Skocz do zawartości

Radeon 4770 i Modecom Feel III 400W


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu ASUS HD 4770 Formula.

Reszta konfiguracji:

Procesor: AMD Athlon X2 6400+ (90 nm) 125 W

Płyta: Gigabyte GA-M57SLI-S4 rev. 2.0

RAM: 2x2 GB 800 MHz Kingston CL5

Dysk: 250 GB Seagate Barracuda 7200.10 SATA II

Napęd DVD LG

4 wentylatory 90 mm

 

Przy obecnej karcie - podkręconym HD 3850 wszystko działa bez problemu.

 

Pytanie brzmi: czy ten zasilacz bez problemu uciągnie tą kartę przy takim konfigu?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie mam na to teraz funduszy, a z drugiej strony widziałem, że akurat seria Feel III zbiera dobre opinie. Uważasz, że HD 4770 zrobi tutaj różnicę? Z tego co czytałem nie pobiera wiele więcej od 3850

Link to post
Share on other sites

4770 jest sporo lepszy od 3870, o 3850 już nie wspominając. Fakt, że dużo mocy nie pobiera, ale tak czy inaczej Feel III nie należy do zasialaczy choćby średniej jakości (fakt Feel I i II były o wiele gorsze). Tak czy siak warto zmienić tę zasiłkę na coś porządnego.

Link to post
Share on other sites

Nic się na szczęście w twoim przyapdku nie stało, ale mogło. Taki zasilacz jest też mniej stabilny, daje gorsze napięcia, co za tym idzie gorsze OC (które na tego typu zasilaczu w ogógle nie polecam).

 

Podsumuję - chcesz to ryzykuj. Ja wolę nie ryzykować.

Link to post
Share on other sites

Od zera funduszy do 300zł? Jak masz mało kasy to kup Deltę 400W na allegro (75zł z przesyłką), która dostarczy Ci 360W dla procka i grafiki. Ciężko będzie to czymkolwiek przebić. Bo pomijam to, że Feel jest w jakimś tam stopniu mało bezpieczny, ale jest też relatywnie słaby na liniach 12V.

http://www.allegro.pl/item907681262_del ... oclaw.html

 

A sam Feel powinien dać radę gdyby nie ten prądożerny procek. Wiesz co najlepiej zrób? Wymień też procka na Athlona jakiegoś. Z tego co widzę, to ta płyta ma wsparcie dla procków AM3. Za tego 6400+ to ludzie dadzą się ogolić na allegro, więc niewielkim kosztem możesz sobie sprawić np. X3.

Link to post
Share on other sites

Torture - od zera do 300, bo po prostu kasę trzymam na co innego :) Nie przewidywałem wymiany zasilacza w najbliższym czasie, ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, że warto to jak najszybciej zrobić.

A za pomysł z procesorem - pochwała! Dawno nie patrzyłem na listę wspieranych procków, teraz widzę że wyszedł bios FHK, który daje tej płycie spore pole do popisu. Z tego co się wstępnie zorientowałem, za procesor mogę wziąć z 250 zł, jeśli nie więcej, co przy dołożeniu kilku złotych wystarcza na Athlona II X3 435. Czy może dokładać do Athlon II X4 6xx?

Link to post
Share on other sites

Wez x3 425 to nic nie bedziesz musial dokladac :). a wykrecisz go w kilka sekund na ponad 3 GHz. za sprzedaz starej grafy starczy Ci na zasilacz, no chyba ze te fundusze juz wliczyles do nowej karty. Bedziesz miec oszczedniejszy i sporo szybszy zestaw. Tu masz fajny zasilacz i calkiem niedrogi http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=45127 a jak Ci brakuje do niego, to ta delta tez bedzie spoko.

Link to post
Share on other sites

Mówicie o deltach. A Fortrony to co? Delta owszem jest naprawdę wydajna za niską cenę, ale fortrona nie przebijesz. Z tego zasilacza wyciśniesz jeszcze jakieś 50W ekstra i będzie działał stabilnie i długo.

Link to post
Share on other sites

Z tego zasilacza wyciśniesz jeszcze jakieś 50W ekstra i będzie działał stabilnie i długo.

Niestety może i tak było kiedyś. Jednak gdybyś przejrzał starsze wątki(ale wcale nie tak stare) to często zasilacze Fortrona, czy Chieftec'a nie potrafią dać tyle prądu ile mają na tabliczce znamionowej.

