Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem kabli obudowy do płyty głównej


Recommended Posts

Witam. Mam problem z podączeniem kabli z obudowy do płyty głównej. W instrukcji obsługi jest napisane:

 

F_PANEL (Złącze panelu przedniego)

Umożliwia podłączenie: przycisku zasilania, przycisku reset, głośnika komputera i diody LED zasilania do przedniego panelu obudowy, itd. zgodnie z przedstawionym poniżej przydziałem pinów. Zwróć uwagę na rozmieszczenie pinów dodatnich i ujemnych przed podłączeniem przewodów.

 

(tu jest odpowiedni rysunek).

 

No więc rysunek jest jasny i można się zorientowac gdzie to podłączyć do płyty i właściwie to od tej strony wszystko wiem. Problem jest z tym, że jedynie na kablu POWER LED jest oznaczenie który to + a który to -. Na kablach HDD, SW POWER i SW RESET nie jest napisane po której stronie jest +, a po której -. Rozumiem, że w przypadku tych kabli nie ma znaczenia jak to podłącze? Coś mi się w to nie chce wierzyć, bo na płycie oznaczenie + i - jest w każdym gnieździe F_PANEL. Jak to rozgryźć?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo w instrukcji tego nie ma.

Link to post
Share on other sites

Problem jest z tym, że jedynie na kablu POWER LED jest oznaczenie który to + a który to -. Na kablach HDD, SW POWER i SW RESET nie jest napisane po której stronie jest +, a po której -. Rozumiem, że w przypadku tych kabli nie ma znaczenia jak to podłącze? Coś mi się w to nie chce wierzyć, bo na płycie oznaczenie + i - jest w każdym gnieździe F_PANEL. Jak to rozgryźć?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo w instrukcji tego nie ma.

 

O ile mi wiadomo, to jeśli chodzi o przycisk resetu i power'a nie ma znaczenia czy podłączysz + do - czy odwrotnie. zawsze będzie działało. byleby nie zamienić ich miejscami, bo wtedy kompa będziesz włączał resetem :)

 

Jeśli natomiast chodzi o diody, to ma to znaczenie. Z reguły ten czarny kabelek to masa (-, czyli GND) a ten drugi to napięcie (czyli +)

Link to post
Share on other sites

POWER SW oraz RESET SW mozna podlaczyc obojętnie jak, jezeli chodiz o plus i minus :) W zasadzie chodzi tylko o to, aby zewrzeć na moment pin + z -, co mozna zrobic nawet śrubokrętem :) Tak samo przycisk w obudowie POWER oraz RESET zwierają na chwile tylko te piny, co powoduje włączenie/wyłączenie/reset PC.

 

Kabel HDD to kabel do diody sygnalizującej pracę HDD? Jak tak, to powinny tam być kable czarny oraz czerwony. Czarny to, tak jak juz napisano, masa (-)/[GND], a czerwony (czasem ma inny kolor) to +.

 

Jakbys nie byl dalej czegos pewny to mozesz nawet zdjecie zrobic, ktore pomoze zidentyfikować odpowiednie kable :/

Link to post
Share on other sites

Kabel HDD to biały i czerwony. Rozmawiałem teraz z kolegą i on mi powiedział, że przewaznie jest tak, że kable czarny (lub ewentualnie biały) to zawsze są minusy, a kable kolorowe to plusy. Czy to prawda? Kolega się zna niby średnio na tym.

 

Jednak to jakoś podłącze, natomiast do obudowy dołączone były takie rzeczy:

 

http://img19.imageshack.us/img19/2927/dsc00003xh.jpg

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnic do czego to jest?

Link to post
Share on other sites

Kabel HDD to biały i czerwony. Rozmawiałem teraz z kolegą i on mi powiedział, że przewaznie jest tak, że kable czarny (lub ewentualnie biały) to zawsze są minusy, a kable kolorowe to plusy. Czy to prawda? Kolega się zna niby średnio na tym.

No rzeczywiście, sam właśnie sprawdziłem u siebie i kabelki (-) od diod są białe.

Link to post
Share on other sites
1. Opaska zaciskowa, pomaga utrzymać porządek w kablach,

2. ?!

3. Magnes, montujesz to na kablach idących z przedniego panelu. Nawet nie pamiętam jego funkcji, ale chyba pomaga tłumić zakłócenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...