Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

to jest plan na następnego bloga, do tej pory wszystko robiłem ręcznie bez dostępu do chociażby giętarki do blachy trzymadełka do fleksa czy uchwytu do wiertarki.

Dlatego część z tych rzeczy które zrobiłem nie grzeszy równymi cięciami prostymi otworami itp.Ale teraz zbieram te wszystkie sprzęty dopiero jak będę je miał to zacznę dalsze prace.

A budowa skrzyni od podstaw wymaga oprócz wspomnianego sprzętu odrobinę wprawy i dopiero jak poćwiczę w aktualnym projekcie to się okaże czy jestem gotowy na kolejny bardziej poważny.

 

Ale się nagadałem heh :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Odebrałem dziś przerobiony szkielet piwniczki wieczorem przymierze ją do obudowy i zobaczę czy wreszcie pasuje.

Plan jest taki :

- pozbyć się zbędnego materiału ze szkieletu piwniczki,

- dopasować poprzeczki do mocowania kosza na dyski,

- przygotować mocowanie do psu oraz jego filtra ,

- nawiercić i nagwintować otwory montażowe,

- wygładzić wszystko i oddać do malowania,

 

Po tych wszystkich zabiegach mam nadzieję że uda się uzyskać coś podobnego:

 

piwnica.JPG

 

Takie pytanko : PSU będzie zasysał powietrze od dołu z zewnątrz, jak myślicie, czy na same dyski będą potrzebne dodatkowe otwory wentylacyjne czy mogę wszystko pozamykać??

Link to post
Share on other sites

szalony lakiernik :wariat:  jeszcze kiedyś się ujawni, ale chodzi mi o twardą powierzchnię i myślę o malowaniu proszkowym.

Elelmenta malowane szprajem łatwo mi się rysowały wystarczyła chwila nieuwagi.

Wentyli do samych dysków na pewno nie będę dawał a już na 100000000% takich małych.

Myślę tylko nad dodatkowymi  otworami  do lepszej wentylacji .

Link to post
Share on other sites

To już lepiej dać na wolnych obrotach 120/140mm. 80mm kojarzy mi się z boxowym chłodzeniem CPU :E

Otwory wentylacyjne chyba powinny być. Możesz też zrobić otwór wentylacyjny pod 120/140mm i narazie nie wkładać wentyla a jak pojawi się taka konieczność to zamontujesz po prostu.

Edytowane przez legolass97
Link to post
Share on other sites

Złożyłem projekt do tzw kupy i wyszło mi że dodatkowe otwory jednak nie będą potrzebne, zasysanie powietrza od dołu w przednim panelu.

Boki obudowy w całości będą odstawały na jakieś 2 do 2,5 cm co da mi wolną przestrzeń za tacką mobo, dzięki temu ciepłe powietrze będzie mogło kierować się  ku górze choć nie podejrzewam żeby z samych dysków było jakoś wyjątkowo ciepłe.

Nie wiem czy to jest dobrze widoczne ale tak wygląda ogólny projekt :

 

Project+1.0.JPG

Link to post
Share on other sites

lewy bok będzie dzielony, na projekcie widać tylko jedną górną jego  część



Część rysunkowa za mną pora się wziąć z wolna do cięższych prac.

Na  pierwszy ogień poszła piwniczka i jej nadwaga :D

Etap I przygotowanie konstrukcji do odchudzania :

DSC_8444.JPG

 

Do eliminacji nadmiar materiału oznaczony X

 

A tak wygląda po kuracji

 

DSC_8447.JPG

 

Etap II Wygładzanie krawędzi ...( prace trwają )

Link to post
Share on other sites

jako że utknąłem z pracami postanowiłem jeszcze raz zrewidować plany dalszej rozbudowy elity i doszedłem do wniosku że ver. by Prorokk nie będzie kontynuowana :( .Wprowadzone wcześniej zmiany zbytnio utrudniły by dojście do zamierzonego celu. 
Nie oznacza to oczywiście  zamknięcia tematu gdyż za niewielkie pieniądze udało mi się zakupić identyczną obudowę i pracę będą nadal się rozwijać tylko pod delikatnie  zmienionym tytułem,  :) w stronę moderatorów o zmianę .

 

Na dzień dzisiejszy

-   oczekuję na dostarczenie obudowy,

-   wyrównałem szkielet piwniczki i pokryłem go ochronną warstwą farby

-  jestem w trakcie projektowania nowej wersji nadbudówki na dzień dzisiejszy chcę uzyskać taki efekt

 

NAdbud%25C3%25B3wka+v+2.01.JPG

 

zastanawiam się tylko nad rozwiązaniem zamykania tej obniżonej części w której znajdą się usb 3.0 reset i czytnik kart

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

kurcze a wydawało mi się że jak zrobię taką nadbudówkę to będzie bardziej spójna z resztą budy . a zgodnie z planem mają być same płaskie powierzchnie i kąty proste bez skosów.

pomyśle jeszcze nad tym co zrobić

Edytowane przez ernig
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...