Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć :)

Planuję zakup tego coolerka z góry proszę o nie komentowanie jaki ten cooler jest zły i tp :) ....

Mam tylko pytanie czy te chłodzenie + wentylatory nie będą kolidowały o radiator na płycie głównej msi z77 mpower w obudowie arc midi r2 ?

Proszę o szybką pomoc .

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz to kupić? Ogólnie wypada troszkę słabiej od najlepszych chłodzeń powietrznych będą przy tym droższym i głośniejszym rozwiązaniem. 

To nie jest prawda. H100i jest bardzo wydajny jak na chłodzenie powietrzne. Do 'prawdziwego' LC nie ma startu i stąd się utarł ten mit. Bo ludzie zamiast oczekiwać topowego AC, wymagają od niego wydajności rozbudowanego zestawu LC.

 

H100i został znacznie poprawiony względem starszych modeli tego typu. Do ARC R2 wejdzie z palcem w d* 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To nie jest prawda. H100i jest bardzo wydajny jak na chłodzenie powietrzne. Do 'prawdziwego' LC nie ma startu i stąd się utarł ten mit. Bo ludzie zamiast oczekiwać topowego AC, wymagają od niego wydajności rozbudowanego zestawu LC.

 

H100i został znacznie poprawiony względem starszych modeli tego typu. Do ARC R2 wejdzie z palcem w d* 

Dzięki za odpowiedź . plusik leci :)

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie jest prawda. H100i jest bardzo wydajny jak na chłodzenie powietrzne. Do 'prawdziwego' LC nie ma startu i stąd się utarł ten mit. Bo ludzie zamiast oczekiwać topowego AC, wymagają od niego wydajności rozbudowanego zestawu LC.

 

 

 

H100i został znacznie poprawiony względem starszych modeli tego typu. Do ARC R2 wejdzie z palcem w d*

 

 

 

No popatrz ja jednak wiem co mówię bo bawiłem się takimi cudakami i też najlepszymi coolerami standardowymi;) Silver Arrow SB-E SE wypada +/- tak samo jak H100i, a ma drstycznie niższym poziom hałasu. SB-E Extreme jest już wydajniejszy, i podobny poziom hałasu prezentuje. 

Ja od niego oczekuję wdyajności wartej 500 zł i ciszy, bo to dla mnie jest największą zaletą chłodzenia wodnego. Wydajność jest, ale klasy coolerów za 300 zł, a głośność bardziej niż rozczarowywuje (wentylatory musza mocno wiać aby ta wydajność była naprawde topowa, i wtedy są po prostu bardzo głośne) . 

 

Dobry test:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/h100i-elc240-seidon-240m-lq320,3380-12.html

 

Wypada o 2-3 stopnie lepiej od D14 (które jest mniej wydajne od Phanteksa czy Silver Arrow-a) i ma w stresie 2000 obr. vs. 1200 obr. Nocuta... Dla przypomnienia Noctua to koszt 320 zł. 

 

Kolejny test, gdzie już mam mocno kręcony proc:

 

http://hexus.net/tech/reviews/cooling/49445-corsair-hydro-series-h100i/?page=5

 

 

Wydajność lepsza od Phantecsa o pomiar błędu, obroty o 800 wyższe i hałas można zostawić już do własnej oceny... 

 

 

 

Dopiero kostrukcja profesjonalistów od Siwftecha ma sens, koszt ok. 600 zł i naprawdę jest wyraźnie wydajniej vs głośność. Zdecydowanie warto dołożyć.

 

http://chlodzenie.net/reviews/swiftech-h220-test-zestawu-chlodzenia-wodnego/

 

 

Swoją drogą za 800 zł można już złożyć prawdziwie chłodzenie wodne z nowych części. Będzie ciszej i wydajniej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No czekaj jak możesz za 300 zł kupić H100i to nie jest to zły wybór, własnie tyle to powinno kosztować. Jednak ja widzę w sklepach cenę 500 zł to jest mocno przesadą według mnie.

