym nie zrobiła, bo jeśli przyznają, że było to rozwiązanie złe to ilość RMA spowoduje, że marketingowo znajdą się w tym miejscu co Gainward w 2008 roku.

 

Nikt nie jest w stanie stwierdzić ile karta dokładnie pożyje, to są szacunki, część już padła (usmażyła się sekcja). Na pewno do OC tej karty nie polecam.

 

Oczywiście problem nie jest nierozwiązywalny:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284714-Sapphire-HD7950-3GB-Vapor-X-Review

 

 

niestety wymaga to ingerencji w kartę co owocuje utratą gwarancji

 

Dopóki Sapphire nie zrobi akcji serwisowej, dopóty uważam, że robią sobie z klientów jaja. Na szczęście DualX to zupełnie inny temat i chłodzenie jest zrobione wzorowo. Do myślenia daje też fakt, że DualX są często droższe niż VaporX który to rzekomo jest cudownie chłodzony.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Gigabyte ma rewelacyjnie chłodzoną sekcję, ale prawie zawsze zablokowane napięcia.

 

MSI Twin Frozr III (głośna), Asus DC II V2 (praktycznie bez wad, wersja V2 ma chłodzenie nie wystające poza obrys karty i tego trzeba pilnować bo V1 nie przylegały dokładnie do rdzenia), Sapphire DualX (również nienajcichsza ale robi swoje) i topowa - HIS IceQx2 - praktycznie niedostępna ale z ogromnym potencjałem OC (selekty). Z tych bym wybierał. Gigabyte WF3 jeśli ktoś nie ma zamiaru kręcić bardziej niż w tzw. normie. :)

 

//edit

Rozumiem ze wszystkie z tych kart testowałeś i jesteś w stanie przedstawić wyniki ?

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Odpowiadając Panu moderatorowi, który usilnie próbuje mnie zgasić:

 

1. Testowałem Gigabyte WF3 i Asus DCII V2 (szybko zdechły ale miałem zwyczajnego pecha)

2. Przeczytałem setki testów i opinii na forach o pozostałych kartach.

3. Aktywnie rozwijam swoją wiedzę w tym zakresie od 2008 roku a więc już pięć lat i często gęsto pomagając ludziom na forach kontaktuję się z przedstawicielami różnych firm celem dopełnienia swojej wiedzy.

 

Oczywiście rozumiem, że niektórzy każdą swoją opinię popierają testem "organoleptycznym" ale nikt z nas tutaj prawdopodobnie HIS IceQx2 w rękach nie miał i nie będzie miał. Nie widzę niczego złego w zebraniu informacji z recenzji/testów/opinii i wrzucenia ich w jednym miejscu, jeśli te informacje w miejscu źródłowym mają pokrycie w rzeczywistości (są poparte faktycznymi testami, screenami etc.)

 

Oczywiście mogę nie pisać nic, kolega może zakupić Vapor-X i mnie to generalnie ryra, ja tylko chciałem pomóc. Wyniki testów są w google, daleko szukać nie trzeba.

 

Xtremesystems, guru3d, overclockers.net - im ufam. I śledzę na bieżąco.

 

Ponadto wiele z tych informacji dostępnych jest po angielsku, nie każdy ten język zna więc myślę, że to raczej sprawę ułatwia. Nie przeklejam tu opinii z ceneo przecież.

 

@Raf77 to nie kwestia narzekania na zablokowane napięcie - trafiła Ci się złota sztuka. Mój WF3 na 1,25 nie robił więcej niż stockowe 1000 MHz więc wiele zależy od karty. Ale możliwość regulacji napięć daje Ci tyle, że jeśli trafi CI się tak badziewna sztuka jak trafiła się mnie to możesz przynajmniej trochę ją wyciągnąć.

Edytowane przez Mephic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jezeli nadal nie zakupiles zadnej z kart, a oc nie jestes zainteresowany moge polecic Ci model od Gigabyte. Jedyna wada to lekki szum w stresie jednak osobiscie tutaj mamy do czynienia z moim zboczeniem odnosnie glosnosci. Jako zalete podam temperatury w stresie I spoczynku. W fd define r4 po dolozeniu jednego wentylatora na przod dodatkowo udalo mi sie obnizyc temperature o kilka stopni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...