Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te wentyle w zestawie startują nawet na 4V - wtedy jest ciszej;) Tutaj masz ładną tabelkę:

 

http://www.xbitlabs.com/picture/?src=/images/coolers/swiftech-h220/ztablen_big.png

 

Jednak wydajność wtedy spada jeszcze bardziej. I nie wiem jak to technicznie sie ustawia, czy można tak sobie ustawic czy już trzeba podać 4V zewnętrznie z innego regulatora. 

 

Serio trochę panikujesz z tym DBA. Do znanych kompaktowych LC jest taka różnorodność opinii jak i recenzji.

 

Swego czasu jak kupowałem Antec Kuhler 620 to wszyscy mi też odradzali, mówili, że bedą wysokie tempy i że pożałuje...

 

 

I co? Na Phenomie X4 B50, 1.475V core i 3,8 ghz w idlu mam 31 stopni, a na full load 42....

 

Sorry ale tyle to nawet na macho nie miałem.

 

 

 

Co do H100 to jeszcze kwestia kupienia dobrych 4 wentyli i zrobienia push & pull. Wtedy efekty są super. No ale jak niektóre portale robią testem z wentylami po jednej stronie i to po tej niewłaściwej czyt. wyciągającej...

Link to post
Share on other sites

Silver Arrow SB-E SE wypada +/- tak samo jak H100i

Może i wypada ale ile to miejsca w środku obudowy zajmuje. Mając H100i płyta główna ma czym oddychać co jest też ważne.

 

Mam H100i w konfigu P/P z wentylami Scythe i działa świetnie. Nie ma żadnego problemu z chłodzeniem 3770k pacniętego na 4.7!.

 

@edyta: jedyny minus tego chłodzenia (pomijając wentyle) to cena, kompletnie nie opłacalne. Powinno kosztować góra 300zł.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites

Co do H100 to jeszcze kwestia kupienia dobrych 4 wentyli i zrobienia push & pull. Wtedy efekty są super. No ale jak niektóre portale robią testem z wentylami po jednej stronie i to po tej niewłaściwej czyt. wyciągającej...

 

 

Dostajesz w zestawie dwa wentylatory, i tak trzeba testować to chłodzenie. Do SilverArrow-a też możesz domontwać jeszcze jeden wentylator i zyskasz 1-2 stopnie.  A co do tej drugiej uwagi to sorry, ale w żadnym teście jaki podałem tak nie testowali. 

 

 

Swego czasu jak kupowałem Antec Kuhler 620 to wszyscy mi też odradzali, mówili, że bedą wysokie tempy i że pożałuje...

 

 

I co? Na Phenomie X4 B50, 1.475V core i 3,8 ghz w idlu mam 31 stopni, a na full load 42....

 

Sorry ale tyle to nawet na macho nie miałem.

 

 

 

No to dobrze, że jesteś zadowolony. Jedak nie zaczynaj tutaj szerzyć infomracji, że testy wprowadzają w błąd. Uważasz, że np. Tluk ściemnia w testach? Bo taki jest wydźwięk twojej wypowedzi. 

 

 

 

Może i wypada ale ile to miejsca w środku obudowy zajmuje. Mając H100i płyta główna ma czym oddychać co jest też ważne.

 

A H100i chłodnica to nie zajmuje? A co do chłodzenia NB, no sorry ale w przypadku np. Silver Arrowa to wentylator praktycznie przewiewa po cześci przez tylne radiatory na układ zasilania, więc temperatury tego co sie najbardziej grzeje możesz mieć nawet lepsze. Jednak to nie ma znaczenia, bo teraz płyty nie mają tendencji do przegrzewania się, zwłaszcza w tak dobrze wentylowanej obudowie jaką jest Arc R2. U mnie bardzo mocno wykręcony proc 2600K i płyta ST P67 Asusa  i zero problemów z temperaturami MB , a mam wentyle w budzie na 500 obr. Więc to takie znowu pokazanie na siłe zalety , która nie ma znaczenia (jeśli to wogóle zaleta). 