 

Do 300 zł szukaj

Thermalright Silver Arrow SB-E SE

lub

PH-TC14PE 

Link to post
Share on other sites

Swiftech to już nie kompakt... tylko blok z pompą + chłodnica z rezem --w pełni demontowalne. To jest już de facto 'prawdziwe' LC w kompaktowej formie.

 

Warto mieć na uwadze że Corsair ma też swoje zalety. Nie nadwyręża laminatu płyty głównej (laminat jest elastyczny, ale Phenteks czy D14 to już 'klocki'), pozwala na montaż wysokich pamięci, ładniej się prezentuje (dla estetów argument koronny, a z tego co wiem adam robi jakiegoś moda). 

Link to post
Share on other sites

Swiftech to już nie kompakt... tylko blok z pompą + chłodnica z rezem --w pełni demontowalne. To jest już de facto 'prawdziwe' LC w kompaktowej formie.

 

Warto mieć na uwadze że Corsair ma też swoje zalety. Nie nadwyręża laminatu płyty głównej (laminat jest elastyczny, ale Phenteks czy D14 to już 'klocki'), pozwala na montaż wysokich pamięci, ładniej się prezentuje (dla estetów argument koronny, a z tego co wiem adam robi jakiegoś moda). 

Tak doskonale mówisz zależy mi na tym co mówisz więc h100i tu będzie idealnie :)

Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio miałem możliwość testowania H100 i mogę śmiało polecić. A co do "dlaczego to kupujesz" to zauważyłem, że przy gotowcach LC, takie  komentarze są tylko i wyłącznie na polskich forach...

 

Nie wiem o co do końca chodzi i z czego to wynika, ale zgaduję, że wynika to z polskiej, wrodzonej i często natarczywej ciekawości...

 

Stać go to niech sobie kupuje.

 

 

Za granicą ludzie kupują 2x H80 do jednego kompa i nikt nikomu nie mówi, że to bzdurny pomysł...  ;)

Link to post
Share on other sites

PS: Arrow SB-E jest tak samo głośny jak H100i.

SB-E SE jest wyraźnie cichszy i w każdym teście to wychodzi. H100i nie jest nigdzie ciche, nawet na Quiet ma wyższe dbA niż wielec coolerów topowych na max obrotów. SB-E Extreme zgadzam się ten sam poziom głośności, ale ten cooler jest wydajniejszy od H100i.

 

Co do wyginania laminatu to szukanie dziury w całym, nie jest to teraz żadnej problem - backplate załatwia sprawię.

 

Co do zajmowanego miejsca to racja, pod względem okolic procesora chłodzenie wodne daje dużo więcej swobody. 

 

 

Jeśli H100i dostaneisz za 300 zł nowe to jest to dobra oferta jeśli tylko jest miejsce na chłodnice (a tutaj Arc R2 bez problemu). Napisze to jeszcze raz, to właśnie jest chłodzenie za ok 300 zł - jak za tyle da się to kupić to super, ja za tyle nie mogę znaleźć. Za 370 zł jest wersja H100 która wypada słabiej od wersji H100i. 

 

Kwestia wizualna to już osobista sprawa, i tutaj się zgodzę, H100i wygląda fajnie. Jednak jak ktoś już chce naprawdę ładnie i ma na to kase, to lepiej kupić prawidzwe wodne chłodzenie, naprawdę na sam procesor nie trzeba o drazu wyadwać 1000-cy złotych, aby było ładnie, wydanie i przy tym bardzo cicho;) 

 

 

Nie wiem o co do końca chodzi i z czego to wynika, ale zgaduję, że wynika to z polskiej, wrodzonej i często natarczywej ciekawości...

 

Za granicą ludzie kupują 2x H80 do jednego kompa i nikt nikomu nie mówi, że to bzdurny pomysł...  

