Skocz do zawartości

Płyta główna pod 1155 z i5 2400


Recommended Posts

Witam, tym razem mam do was pytanie w wyborze płyty głównej do tego procesora ( i5 2400 - 3.1 Ghz/ TURBO 3.4 Ghz). Aktualnie mam AsRock'a H61DE/S3, lecz płyta grzeje się jak cho**** (głównie dookoła procesora) - czasem nie da się dotknąć więc obawiam się o swój sprzęt. Planuję ją wymienić lecz teraz stoję przed takim wyborem : jakaś B75 / P67 od Asusa. Procesor da się kręcić do 3,8 Ghz z tego co czytałem. Lecz czy te 0,4/0,7 Ghz da jakąś różnicę w grach (FPSy), bo jeśli nie albo 1-2 FPS to wolę kupic dobrego B75 niż P67. Co radzicie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o B75 to tam masz jakiekolwiek OC zablokowane co oznacza , że nic nie podkręcisz. Zaś co do płyty na tym chipstecie to dobrym o ile nie najlepszym wyborem będzie msi b75 g43 - http://www.saturion.pl/product/158366/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_B75A_G43.html posiada radiatory na sekcji więc nie będzie Ci się mocno grzać. A z tych do OC to co najmniej MSI z77 g43.

Link to post
Share on other sites

A na  Asusie P8P67 nic nie podkręcę ? Bo chodzi mi o to, że na tym P8P67 mogę ( niby ) podkręcić do 3,8 Ghz. Lecz pytam was czy da to jakąś różnicę w grach? Jeśli nie albo 1-2 FPSy to wolę kupić B75 i nie marnować kasy.

Edytowane przez cichq
Link to post
Share on other sites

A gwarancji to na płyte nie masz? Co z tego że się grzeje - sekcja może iść do 90-100 C, co najwyżej się wyłączy płyta.

Niestety nie. A płytę i tak chce kupić (nową), na przyszłość.

Tak teraz dokładniej popatrzyłem i różnica między tą MSI B75A-G43, a MSI z77 g43 to +/- 50 zł więc raczej dołożę ( niewykluczone, że za rok-dwa będę wymieniał proca (+OC)). Dobry wybór ?

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować płyty LGA1155 'na przyszłość'. Bo 3770K jest najwydajniejszym CPU na ten socket i nic już nowego nie będzie. Lada dzień mamy premierę 1150, kup te radiatorki a w przyszłości sypnij się na coś nowego.

Zadecydowałem, że najpierw kupię budę, zasilacz w wakacje kartę graficzną ( miało być bez karty i zasilacza - później). Za rok/dwa wymienię procka to i płytę główną z jakimś nowym socketem się kupi. Dziękuję wszystkim za rady.

 

Ps. Kupie te radiatorki i sprawdzę czy coś dadzą ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...