 

Zgadzam się, że masz więcej miejsca na pamięci i nigdy nie stracisz 1 slota w źle zaprojektowanych płytach - i to jest zaleta fakt. 

 

 

 

Mam H100i w konfigu P/P z wentylami Scythe i działa świetnie. Nie ma żadnego problemu z chłodzeniem 3770k pacniętego na 4.7!.

 

No jak by miało w tej cenie to nie uważasz, że była by porażka? Tutaj nie kwestionuję czystej wydajności H100i, a płacalność takowego rozwiązania i wydajność vs. głośność chłodzenia. To nadal jest czołówka w czystej wydajności i o tym już wspominałem ;) 

 

 

@edyta: jedyny minus tego chłodzenia (pomijając wentyle) to cena, kompletnie nie opłacalne. Powinno kosztować góra 300zł.

Wad masz więcej.

1. Trzeba mieć obudowę, która pomieści chłodnicę (a z 4 wentylami to jeszcze cieżej). 

2. Prosto z pudelka nie jest to ciche chłodzenie (jak już w 2 testach pokazałem wypada gorzej na Quiet niż Nocuta na 12V). 

3. Cena (co wspomniałeś).

4. Pompa lekko hałasuje (dla większości zerowy problem, ale jak dasz. np. 4xNoiseBlocker PL1 i podasz im 5-6V, to pompa będzie głośniejsza od tego). 

5. Wydajność na tle coolerów standardowych nie jest wcale lepsza, przy wyższej cenie i w teorii "lepszej" technologi odprowadzania ciepła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pompka lekko hałasuje - to wada, której ja nigdy nie miałem w H100 i H100i, jest cichutka jak mysz pod miotłą czego nie mogę powiedzieć o pompce w H70 heh.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jak w każdym wątku o Corsair H100i te same osoby hejtują pomysł jego zakupu. Ile razy można powtarzać te same argumenty. Już się to robi nudne, proponuje podwiesić jakiś temat o H100i. Jak ktoś będzie chciał to kupić to i tak kupi, chociażby dla samego wyglądu.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dlaczego słowo Hejtują używasz? Ja tylko doradzam i podpieram to argumentami (i to opartymi o rzetelne testy zagraniczne, a nie tylko włanse doświadczenie). Do tego serio jest dużo więcej taematów o HR-02 czy Fortisie, a jakoś o nich tematu podwieszonego nie ma , więc dlaczego H100i ma sobie na to zasłużyć?:D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponieważ autor napisał w 1 poście aby nie komentować jaki ten cooler jest zły (pytanie dotyczyło czegoś innego) ale i tak jest to powtarzane do znudzenia. Cena jest wyższa z uwagi na markę, jeśli za tyle się dobrze sprzedaje to producent jej nie obniża, prawo rynku. Oczywiście zgodzę się z tym że jest zawyżona.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ponieważ autor napisał w 1 poście aby nie komentować jaki ten cooler jest zły (pytanie dotyczyło czegoś innego) ale i tak jest to powtarzane do znudzenia. Do tego na innych forach przeważają pozytywne opinie o tym chłodzeniu, a tu jest ono negowane na każdym kroku. Cena jest wyższa z uwagi na markę, jeśli za tyle się dobrze sprzedaje to producent jej nie obniża, prawo rynku. Oczywiście zgodzę się z tym że jest zawyżona.

Mówisz bardzo dobrze , tak samo ludzie narzekają na mpower a co ?? ja mam jestem bardzo zadowolony szkoda gadać ludzie nie mają czegoś i komentują :) .

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie neguje tych testów, na pewno są rzetelne. Mnie też kusił zakup tego Corsaira ze względu na wygląd ale zrezygnowałem ponieważ sporo problemów o nim czytałem w sieci (wypalające się diody po jakimś czasie, problemy z zawieszaniem kompa spowodowane przez soft Corsaira, w niektórych sztukach głośna pompka itp.) Ale jak ktoś wyraźnie nie chce takich komentarzy to po co je powtarzać.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

ludzie nie mają czegoś i komentują :) .

