Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

tylko się zastanawiam czy zielone ledy będą mi pasowały w finalnej wersji, wrzuciłem je( miałem z V1 projektu) żeby obadać efekt świetlny jaki powstaje w tej budzi wg mnie wygląda ciekawie .

A co z tymi włącznikami macie jeszcze jakieś pomysły , tak jak pisałem 4 szt muszą się znaleźć między usb3.0 i guzikami power/reset tam jest ok 3 cm przestrzeni lub z boku po prawej od guziorów to tam jest 3,5 na 5,5 cm jakieś propozycje???


@ PatrykT ty leniwcu ;) rzuć okiem parę  postów wcześniej są opisane i opstrykane :)

Link to post
Share on other sites

:D  cieszę się że się udało, filterki od SPC Regnum wsuwane, zakupione w SPC


dobra drugie podejście

Jakoś spadła intensywność prac modingowych kurcze czy to wpływ jesieni??? ale nie o tym chciałem a o tym co udało mi się dzisiaj zrobić.

Na pierwszy ogień poszła walka z włącznikami jako, że nie padło zbyt wiele propozycji ( dzięki misiek06  :) ), a to co zaproponowano nie do końca pasowało do mojej wizji postanowiłem wykorzystać posiadane 2 włączniki z V1 projektu (pełny recycling ) :D .

Jako że po przymiarkach wygląd guzików był do zaakceptowania zabrałem się za oklejanie topu i wyszło z tego takie cuś

 

DSC_8720.JPG

 

Na zdjęciu widać wkręty ocynk tak jak przypuszczałem taki kolor odpada, będzie wymiana na czarny mat.

 

DSC_8723.JPG

 

dwa dodatkowe otwory są już zrobione ale muszę poczekać na zamówione sztuki

 

I widok od strony z oknem

DSC_8726.JPG

 

i od drugiej strony, kosze na dyski jeszcze nie zamontowane 

DSC_8728.JPG

 

Jako że komputron się postarał odebrałem ramkę 5,25-3,5 i mogłem zabrać się za oklejanie frontu

 

DSC_8730.JPG

 

DSC_8731.JPG

 

No i teraz najważniejsza sprawa małe  głosowanie .

 

czy usunąć u góry kawałek folii żeby można było zaglądać do środka??? ( taki był pierwotny plan)

 

kształt otworu jak na fotce poniżej

 

 

DSC_8734.JPG

 

 

i następna sprawa równie ważna co z bokiem od strony napędów:  malowanie czarny mat,  oklejane ?

 

DSC_8735.JPG

 

 

I ogólnie czekam na Wasze opinie :) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zacząłem wątpić trochę w projekt - tak tak.. ja nic nie piszę, ja obserwuję :)

Ale dobrze że nic nie pisałem bo widzę że z tego powstaje całkiem dobry ''cube'' na 'kawałek elektroniki' :) Dobry wybór okleiny.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to... Ułożenie przycisków na topie no i może trochę dobór ich. Ja to wgl nic bym tam nie dawał tylko włącznik - tak jak zrobił Skeeper w swoim projekcie :)

 

Czekam na efekt końcowy po złożeniu części i odpaleniu :)

 

PS: Śruby na czarno!! :D

Link to post
Share on other sites

@vuodi, kurcze wcześniej pytałem o guziory tylko misiek coś zaproponował, narazie będzie tak, a  jak się sytuacja trochę uspokoi to może kupie takie jak power lub podobne jeszcze zobaczę  .

@ kuba no właśnie się Was pytam czy usuwać na topie naklejkę ( w miejscu białego papieru)  czy zostawić tak jak jest?

Na froncie narazie nic nie planuję, no chyba że jakieś delikatne logo.

a właśnie a co z dvdiu i ramką pozostawić czarne czy folią je??? :D

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Może wyglądać fajnie, tylko nie odpowiada mi spasowanie zewnętrznych ścianek, głównie górnej. Dziwnie odstaje względem bocznych ścian i to psuje efekt. Jak dla mnie cube powinien być spasowany w idealny sześcian.

 

Zdecydowanie nie powinno być typowego okna o góry. Wiem, o co Ci chodzi: wygląda to dość pusto. Mogłoby tutaj pasować okno z dymionego/zmatowionego szkła/plexi, ale całkiem nie mam pomysłu na kształt.

 

Również przy przyciskach czegoś brakuje. Może pomyśl nad takim dystansem, kwadratową płytką z przcieranego aluminium lub pomalowanej na czarny mat blachy pod nie?

Link to post
Share on other sites

@up zgadzam się z Tobą w 100 % jeśli chodzi cube to powinny być spasowane idealnie, ja nigdy nie twierdziłem że buduję kostkę zgodnie z zamierzeniem górna warstwa i frontowa jest szersza od reszty budy o ok  1 mm.

Mnie się podoba dzięki temu że nie jest zupełnie płaska patrząc z boku.

 

Co do przycisków to rzeczywiście czegoś brakuje ale zastanawiam się nad czarnym hipsem 2mm ustawionym błyszczącą stroną z wygrawerowanymi opisami do włączników

Link to post
Share on other sites

a wracając jeszcze do dziwnego wyglądu boków toteż jest zasługa folii.Zmian kierunku naklejania powoduje występowanie różnych odcieni .

Dobra dziś był męczący dzień kupa roboty za mną.

Już od rana zabrałem się za bok który pozostał czarny i brzydki .Po zaaplikowaniu folii przyszedł czas na wycinanie p/otworków nie spodziewałem się że jest ich aż tyle

 

 

 

 

DSC_8736.JPG

 

DSC_8737.JPG

 

Wydłubanie ich zajęło mi jakieś 2-3 godziny ale efekt całkiem ciekawy

 

DSC_8738.JPG

 

Dzisiejszy dzień sponsorowały folie wszelkiej maści

 

i tak kolejny na warsztat trafił czytnik kart by ostatecznie zmienić się w cośtakiego

 

DSC_8742.JPG

 

Jako że przymierzałem się do przeniesienia wnętrzności postanowiłem ubrać GTX w cover który już nazbierał trochę kurzu

 

 

DSC_8743.JPG

 

Jakoś nie przemawiały do mnie czarne dividiu i ramka i  je też dopadłem

 

DSC_8751.JPG

 

NO i na koniec dnia a właściwie na początek soboty większa

część gratów trafiła na właściwe miejsce

 

DSC_8747.JPG


Karol1701 dzięki za miłe słowa :)

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

narazie w przestrzenie między mobo a  wentylami  planuję wrzucić ten ssd który leży na podłodze pod kartami ale dumam jak go tam zainstalować

Docelowo to idealne miejsce na rezerwuar.

Jest jeszcze  trochę rzeczy do zrobienia ale narazie daję sobie trochę luzu ostanie 3 dni strasznie mnie wymęczyły

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...