Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

LC w planie ale trochę dalszym, mam nadzieje że miejsca wystarczy ;)


no i jeszcze mały update z prac sprzed chwili ( sąsiedzi mnie zjedzą :sciana: )

Przymiarka koszy na dyski i wstępna instalacja kątowników do przytwierdzenia tacki mobo i psu 

DSC_8502.JPG

 

No i pierwsza instalacja MOBO.

 

DSC_8503.JPG

 

 

A wracając do PSU  jak myślicie zainstalować go pionowo czy poziomo (miejsce montażu widoczne na fotce z kątownikami, krótki poziomy kątownik )jutro wrzucę fotki.

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

A masz miejsce przy szafie aby zainstalować go pionowo? Wówczas pobierałby chyba powietrze przez panel boczny? Swoją drogą na lewy panel planujesz okno? Czy całościowo szybę wstawisz?

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez Aurorius
Link to post
Share on other sites

@up dzięki za odpowiedź 1/0 pion

 

obudowa jest stabilna nie kołysze się i łatwo się nią manewruje ( dobrze w zakręty wchodzi 4x4 robi swoje ) :D

 

 

korzystają z chwili wolnego zabrałem się za polepszanie wentylacji i  wycinanie zaplanowanych otworów ( część z nich widoczna na fotce z PSU)

na pierwszy ogień poszły 3 frontowe jeszcze nie zostały oszlifowane ( żona z dzieciakami za szybko wróciła ;) ) ale żeby szkodniki łapek nie  pakowały do skrzynki musiałem je tymczasowo zaślepić starymi wentylami.

A wygląda to tak 

DSC_8507.JPG

po instalacji frontu wentyle nie będą widoczne więc ich asymetryczne ustawienie nie ma znaczenia.

 

później przyszła pora na top obudowy gdzie spoczywało wzmocnienie z amelinium przygotowane wcześniej.

 

DSC_8508.JPG

 

i trochę inne ujęcie

DSC_8509.JPG

 

I co myślicie o wentylacji ??

a i na koniec dnia drobna przymiarka przepustów.

DSC_8514.JPG

 

Na razie to tyle czekam na opinie odnośnie całokształtu jak i w kwestii położenia PSU

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to ja też się dopiszę do opinii ( wcześniej nie chciałem żeby nie sugerować ) 4/0

będzie panel frontowy i górny , wentyli na froncie nie będzie widać, zastanawiam się jeszcze co zrobić z góra ( narazie nie będzie LC) czy zainstalować taki filtr

sst-sst-ff142b_0.jpg

 

czy narazie zrobić pełny panelik z 2 oknami do zaglądania do wnętrza od góry

Link to post
Share on other sites

nareszcie upragniony "urlop", niestety mimo wolnego czasu na projekt nadal mam go za mało. Ale jakoś się toczy małymi kroczkami do przodu.

Staram się robić wszystkie elementy jednocześnie tak żeby wszystkie były gotowe w jednym momencie i tak zabrałem się za obróbkę tacki pod mobo ,powiększeniu uległ otwór pod backplate procka, wpasowałem też jeden przepust i wywierciłem otwór na kolejny.

DSC_8518.JPG

 

DSC_8520.JPG

 

W obudowie zabrałem się za wycinanie pozostałych otworów na tyle tj 140mm /pod PSU i pod karty rozszerzeń.

 

DSC_8519.JPG

 

DSC_8521.JPG

 

Zainstalowałem też kosz 5,25( wstępnie pomalowane na właściwy kolor)

DSC_8523.JPG

 

 

Teraz pytanie do Was gdzie umieścić kosz na dyski z przodu

DSC_8524.JPG

 

Czy pod PSU

 

DSC_8525.JPG

 

A tak PSU zagląda przez boczny panel ;)

 

DSC_8529.JPG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ostatni mały update przed wyjazdem.

W przerwie w pakowaniu postanowiłem zainstalować kolejny przepust ( pierwszy już widzieliście )

a wyglądał to tak:

 

pierwszy etap wywiercenie otworu w mobotray'u i zaznaczenie całkowitej wielkości przepustu.

W przypadku mojej tacki pod mobo problem polega na tym że ma ona 4 mm grubości i samo upychanie przepustów wyglądało by kiepsko.

 

DSC_8541.JPG

 

etap 2 przygotowanie sprzętu: już jakiś czas temu wymyśliłem i zbudowałem sobie przystawkę do skilla dzięki czemu może robić za małą frezarkę a wygląda tak ( proste i skuteczne :D )

DSC_8542.JPG

 

DSC_8543.JPG

 

 

Ostatnie przymiarki i porównanie przepustu już zainstalowanego

 

DSC_8544.JPG

 

DSC_8545.JPG

 

Kolejny etap zbieranie nadmiaru hipsa

 

DSC_8546.JPG

 

DSC_8547.JPG

 

I po ptakach gotowe do szlifowania

 

DSC_8548.JPG

 

 

I już zainstalowany

DSC_8550.JPG

 

DSC_8552.JPG

 

I jak co myślicie ? brakuje mi jeszcze 2 przepustów w pionie i jednego u góry ale tego będę musiał wykonać sam.

 Praca zawieszone na min tydzień Lepsza Połowa nie zezwoliła na zabranie sprzęt na wakacje ;( , na forum będę zaglądał oczywiście 8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Projekt zaczyna nabierać kształtów, ja na twoim miejscu zrobiłbym dwa okna (z każdego boku), tylko w takim wypadku zarządzanie okablowaniem bd musiało stać na wysokim poziomie (musiałbyś zadbać o ciekawe oploty).


lub okno od góry

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

trochę mnie nie było.

Niestety urlop zleciał i z planów pracy nad V2 niewiele udało się zrealizować ale w poniedziałek ( ostatni dzień wolnego :( ) udało mi się wygospodarować trochę czasu i doprowadzić skrzynkę do takiej postaci:

 

Na pierwszy ogień poszła podstawa pod mobo ,nawiercenie i wyfrezowanie  otworów pod dwa pionowe przepusty oraz jeden w górnej części podstawy.

 

DSC_8554.JPG

 

W trakcie wcześniejszych prac tj wycinania otworów pod przyszłe LC wyszła brzydka i nierówna krawędź

DSC_8555.JPG

 

Okazało się że do wyrównania krawędzi mini frezarka jest idealna :D

DSC_8558.JPG

 

I tu po częściowym zabiegu wyrównywania

DSC_8556.JPG

 

Następnie  przyszła pora na pierwsze warstwy  farby,nareszcie całość zaczyna przypominać jedna obudowę

DSC_8564.JPG 

 

 

 

DSC_8567.JPG

 

DSC_8568.JPG

 

DSC_8566.JPG

 

 

 

 

No i przymiarka testowej mobo i starego gpu

 

DSC_8569.JPG

 

DSC_8571.JPG

 

 

 

DSC_8572.JPG

 

DSC_8574.JPG

 

 

 

 

I co myślicie ? zaczyna to jakoś wyglądać ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wybrałem wg mnie mniejsze zło, tzn

nie chciałem  zbytnio zbliżać do mobo (otwór pod backplate procka),

zbytnie zbliżenie  do boku spowodowałoby że kable od psu dyndałoby sobie w powietrzu a po drugie ciachałem żeby psu wysysało powietrze z tej części obudowy.

Dlatego wybór padł na środek.

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...