Akurat w przypadku moim i Mareczq to mamy własne testy i doświadczenie tak z coolerami CPU jak i normalnym chłodzeniem wodnym i po prostu my wiemy ile jest warte takie pseudo LC ;)

Link to post
Share on other sites

t.luk. Mi nie chodzi o fakt, że gotowce LC jak np. kuhler są tak efektywne jak 2 x tańsze coolery na powietrzu. Mi chodzi o fakt, że jak kogoś na to stać albo jest entuzjastą takich bajerów to niech sobie kupuje. Kogo to kurna obchodzi?

 

 

A co do testów, to różnie bywa. Jakbym ja osobiście na kuhlerze zostawił wentylator od anteca i używał chłodzenia "jak z pudła" to by nie było tak efektywnie jak jest, po dokupieniu dwóch dobrych wentyli. Ale to już inna sprawa.

 

@Mareczq. Nie neguje testów Tluk'a, akurat w kwestii testowania Kuhler'a z odwroconym wiatrakiem to był któryś z zagranicznych portali. I nie uderzyło by to we mnie gdyby nie fakt, w podsumowaniu napisali, że kuhler jest nie wydajny, bo wentyl 1 wentyl zamontowany w konfiguracji "push" jest mało wydajny :P Dlatego test, testowi nierówny.

Link to post
Share on other sites

Cześć :)

Planuję zakup tego coolerka z góry proszę o nie komentowanie jaki ten cooler jest zły i tp :) ....

Mam tylko pytanie czy te chłodzenie + wentylatory nie będą kolidowały o radiator na płycie głównej msi z77 mpower w obudowie arc midi r2 ?

Proszę o szybką pomoc .

Dzięki :)

Gdyby Adam zadał pytanie

"czy H100i to opłacalne chłodzenie?" albo "co myślicie o H100i?" mógłbyś się produkować. Autor zaznaczył wyraźnie że komentarze go nie interesują i zapytał tylko czy chłodnica zmieści się w jego obudowie. To co propagujesz ty, to offtopic - jest to naruszanie netykiety, a więc też regulaminu tego forum. AUTORA TO NIE INTERESUJE.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdyby Adam zadał pytanie

"czy H100i to opłacalne chłodzenie?" albo "co myślicie o H100i?" mógłbyś się produkować. Autor zaznaczył wyraźnie że komentarze go nie interesują i zapytał tylko czy chłodnica zmieści się w jego obudowie. To co propagujesz ty, to offtopic - jest to naruszanie netykiety, a więc też regulaminu tego forum. AUTORA TO NIE INTERESUJE.

Dobrze mówisz ale co poradzisz spam się zaczął :(

Link to post
Share on other sites

Sam ucieknę się do OT, ale tylko celem zaprezentowania pewnej analogi. W tematach o chłodzeniu wodnym (takim z prawdziwego zdarzenia) pojawia się masę wpisów typu "po co wydawać 2k, jeżeli za 200zł mam tylko 5C więcej". Na Overclockers jakoś nikt nie prowadzi takich kalkulacji, tam się wyznaje zasadę chce, a go stać to kupuje. 

 

U nas ta nagonka na H100i nie jest dlatego że to złe i troszczymy się o forumowicza. Czasem niektórym żal ściska d* że ktoś może sobie pozwolić na wydanie 2-krotnie większej kwoty, tylko po to żeby mu się wizualnie podobało. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@ UP

Oj, to nie do końca o to chodzi...Po prostu kompletnie nie ma sensu wydawać pieniędzy na głośne pseudo-LC skoro za niewiele więcej jest normalne LC (z rezerwuarem, miedzianą chłodnicą, normalnymi wentylatorami oraz normalnymi złączkami i wężami). Każdy kto miał styczność z normalnym LC nigdy "nieprzymuszony" nie przesiądzie się nagle na kompaktowe LC (którego nawet nie można rozbudować). Prędzej ktoś taki się przesiądzie na dobrej klasy AC bo nie zniesie suszarkowych wentylatorów ;)

