Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym zrobił 2 rzeczy... chłodnicę do obudowy przykręcił na gumowych podkładkach (im grubszych tym lepiej) oraz pomyślał nad montażem samej płyty głównej również przez jakieś podkładki, bo wiadomo że ta pompka w bloku może nieco "trząsać". 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Gtxxor, bardzo dobra uwaga, szczególnie z tą płytą gł. Nie wiem czy już teraz nie ma tego problemu, ale po premierze H100i narzekano na luźny backplate i właśnie należało dać podkładki w celu eliminacji problemu.

Link to post
Share on other sites

Backplate po wyjęciu jest luźny ale wystarczy go odpowiednio skręcić (5 sekund roboty) i problemu nie ma. Pompka nie trząsa i nie wibruje a przynajmniej u mnie, raczej nie jest na tyle mocna co w typowym dużym lc. Dziwny dźwięk powoduje na 90% powietrze przeciskające się przez chłodnicę a kratkę obudowy...przerabiałem to w 600t, najpierw chciałem wyciąć kratkę ostatecznie zrobiłem właśnie jak wspomniał gtxxor z tym, że dałem jeszcze 16 gumowych podkładek i pod wentylatory.

Link to post
Share on other sites

Umiarkowanie przykręcone się nie rozpłaszczą, nic na siłe a i tak będzie się trzymać. Trzeba uważać podczas montażu na żeberka, strasznie łatwo się wyginają, prawie jak papier :o.

Link to post
Share on other sites

Od wczoraj mam go w budzie i powiem tak,ciche to ono nie jest w trybie Quiet jest do zniesienia.Nie jest to głośność wentylatorów tylko już sam nie wiem czego.Po przykryciu ręką dziurek na topie ten dźwięk ustaje.Trochę zminimalizowałem ten dźwięk lekko go opuszczając tak aby chłodnica nie stykała z obudową,tak z 5mm jest opuszczony.Ten dźwięk to takie trtrtrtrtrtrtrttrtrttrtrtrttrtrttrtrt sam nie wiem co,Może pompka.I dont know.

Zapewne podłączyłeś fabryczne wentylatory do bloku Corsair-a i sterujesz nimi z poziomu Corsair Link. Jeśli tak to prawdopodobnie stąd masz to terkotanie, jest to wina wbudowanego kontrolera obrotów wentylatorów w bloku wodnym a nie pompki, przynajmniej tak ludzie piszą na forach. Oczywiście nie we wszystkich sztukach tak jest. Jak podłączysz wentylatory do płyty głównej to terkotanie powinno ustąpić ale wtedy nie będziesz mógł nimi sterować przez soft Corsair-a. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Piszcie, piszcie. Każde info zostaje dodane do mojego notatnika :D



@chudy też bym raził sobie odpuścić to oprogramowanie od corsaira. Czytałem, że komuś prze ten soft non stop mieliło dysk. Ja od razu przy zakupie się nastawiłem, że to będzie podłączone do kontrolera od płyty.

 

Pytanie do posiadaczy. Coś mi się obiło, że mogę sobie wgrać ten soft od corsaira, ustawić kolor światła i potem go odinstalować a zostanie kolor podświetlenia jaki ustawiłem. Tak jest ???

Link to post
Share on other sites

Słyszałem też coś o tym, wybrany kolor stały można zapisać w firmware, ale na 100% nie potwierdzę. Nigdy nie używałem tego softu. Pracę pompki sprawdzam innym programem a wentylki wpięte mam pod kontroler obrotów w obudowie.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites

Ponoć te ledy często padają w h100i jak już wspomniał Chantaz, na benchu jacekgothic miał z nimi problem. U mnie po za tęczą ledową przy odpalaniu kompa nic się nie dzieje :wariat:.

 

Pomarańczowy jest

http://youtu.be/iQ-hxJnIBTY

 

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...