Skocz do zawartości

Laptop do 3500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gwynbleidd,

Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3500

2) Rozmiar matrycy: 15,6, rozdzielczość 1366x768

3) Główne zastosowanie: gry

4) Miejsce użytkowania: dom

5) Własna propozycja: podstawowy laptop + moja konfiguracja

 

Jak widać limit trochę przekroczony, ale postaram się przekonać wujka (bo to dla niego ten laptop), aby ewentualnie coś jeszcze sypnął. O co was proszę to to, abyście znaleźli (bo ja coś nie potrafię)  lapka bardziej wydajnego od tego, co podałem, tylko cena nie może przekraczać tego zestawu, co sam złożyłem. Może być nawet stajnia AMD jeśli nie będzie złych opinii w Internecie na ten temat.

 

Jeśli jest możliwa, to wersja laptopa bez windowsa :evil:

 

Laptop musi mieć: podstawową nagrywarkę, wi-fi, dysk minimum 500 GB.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Dopłacać za rozdzielczość, przy której karta się nie wyrobi nie ma sensu. A i jak się okazało, to musi być wersja z windą + nieprzekraczalne 3500zł.

 

 

 

Dysk wolniejszy i o połowę mniejszy (przeżyje). Poza tym, bez windowsa, a z nim już przekroczę limit. Nie ma jakiejś opcji od AMD? Wiem, będę się smażył w piekle za te słowa. Przydałoby się coś z wydajniejszą grafiką.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

@up

Ale clevo które sam złożyłeś także nie ma systemu a jest droższe niż Lenovo o dobre 400 zł.....

Lenovo z systemem wyjdzie ci taniej i tak niż clevo bez....

 

PAtrz. Lenovo z systemem 100 zł droższe niż bez systemu ;D.  http://www.x-kom.pl/p/124415-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-8gb-1000-dvd-rw-win8-gtx660.html?ref=100421822&sm12=NDE=&ts=1366317238&token=b0e3afebffb1366ce232a4a98e88bf86  wiec wychodzi 300 zl taniej niz clevo bez no i zmiescisz sie w 3500zł.

 

E: Amd jest mało albo w ogóle konkurencyjne. Nie wiem czy chodzi ci o grafike czy tez proeck AMd. Najsilniejszy procek amd jest wydajnosci i3 IIIgen....

Za 3700 bez systemu kupisz msi gx60 z amd a10-4600 4 rdzeniowym + radeon 7970 ( grafika potężna ale mocno ograniczona przez procka choć pomimo ograniczenia i tak ma niezłę wyniki jak na ten przedział cenowy)

Jest jeszcze Lenovo y500 z 2 grafikami gt650 na SLI ale za 3550 bedzie z i5 i bez systemu

Oba te lapki z matrycami FHD.

Nic innego w tym segmencie po prostu nie ma.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rany, sli na dwujajowym procesorze... Nie no, skoro wersja (fakt, żę W8, a nie W7, więc - ) z windą tylko 100zł więcej, to ok. Jakieś wtyczki się wgra i będzie, bo laptop ma lekko mocniejszy proc niż u mnie (oczywiście na xnote są lepsze obudowy, ale Who care?), co prawda marne kilka MHz, ale zawsze coś.

Co do AMD to miałem nadzieję, żę właśnie ktoś znajdzie 7970m + i7 w przedziale cenowym, ale to, co sam znajdywałem, to zestawy od 4200+. Procków od AMD nie chcę, bo mam o nich wyrobioną opinię, zaś miałem nadzieję, że w mobilnych kartach trochę będą konkurencyjni. No dobra, czekam na propozycje, ale na razie jestem za wersją Synergii.

Link to post
Share on other sites

Nie ma innych propozycji. z gtx660 i i7 jest jeszcze msi ge60 ale jest on moim zdaniem gorzej wykonany niz Lenovo + drozszy+ nie ma podswietlanej klawy co jednak bardzo sie przydaje ( mi w moim lapku bardzo tego brak) Wszelkie szybsze grafiki będą sporo droższe.

od 4200 w góe

Link to post
Share on other sites

Co ci nie pasuje w win8? 200zł taniej to dobra okazja moim zdaniem.

A tutaj z win 7 60 zł drożej ale za to z matrycą FHD. http://www.x-kom.pl/p/126182-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y580-i7-3610qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64x-fhd.html?ref=100421822&sm12=NA==&ts=1366321620&token=4d4bed51807ccd72840f40825e6ab910

Ciekawe ceny ;P. Ta jest w normie ale ta którą podałeś bez fhd z win7 jest zawyżona.

 

Żeby nie było link z matrycą FHD wkleiłem tylko jako ciekawostkę/anegdote bo różnica cenowa to 60 zł.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zawyżona, czy nie, ale FHD nie potrzebne, tylko ewentualnie filmy FHD by oglądał, ale od tego jest wyjście HDMI w każdym lapku. Poza tym W8 ssie, punkbuster może nie działać, przez co brat nie mógł grać w CoDa 4 (!). Na starszych PCtach są czasem problemy ze sterownikami, brak menu starta. Anyway, jak będzie W7 poniżej 3500 to biorę, a jak nie, to jakoś wujek przeboleje W8. Zawsze można wgrać jakieś łatki.



Dobra, laptop zamówiony, dzięki wielkie Synergia za pomoc. Zobaczymy, jak się laptop wujkowi będzie sprawować.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...