Skocz do zawartości

MSI GE60/GT650M - lagi, spadki fps


Recommended Posts

Witajcie!

Sprawa wygląda następująco.

Podczas gierczenia w prawie każdą pozycje, co jakiś czas następuję chwilowa (ok.2sek) "zacinka", po czym gra rusza dalej. Nie dzieje się to systematyczne. W chwili kiedy gra "pauzuje" obroty wentylatora wyraźnie spadają, aby zaraz wkręcić się z powrotem na max.

Temp w normie, dodatkowo dmucha pod nim glacier nc400.

Może winowajcą jest HD 4000, który jakimś cudem uruchamia się samoczynnie po czym znów zaskakuje 650m?

 

Wersja sterownika - 295.93

Preferowany procesor graficzny ustawiony domyślnie na nv 650m.

Oszczędzanie energii wył.

 

Jakieś sugestie?

Dzięki!

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Typowa przypadłość, gdy temperatury są za wysokie. Daj test i podaj temperatury mimo wszystko  ;) Potem spróbujemy wykluczyć uszkodzenie zasilacza i spadki napięcia.

mowa o laptopie

 

gdyby to były temperatury to by był spadek FPS a nie stop 2 sekundowy

Link to post
Share on other sites

Eset Nod32 podałem wyżej, a laps to jak w temacie MSi GE60 ;)



dziwnie zachowuje się ten wentylator, jak wspomniałem. w momencie zacięcia obroty spadają drastycznie, by po "puszczeniu" gry dalej wkręcić się z powrotem ma maxa. może tu jest podpowiedź?

Link to post
Share on other sites

mowa o laptopie

 

gdyby to były temperatury to by był spadek FPS a nie stop 2 sekundowy

Wytłumacz mi jak może działać laptop bez zasilacza?  :o (Uprzedzić pragnę Twą błyskotliwą wypowiedź, że bateria, że to się przełączy). + kolega poczyta o throttlingu i (zbyt) małej mocy zasilaczy laptopów.  Ponowna prośba do autora o temperatury. 

Link to post
Share on other sites

Sam stres. Odpal na raz (co jest bardzo ważne w przypadku notebooków) MSI Kombustor na "GPU Burn in", oraz OCCT, lub Prime95 do procesora. Temperaturę procesora mierz CoreTemp, a temperatura GPU będzie podana w Kombustorze w okienku u góry z prawej(?)  ;) Potrzymaj tak z 5-10 minut i sprawdź najwyższe temperatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1) Akutualizacja sterownika karty graficznej do najnowszej wer. 314.22 na pewno nie zaszkodzi (posiadasz bardzo archaiczny ten driver)

2) Ustawienie w Windows profilu zasilania na "Najwyższa wydajność"

3) Odpalenie gry przez kliknięcie PPM i wybór "Uruchom z procesorem graficznym NVIDIA"

 

W przeciwnym wypadku jest to książkowy przykład throttlingu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja rozumiem a czy ty rozumiesz ze w laptopie jest uklad zasilania na plycie glownej?

W laptopie nie ma układu zasilania, tylko sekcja zasilania. Układ, to może być chłodzenia.  :mlotek:   Tak jak mi się wydawało, throtting. Mimo wszystko może autor się obudzi z weekendowego snu i poda temperatury  ;)

Link to post
Share on other sites

Powitać! a więc tak.

1.Sterownik zaktualizowałem do 314.22.

2.Profil zasilania zawsze na najwyższą wydajność ustawiam do gierczenia.

3.Czy nie wystarczy ustawić w panelu sterowania nvidia domyślnie na 650m?

 

wykresy z occt - http://www16.zippyshare.com/v/41596264/file.html

 

po ok 11 min:

 

http://imageshack.us/a/img542/7482/91849836.png

Link to post
Share on other sites

nic takiego w biosie nie znalazłem :co:  temp to max 72.

 

 

 

Throttling potwierdzony ;) Prawy dolny róg Ci pisze "GPU Throttling: -700Mhz. Czyli jednym słowem, powodem tych ścinek jest spadek ilości MHZów do około 135.

ok. jeśli to faktycznie jest throttling, to jak temu można zaradzić? czy istnieje jakaś metoda by się tego pozbyć?

nie ukrywam że jest cholernie irytujące.

 

 

 

W przeciwnym wypadku jest to książkowy przykład throttlingu.

w twoim y580 również występuje ta przypadłość? podzespoły prawie że identyczne.

Link to post
Share on other sites

ChiCkenQ: ja lapka nie grzeję ani OCCT ani Furmarkiem, bo moja stacja potrafi się w tym programach zacnie zgrzać, zaś laptop chyba niekoniecznie jest do tego przeznaczony. Nie testuj OCCT ani Furmarkiem, zapuść 3dmark11 i porównaj wynik do przykładowego z Notebookcheck.

 

MSI z tego co pamiętam dość nisko ustawia w BIOS'ie maksymalne temperatury (dość nisko jak na laptopy). Dlatego chociażby CX61 strasznie throttluje. Optymalnie jest odblokować BIOS i podbić sobie te temperatury do 80-90C. 

 

Lenovo Y580: mój się nie ma kiedy zgrzać, bo maksimum obciążenia dla niego to jakiś pakiet Visual, albo Photoshop. Zwyczajnie na nim nie gram, a renderuje na stacji (bo na tym 2 'jajowym' i5 to wiesz co bym sobie mógł). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...