Skocz do zawartości

z77 mpower czy z11a-GD65 Gaming


Recommended Posts

Witam.

 

Nie jestem pewny ktora z tych plyt glownych powinienem wybrac. Prosil bym was o pomoc.

 

Czego oczekuje ?

- Dobrej sekcji zasilania

- Nie przegrzewajacych sie podzespolow

- Kontrolera intel dla dysków

- Optymatlnie skonfigurowanej karty sieciowej (Mam problemu z utrzymaniem stalego pingu na starej plycie). W GD 65 gaming jest profesionalny kontroler siecowy, lecz chcial bym zebyscie powiedzieli mi czy to tylko chwyt sprzedawajacego czy naprawde potrafi poprawic stabilnosc lacze/piorytety gracza.

 

Sprzet.

i7 37770k, ktore chcial bym ustrzymac na taktowaniu 4,4Ghz lub 4,6Ghz przy chlodzeniu Noctua NH-D14 . Przy ramach 1600Mhz CL9, aktualny model to crosair XMS ale w przyszlosci planuje zwiekszyc kosci i zamienic je na nowsze. Musze znalesc cos co zmiesci mi sie pod chlodzenie, bo z tym jest maly problem.

 

Pozdrawiam,

milek926

 

Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój z tymi wszystkimi produktami 'dla graczy', Te płyty kosztują tyle co konstrukcje na "profesjonalną" LGA2011, a oprócz kilku haseł marketingowych i ładnego? wyglądu nie oferują nic ciekawego.

 

MPower się sypie na potęgę, tyle ile ja wysłałem tych płyt na RMA to jest nieporozumienie. Zresztą nawet na tym forum 'problem z MPower' to chleb powszedni. Zaraz mi tu support stwierdzi że 'wszystko da się rozwiązać updatem biosu'... Nieumiejętność obsługi to jedno, ale dotyczyła by każdej płyty jeżeli rzeczywiście to taka plaga, nie tylko jednego modelu. Np. mój MPower z jakiegoś tylko sobie znanego powodu nie widział kości pamięci w slotach dimm 1-3. Ta płyta jest przebajarowana, a jak wiadomo więcej elektroniki = więcej potencjalnych możliwości uszkodzenia.

 

Generalnie zakup płyty na "martwą" LGA1155 w takiej cenie jez bez sensu (tak samo jak zakup i7 do gier). Jeżeli jednak już wydawać konkretne pieniądze to 3820 + GD45(8D) i mamy przynajmniej coś bardziej przyszłościowego (i o większej funkcjonalności). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciał bym po prostu znalesc dobra plyte glowna pod i7 3770k na clock'u 4.5. Procesor mi pasuje i jest juz u mnie w koszyku. Tyle ze proboje dobrac plyte funkcjonalna na podstawca 1155. Te 2 wydaja mi sie przyzwoite. Proponowano mi rowniez ASROCK z77 Extreme4. Lecz mam taki metlik w glowie po tych recenzjach/benchmark'ach ze sam nie wiem co juz wziasc.

Link to post
Share on other sites

Nawet płyta za duże pieniądze nie zapewni Ci lepszych możliwości OC, jeśli trafisz na gorszą sztukę procesora. Np. poprzednio miałem Asrocka P67 Pro3 - i na moim Mpowerze i na Pro3 procesor osiągał stabilne 5,2 GHz.

MPower, z mojego punktu widzenia, jest przesadzoną konstrukcją. U mnie problem występuje z pamięćmi, które na poprzedniej płycie działały w 100%. I żadna aktualizacja UEFI nie rozwiązuje problemu.

 

Co do płyty - polecam Ci coś pokroju MSI Z77A-GD45, MSI Z77A-GD55 lub ewentualnie Asrocka Z77 Extreme4 - będą w pełni wystarczające do podkręcenia 3770K do ok. 4,5GHz. Za pieniądze, które Ci zostaną z różnicy między MPowerem a w/w płytami lepiej będzie dołożyć do jakiegoś porządnego coolera CPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

również polecam płytke MSI gd55 sam mam i jestem w pełni zadowolony, a stałem przed takim samym wyborem jak Ty teraz i doszedłem do wniosku że nie wykorzystam tego wszystkiego co feruje płyta... Musisz przemyśleć czy potrzeba Ci a tyle portów SATA, i czy naprawdę potrzebujesz takiego mocnego zasilania u mnie i3570k chodzi na 4,5Ghz z chłodzeniem Phanteks ph-tc14pe oraz pastą stg2 i temperatury pod obciążeniem dochodzą do 70c jak się cala nockę posiedzi przy Battlefield 3)

Więc dobrze radze przemyśleć czego naprawdę oczekujesz od płyty i po prostu wybrać ewentualnie firmę w tej cenie możesz także kupić asrocka extreme 4 który jest na poziomie Msi gd55 z77

Wybór należy do Ciebie ^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@gtxxor Dużo osób w tym ty twierdzisz że podstawka LGA1155 powoli staje się przestarzała, i nie sposób się z tym nie zgodzić, bo mnie osobiście przekonałeś do swoich racji. Ale im dłużej o tym myślę tym bardziej wydaje mi się, że to na grubszą metę i tak niema znaczenia.

