Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 1000 zł, czy opłaca sie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam.

Złożyłem sobie zestawik i chciałbym dowiedzieć się, co Wy o nim sądzicie?

  • Zastosowanie komputera: Internet, filmy, gry flash
  • Maksymalna kwota, jaką dysponujesz: ok. 1000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Których części potrzebujesz?: Płyta, procesor, ram, dysk, zasilacz
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Napęd, obudowę
  • Specjalne wymagania: nie do gier, do grania mam konsole
  • Własna propozycja zestawu:

http://i.imgur.com/TIzq7It.png?1

  • Interesuje mnie, aby było wyście HDMI abym mógł sie podpinać pod TV, przydało by się aby nie dostawał zadyszki przy filmach HD,  dysk 1TB z racji dużej wideoteki.

Jakoś mam sentyment do AMD, dlatego wolałbym zestaw oparty właśnie na procesorze tej firmy.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem czemu on nie ma 2 rdzeni skoro pisze że ma ?

To jak procek slaby to mogę dopłacić i kupić: A8-5500.

Ten procesor ma jeden fizyczny rdzeń, na który składają się 2 jednostki do obliczeń stałoprzecinkowych. Jego wydajność jest bardzo niska i faktycznie dopłata do A8 by była świetnym pomysłem. 

Link to post
Share on other sites

slaby proc, sentyment sentymentem ale.... powiedziec to "trzeba"

w tej samej cenie  i taniej

g2020 - plyta tez taniej

 stowa zaoszczedzona wydajnosc wyzsza , nizsze zuzycie pradu= ciszej

 

zasilacz koszmar - halasnik

 

za zaoszczedzona kase doplata wymiana zasilacza - nie trzeba doplacac

i doplata do dysku wd Red

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

slaby proc, sentyment sentymentem ale.... powiedziec to "trzeba"

w tej samej cenie  i taniej

g2020 - plyta tez taniej

 stowa zaoszczedzona wydajnosc wyzsza , nizsze zuzycie pradu= ciszej

Teraz popatrz na wydajność iGPU Intela w porównaniu do GPU w tym APU... :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nawet do głupawego dekodowania video w wysokiej rozdzielczości, bo przecież autor zamierza filmy oglądać. Przy niektórych kodekach z tą podstawową integrą Intela może być różnie. APU AMD jest do tego celu idealne. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

roznie ?

mowisz filmow nie obejrzy?

 

no ludzie  - chyba czas zrobic renowacje na forum ;)

 

czyzby forum plotkarskich starych bab? ;)

wielce ciekawe co mowisz bo ja ogladam filmy kodowane h264 na e3300 + g41 w fhd i uzycie proca jest "zadne" wiec co najmniej dziwadla wymyslamy

 

kazda gierka flashowa i kazdy film bez najmniejszego problemu pojdzie i to raczej lepiej niz na tym wyjatkowo slabym amd nawet razem z jego z apu

BRAK ARGUMENTACJI - "bo ja" to nie argument na podstawie którego można polecać komuś kupno sprzętu, zwłaszcza że nasi Eksperci twierdzą inaczej.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, mówimy już o A8-5500 nie zaś o A6-5400K, czyli sprzęcie który w kwestii zastosowań CPU znacząco od G2020 nie odbiega. 2 moduły (4 wątki) w Piledriver. 

 

Układ ten w testach wypada podobnie do i3 2100 (Sandy Bridge) http://www.anandtech.com/show/6347/amd-a10-5800k-a8-5600k-review-trinity-on-the-desktop-part-2 + ma dużo mocniejsze od Intela GPU.

 

Moim zdaniem do takiego HTPC wybór jest prosty i czas chyba na bok odłożyć sympatię do Intela. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mam zadnych sympatii jako pierwszy nalegalem by co niektorzy nabywali fm z pierwszym athlonem x4

 

a8 kosztuje jeszcze wiecej ale owszem jak to to mozna "przeplacic" ;)

 

 zdecydowanie lepiej bylo by zamiast przeplacac zafundowac sobie za te doplate ssd zeby nigdy dysk nie mulil w swojej jednowatkowosci

 

bo g860 i 2020 jest zdecydowanie wystarczajacy do wszelkich zastosowan ogolnodomowych nawet ponad wystarczajacy a cena jest jaka jest

 

moje zdanie jest takie ze w swojej cenie g860 czy 2020 nie maja sobie rownych

reszta =marnowanie kasy

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

a ja mu mowie ze "wyrzuca" kase

ale jego sprawa bo to jego kasa

BRAK ARGUMENTACJI - upierasz się przy swoim, a nie potrafisz dowieść swojej racji, to wprowadza do tematu jedynie zamieszanie.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

co znaczy gorszą?

do czego gorsza?

 

ile kasy zaoszczedziles na procu i plycie razem?

 

 

jaka grafike za to kupisz?

 

masz 100 do przodu w stosunku do pierwotnego wyboru - na allegro za 100 mozna 5670

g2020+hd5670

o wiele lepszy zestaw niz poczatkowy i to w kazdym zastosowaniu 2x lepszy

 

a jesli zmiana z a8

to mozesz poleciec nawet na hd5750 - tyle ze po co? ;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

chcesz na tym pogrywac w normalne gry?

bo jak nie a ewentualnie we flashowe w necie to nie ma zadnego sensu kupowanie odzielnej grafiki

 

nie lepiej bo nie ma takich sensownych

 

 

zreszta integra sie przydaje czasem trzeba wymienic grafe albo sie pozbyc zewnetrznej

 

ze jest za 180 to nie znaczy ze to dobra oferta

a kartą do video co tez nie mz zadnego sensu bo g2020/860 w zupelnosci wystarcza do kazdego video

są 54xx / 63xx za grosze

 

//bredzisz i robisz zamieszanie, w ramach "renowacji na forum" przemyśl co i komu polecasz bo do tematu nic wartościowego nie wniosłeś.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W tym przedziale cenowym nie ma czegoś takiego jak procesor bez karty... każdy jakieś tam GPU ma. Tylko nie rozumiem po co szarpać się do takich zastosowań na dedykowaną kartę jeśli APU AMD zapewnia wszystko w 'jednym packu'. 



HD5670 za 100zł to też bajka nie z tej planety, bo za 100zł to sobie można kupić wygrzaną 8800GTS pierwszej gen. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co to za skreslanie ?

 argumenty zeby cos kreslic

 

 

jakis SV co pierdzieluisz czlowieku za farmazony ze nic nie wnosze

czy wnosze tylko wtedy jak klaszcze "ekspertowi" - lecz sie , nie od tego sa rangi by im klaskac , rangi sa po to by zwracac baczniejasza uwage na to co pisza ludzie z rangą i nie dac sie omamic "naciagaczowi "

 

eksperci sa od prostowania nie od przyjmowania hymnów pochwalnych

 

was towarzyszu SV pogielo ? ze opacznie zaczynacie rozumowac fukcje rangi?  zabrania sie polemiki z wyzsza rangą?

 

 

ps

a ja sie pytam calkiem powaznie co jest z ekspertem,  czy moze chory bo i sezon grypowy skoro twierdzi ze problemy w wyswietlaniu video moga wystapic na intelu G2020

 

to juz zakrawa na kpine albo kwalifikuje do usuniecia rangi

 

trzeba byc ostro chorym by twierdzic podobne bzdury i to ten co to twierdzi ze na intelu g860 /2020 moga wystewpowac braki wydajnosci w video powienien udowodnic ze potrzeba 2x wiecej  kasy wlozyc do a8 bo g860/2020 jest za slaby

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...