Skocz do zawartości

Komputer do gier 2000-2200zł(Monitor 300-400zł)


Recommended Posts

Witam :) 
Potrzebuję pomocy przy złożeniu komputera głownie przeznaczonego do gier i codziennego funkcjonowania, internet ITP

 

KOMPUTER

-Chodzi mi o całą skrzynkę na którą chce przeznaczyć (2000-2200zł)

-Nie będę robił OC ;)
 

Monitor na który chce przeznaczyć(300-400zł)

- Maksymalna matryca 22'

- Najlepiej FULL HD
- Tuner TV

Link to post
Share on other sites

Procesor:  Intel Core i5-3350P 3,10 GHz
Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD7850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4800) (wer.OC - OverClock)
Płyta Główna : MSI B75A-G43
Pamięć Ram:
Corsair 4GB, 1333MHz DDR3, non-ECC DIMM CL9
Dysk Twardy:Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD
Napęd:
Lite-On DVDRW 24xSATA gen. Bk

Bez możliwości OC. Zestaw wyniesie jakieś 2300zł jeżeli za dużo weź płytę główną MSI B75MA-E33 oraz dysk 500GB.
Możesz także rozejrzeć się za kartą graficzną GTX 660 2 GB jest ciut wydajniejsza od tej co podałem.

Monitor poniżej 400 zł to będzie złom szczerze mówiąc, chyba że używany też może być ale jeżeli chodzi o nowy polecę :
LG IPS224V-PN 
BenQ GW2250HM

Te monitory kosztują około 520 zł

 

Edytowane przez HaX121
Link to post
Share on other sites

@HaX121 Mozesz mi powiedziec czym sie kierowales polecajac mu plyte MICRO ATX?

 

@Do autora. Na tej amej stronie dzialu masz 3 tematy z kompem w Twoim zakresie cen... serio nic nie znalazles? zadnych sugesti?

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Więc tak... Monitor za 400zł z tunerem i FHD? Wolne żarty :) Ja w promocji kupiłem nówkę ACER G195HQV (18,5" 1366x768 a więc HD Ready, bez tunera) za 350zł

 

Moja propozycja zestawu za niespełna 1800 na APU AMD.

 

http://www.morele.net/inventory/info/x8Vd6L/

 

Pozostałe 400zł możesz dorzucić do monitora (a nie do śmieciowego wyświetlacza) albo odłożyć i w przyszłości kupić wypasioną grafę. W każdym bądź razie ten zestaw powinien wystarczyć do domowych zastosowań.

 

pozdrawiam

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

Więc tak... Monitor za 400zł z tunerem i FHD? Wolne żarty :) Ja w promocji kupiłem nówkę ACER G195HQV (18,5" 1366x768 a więc HD Ready, bez tunera) za 350zł

 

Moja propozycja zestawu za niespełna 1800 na APU AMD.

 

http://www.morele.net/inventory/info/x8Vd6L/

 

Pozostałe 400zł możesz dorzucić do monitora (a nie do śmieciowego wyświetlacza) albo odłożyć i w przyszłości kupić wypasioną grafę. W każdym bądź razie ten zestaw powinien wystarczyć do domowych zastosowań.

 

pozdrawiam

Płyta za 330 zł do komputera za 2200zł bez OC, serio? Po drugie 8 GB do takiego zestawu to przesada. Po trzecie nie potrzebna jest taka moc zasilacza i z obudowy mozna urwac z 50 zł.

 

PS. Nie jestem za AMD

Link to post
Share on other sites

 

 

@up Tylko zauważ że on chce przeznaczyć 2000-2200zł na samą skrzynkę, a monitor osobno za 400 zł. A w Twoim zestawie brakuje jeszcze grafy

 

Wiem ile chce przeznaczyć. Dałem propozycję tańszą, która na teraz powinna mu wystarczyć i zaproponowałem, żeby różnicę dołożył do prawdziwego monitora (zwłaszcza, że chce ponad 20", FHD i tuner TV).

 

W moim zestawie grafa nie jest potrzebna. Wiesz co to APU?