Najzwyczajniej w świcie zestawy które powinny spokojnie śmigać na danym zasilaczu były niestabilne. Tyle że mogą to być jednostkowe problemy. :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, jeśli mam kupować nowy zasilacz, to coś porządnego a nie kolejną "pół-padakę" :D Chyba zmienię trochę początkowe plany i kupię teraz dobry zasilacz, a z grafiką się wstrzymam, w końcu niedługo powinno coś więcej się ruszyć na tym rynku za sprawą Fermi :D

 

Myślałem nad wspomnianym wyżej OCZ 550W Fatal1ty (259 zł) albo OCZ ModXStream 600W (309 zł). Zależy mi, żeby przyszły zasilacz miał na tyle mocy, aby móc spokojnie podpiąć podkręcony 4-rdzeniowy procesor i 2 grafiki pokroju GTS250 pracujące w SLI. Do ModXStream muszę dopłacić 5 dych (dość dużo jak na dodatkowe 50W). W cenie 324 zł jest jeszcze Chieftec APS-650C, ale słyszałem, że szef ostatnio dużo stracił na jakości, a zależy mi na ciszy i niezawodności. Z drugiej strony jest to 50W więcej za 15 zł. Co sugerujecie?

Link to post
Share on other sites

Ja tylko je podałem przykładowo :D Chodzi mi o to, żebym kiedyś mógł połączyć karty ciągnące tyle prądu ile te GTSy.

PS: Zapodaj linka do testu w którym wyszło, że te GTS tak słabo się skalują, bo coś mi się nie chce wierzyć :D

Link to post
Share on other sites

Też byłbym za kupnem zasilacza ~500W i nie łączeniu kart w pary. Lepiej jak dołożysz sobie od razu do mocniejszej grafiki, to zawsze lepiej wychodzi. Zasilacz 500W MXS był za 220zł i zupełnie wystarczy do konfiguracji quad + najmocniejsza grafika jednoprocesorowa.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Dzisiaj przyszła do mnie paczka z wyżej wspomnianym Radkiem. Wszystko pięknie, karta działa, ale... No właśnie, jest jedno wielkie ale, a mianowicie CHŁODZENIE, dokładniej jego głośność - mówiąc krótko, karta wyje jak bolid Formuły 1 :) .

 

Przed zakupem czytałem recenzje tej karty, nigdzie nie było wspomniane, że finalna wersja ma nie mieć możliwości kontroli obrotów wentylatora. Chyba okazuje się, że firma ASUS zrobiła klientów, w tym mnie, w balona.

 

Poszperałem w internecie, ale oprócz informacji, że usunięto kontrolę obrotów, nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania tego problemu. Tutaj (klik) ktoś napisał, żeby zmodyfikować plik konfiguracyjny RivaTunera, próbowałem, ale nic to nie dało. Myślałem też o podpięciu wentylatora za pośrednictwem osobnego kontrolera obrotów, ale niestety złącze na karcie jest za małe, żeby jakikolwiek standardowy kontroler tam pasował.

 

Po całym dniu użerania się z tym bolidem jestem już trochę zmęczony, mogłem coś przeoczyć. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem? Bo mnie oprócz odesłania karty do sklepu nic nie przychodzi do głowy.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za wszelkie zainteresowanie

 

PS. Torture, kupiłem Athlona II X3 435 i jest super, jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na tą możliwość :)

Link to post
Share on other sites

To może pobierz jakiś program typu EVGA Precision i sam ręcznie ustaw wiatraki? Skontroluj temperatury i zobacz jak Ci będzie odpowiadało. W Riva Tuner chyba też tak można zrobić (dawno nie używałem - jest już wersja pod win7?) i jeśli dobrze kojarzę, to jest nawet poradnik do tego bodajże w mini recenzjach.

Raczej wątpię, żeby Ci przyjęli tą kartę, w końcu działa prawidło, nie wyświetla artefaktów? Chyba, że możesz wymienić, to wtedy ktoś tutaj Ci doradzi której firmy ten radek jest bezgłośny (ew. poszukamy coś w necie). Asus niestety robi głośne chłodzenia i czasem też mało efektywne (patrz: Glaciator, czy jak mu tam ;p).

Link to post
Share on other sites

Zapewne do wentylatora masz takie malutkie wejście 2pin uwierz że da się tam podpiąć kontroler obrotów(3 pin) bo sam tak mam. Miałem taki problem w sonic hd4870 karta wyła niemiłosiernie przez to że mniejszy wentylator nie miał regulacji obrotów i szedł na 100%!!

Teraz karta chodzi idealnie słychać tylko dysk twardy. Kupiłem zalman fan mate 2 troszkę krótki kabel i muszę rękę wyciągać do niego jak gram w mocno obciążające ram kary grafiki gry. Sam po zobaczeniu tego małego wejścia szukałem przejściówki bo nie umiałem podłączyć ale jakoś potem się udało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...