Link to post
Share on other sites

@ UP

Oj, to nie do końca o to chodzi...Po prostu kompletnie nie ma sensu wydawać pieniędzy na głośne pseudo-LC skoro za niewiele więcej jest normalne LC (z rezerwuarem, miedzianą chłodnicą, normalnymi wentylatorami oraz normalnymi złączkami i wężami). Każdy kto miał styczność z normalnym LC nigdy "nieprzymuszony" nie przesiądzie się nagle na kompaktowe LC (którego nawet nie można rozbudować). Prędzej ktoś taki się przesiądzie na dobrej klasy AC bo nie zniesie suszarkowych wentylatorów ;)

 

Sęk w tym drogi t.luku, że to czy jest sens czy nie, zależy od pytania jakie zadaje OP. 

 

Poza tym są własne preferencje. Dla mnie osobiście custom LC wygląda super, jakościowo też super ale żadnej frajdy ze składania, napełniania i przeglądania układu bym nie miał. A nie oszukujmy się, zwolenników składania swojego LC jest dużo mniej, niż klientów gotowych kupić produkt który tylko zamontują.

 

 

A co do suszarkowych wentylatorów, od czegoś są sklepy i możliwość ich zamiany, prawda?

 

Znam masę osób, które mają gotowce LC i żadna z nich nie używa wentylatorów dodanych do chłodzenia :)

 

Chyba, że zakładasz, że tak ma nie być.

Link to post
Share on other sites

Tylko jakiekolwiek wymiany/modyfikacje troszkę psują główną zaletę takiego LC. Tak to można sobie złożyć typowe wodne i za 400-500 zł na sam procesor i będzie lepiej niż ten Corsair ;) 

 

Co prawda nie mam  żadnych danych, ale jestem na 99% przekonany,  że większość (co najmniej 90%) ludzi kupujących takie rozwiązania jak H20 920 czy H100i używa dołączonych wentylatorów i ich nie wymienia ;) 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Tak to można sobie złożyć typowe wodne i za 400-500 zł na sam procesor i będzie lepiej niż ten Corsair ;)

 

To złóż. Z taką samą chłodnicą i co najmniej takimi wentylami. Koleszko, podstawowe ale naprawdę PODSTAWOWE LC na samego procka to 700/800zł. Jak chcesz robić ŁADNIE z możliwością przyszłej rozbudowy to już 1000zł więc bzdur nie wypisuj.

 

Bodajże już trzeci czy czwarty temat, gdzie ktoś jest zainteresowany tym chłodzeniem i zlatuje się banda tych samych hejtów, którzy po prostu nie mogą zrozumieć, że kogoś kierwa NIE OBCHODZI ile to kosztuje i jakie jest wydajne w stos do AC czy LC. Ja swój egzemplarz otrzymam jutro/poniedziałek i na pewno przetestuję go od każdej strony.

Link to post
Share on other sites

Od wczoraj mam go w budzie i powiem tak,ciche to ono nie jest w trybie Quiet jest do zniesienia.Nie jest to głośność wentylatorów tylko już sam nie wiem czego.Po przykryciu ręką dziurek na topie ten dźwięk ustaje.Trochę zminimalizowałem ten dźwięk lekko go opuszczając tak aby chłodnica nie stykała z obudową,tak z 5mm jest opuszczony.Ten dźwięk to takie trtrtrtrtrtrtrttrtrttrtrtrttrtrttrtrt sam nie wiem co,Może pompka.I dont know.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dlatego potem brakuje rzetelnych opinii na forach. :( Tyle co ja się naczytałem o tym chłodzeniu dobrego i złego to pierwsze co robię jutro/poniedziałek to wypakowuję je z pudła, podłączam "na sucho", sprawdzam co, jak, gdzie i czy w ogóle hałasuje a nie: "wiem że biją tylko nie wiem w którym kościele". :/



Nie włączałeś go ani razu przed montażem ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...