 

 

 

Płyta za 330 zł do komputera za 2200zł bez OC, serio? Po drugie 8 GB do takiego zestawu to przesada. Po trzecie nie potrzebna jest taka moc zasilacza i z obudowy mozna urwac z 50 zł. PS. Nie jestem za AMD

 

A co to za problem, że 330zł za płytę? To i tak średnia cena bo i tak można kupić dużo droższe twory. Osobiście wychodzę z założenia że dobra płyta i PSU to podstawa stabilnego sprzętu. Dlatego płyta za 330zł. Zresztą cały zestaw wyniósł 1800 a więc i tak mniej niż autor tematu sobie zażyczył. Co do RAMu to sorry. Nie opłaca się teraz kupować 4GB (chyba, że wymaga tego ściśle określony budżet i sprzęt ma być intelowski - tutaj niestety kompromis jest potrzebny). Ad3. być może nie jest potrzebna. Zaproponowałem coś co się opłaca kupić.

 

Ja też nie jestem za AMD jeśli chodzi o CPU :) Sam mam "świeżego" intela no ale to nie w tym budżecie :)

Link to post
Share on other sites

Ludzie, ludzie, ludzie... Budżet jest mały, wymagania autora wysokie. Jak już koledzy wspomnieli zakup monitora FullHD z tunerem TV w cenie 300-400zł jest niemożliwy, chyba że bardzo okazyjnie uda ci się nabyć jakąś nieco "zmęczoną" używkę. Dlatego budżet autora zamiast 2200zł (skrzynka) + 400zł (monitor) należy potraktować w formie 2600zł na wszystko.

 

W ten sposób uzyskujemy coś takiego http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=63363&s=50391&s=60891&s=76846&s=71068&s=76662&s=61601&s=72778

 

Komputer NIE JEST absolutnie demonem wydajności, ale do gier spokojnie się nadaje. Spełnia wymagania autora, uwzględnia monitor z tunerem oraz to że autor nie zamierza bawić się w OC. 

Link to post
Share on other sites

@up

Podałeś mu monitor na TN, te co ja mu poleciłem są na VA oraz IPS lepszej matrycy. Kosztują 520zł więc jeżeli autor mówi 400zł to na pewno nie da 690zł za monitor który mu poleciłeś. Lepiej niech dołoży już te 120zł i weźmie któryś z tych co mu podałem BenQ lub LG

Bierz albo mój zestaw albo zestaw który podał dadulek

Link to post
Share on other sites

Eh... Za 400 zł ledwo co dostanie dobry monitor a co dopiero full HD oraz tuner TV...
Więc albo zrezygnuje z tego i weźmie to co będzie najlepsze w tej cenie albo po prostu do monitora trochę dołoży.
Wiem że polecasz mu po prostu to co wymaga za najniższą cenę, ale po prostu jeżeli piszę 400 zł to wątpie by mógł dołożyć prawie 300 zł do tego.

@ up
Dlaczego mówisz że jestem na widelcu?

Edytowane przez HaX121
Link to post
Share on other sites

Wiadomo że monitor za 500zł nie dorówna takiego za 1200zł. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.
LG IPS224V-PN

BenQ GW2250HM

Tutaj podałem 2 polecane monitory przeze mnie za 520zł.  Miałem przyjemność zobaczyć jak pracują i ogólnie jak za tą cenę nie mam zastrzeżeń.
W internecie są różne opinię że IPS nie do gier i takie tam, do gier jak i 1 jak i 2 się nadaję (oczywiście dla tych co nie chcą dużo na monitor wydawać) :)

Link to post
Share on other sites

Tak one są bez tunera. Ponieważ tak jak pisałem bodajże wcześniej i się pytałem czy monitor ma być nowy czy używany. Używany może by się jeszcze jakiś znalazło ale nowego nie ma szans.

Poczekajmy na autora tematu. Niech się wypowie czy może obejść się bez Tunera, czy może jednak dołoży trochę i wtedy poszuka się czegoś dobrego z tunerem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...