Popraw mnie jeśli się mylę.

Kupując podstawkę LGA2011 mamy możliwość montażu Sandy Bridge-E, a w przyszłości Ivy Bridge-E.

Jak wiadomo są to procesory dla entuzjastów przez co ich ceny są kosmiczne. Przynajmniej obecnej generacji. Wywnioskować z tego można ze Ivy-E będą również drogie.

W 2015r z rozpiski Intela wynika że będą już Haswell-E z obsługa DDR4 i mimo podstawki 2011 będzie inny czipset z tego co zrozumiałem, jak wyjasniałeś mi to na privie.

Przez co, chętni mający stare 2011 będą i tak zmuszeni kupić nową płytę.

 

Patrząc na to z punktu ekonomicznego podstawka LGA1155 jak i 2011 spokojnie dadzą sobie radę do tego czasu jak nie dłużej, chyba że next-geny coś zmienia ale na to się chyba niezanosi. Wynika z tego że jeśli ktoś tylko gra to taniej mu wyjdzie kupiz Z77 i i5. Niż walczyć z dużo droższym 2011, bo co by nie mówić te procesory swoja cenę będą zapewne trzymał na wysokim poziomie dość długo.

 

Co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

i7 3820 jest średnio 150zł tańszy od i7 3770K... jeżeli taka różnica utrzyma się względem 4820K i 4770K, to różnica w cenie płyt na korzyść LGA1150 będzie niwelowana przez różnicę w cenie procesora. Faktem jest że oczywiście na i7 decydują się entuzjaści benchmarków, tudzież osoby wykorzystujące swój PC do czegoś innego niż gry. W tym przypadku LGA2011 daje więcej możliwości, bo

-4 kanałowy kontroler pamięci

-40 linii PCI_E (możliwe SLI lub Crossfire x16/x16)

-możliwość montażu większej ilości kości RAM

-większa ilość pamięci podręcznej Cache w CPU (3820 vs 3770K)

-większy wachlarz możliwości przy podkręcaniu

 

Poza tym nie można zapominać że w razie potrzeby na LGA2011 montujemy potężny procesor 6C/12T i mamy już potwora absolutnie do każdego zastosowania. Podstawki "domowe" 1155 i 1150 są pod tym względem (rozbudowy powyżej 4C/8T) ograniczone. Zwyczajnie nie posiadają takiej możliwości.

 

Jeśli jesteś typowym graczem, który siada odpala gierkę i gra... a sprzęt cię średnio interesuje, byle by to działało to mając 2500K/3570K + Z77A-G43/G45 będziesz skakał do nieba. Jeżeli jednak jesteś entuzjastą benchmarków, lubisz grzebać w ustawieniach OC głębiej niż mnożnik+napięcie, a lubisz mieć coś topowego (i cię na to stać) - wówczas 2011. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Jeśli jesteś typowym graczem, który siada odpala gierkę i gra... a sprzęt cię średnio interesuje, byle by to działało to mając 2500K/3570K + Z77A-G43/G45 będziesz skakał do nieba. Jeżeli jednak jesteś entuzjastą benchmarków, lubisz grzebać w ustawieniach OC głębiej niż mnożnik+napięcie, a lubisz mieć coś topowego (i cię na to stać) - wówczas 2011."

Myślę że te słowa pomogą każdemu czytelnikowi, dobrać idealną konfiguracje dla siebie.

 

Edit:

Toś mnie gtxxor wpuściłeś w maliny z tym  2011 :P, entuzjasta benchmarków ze mnie jak z koziej d**y trąba. :P

Mam tylko nadzieje że seria 4k będzie jednak w troszkę rozsądniejszych cenach ;)

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak... 2011 to niezaprzeczalnie lepsza platforma od 1155. Jeżeli ktoś chce wydać 1700-1800zł na 3770K z płytą, to za tyle samo ma platformę LGA2011 i w tym tkwi sęk.

 

3820 nie jest w jakikolwiek sposób porównywalny z 3570K (w kwestii przeznaczenia), za to jest lepszą alternatywą 3770K. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...