 

Tak genialny jak zawsze argument, bo inni tylko się czepiają. Problem polega na tym, że jednak testy (realia...) mówią co innego i cena w normlancyh sklepach jak agito.pl jest po prostu za wysoka (ok. 450zł) przy tym co oferuje to chłodzenie. I nie chodzi tutaj tylko o Corsaira, ale to samo jest z Antecami czy Thermaltekami. Takie rozwiązania są na razie za drogie, bo fizycznie koszt ich wyprodukowania jest wysoki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tym to mnie wystraszyłeś.Prawda to?

Wszystko to kwestia osobista jeśli chodzi o akceptowalny poziom głośności. Jednak H100i na trybie Quiet i tak rozrkęca się na 1200-1300  obr. , a Nocuta np. D14 na najniższym usatwieniu ma chyba 700 obr. -  1200 obr. 120 mm 7 łopatek słychać dla mnie wyraźnie, D14 jest lekko słyszalne - ale ostrzegam ja jestem maniakiem ciszy ;) Nie zrozum mnei źle, H100i nie jest głośny na Quiet, nie jest po prostu według mnei cichy, jest standardowy - dla większości akceptowalny, a nawet cichym go nazwą - ale dla ludzi ceniąćych sobię ciszę, i realnie wiedzących co to oznacza bezgłośna maszyna jest to wyraźnie za dużo jak na chłodzenie wodne. Pamiętaj też, że pompa nie jest niesłyszalna - jest w miare cicha jak na pompę, ale lekko też ją słychać (to w przypadku jak by ktoś ręcznie dał niższe obroty niż Quiet). 

 

Żeby nie było, że tylko własną opinię czytam. Niektóre wyniki z testu na HS:

 

Corsair H100i (Quiet) 22 °C 45 dBA 1150 rpm

Corsair H100i (Maximum) 22 °C 61 dBA 2500 rpm

Arctic Freezer i30 13 °C    42 dBA    1350 rpm

Noctua NH-U12P SE2    18 °C    42 dBA    1300 rpm

Thermalright Archon SB-E X2    22 °C    45 dBA    1400 rpm

 

Są dwa wentyle Noctuy. 1300 obr. Nocuty (czyli 12V max) masz 42 dBA, a H100i na Quiet ma 45 dBA. 3 dBA to naprawdę bardzo słyszalna różnica... no a na max H100i jak widzisz ponad 60 dBA. 

 

 

 

Polecam przeczytaj sobie to:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/swiftech-h220_5.html#sect1

 

Tam jest porównanie Swiftecha, H100i i Phanteksa. Widać, że przy niskich obrotach (1000 w dół) Phanteks jest wydajniejszy od H100i.

Edytowane przez Mareczq
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te wentyle w zestawie startują nawet na 4V - wtedy jest ciszej;) Tutaj masz ładną tabelkę:

 

http://www.xbitlabs.com/picture/?src=/images/coolers/swiftech-h220/ztablen_big.png

 

Jednak wydajność wtedy spada jeszcze bardziej. I nie wiem jak to technicznie sie ustawia, czy można tak sobie ustawic czy już trzeba podać 4V zewnętrznie z innego regulatora. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym tak bardzo z tym Korsarzem nie panikował, mimo iż nie jest to absolutny 'top' wydajności (w przypadku trybu Quiet), to dalej jest to świetny schładzacz, o nietuzinkowym dizajnie http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-H100i-CPU-Cooler-Review/1719/8

 

Bardzo popularny wśród użytkowników zachodnich portali (poważnie, na takim Overclockers ma to masa ludzi). 



A jeszcze się zapytam(sorry Adam za spam)Jaka pasta jest nałożona fabrycznie na to chłodzenie?Zmieniać na STG2?

Corsair dawał zawsze miał te pasty pre-aplikowane stosunkowo przyzwoite. Możesz zaszaleć i posmarować Liquid Ultra - na pewno będzie wydajniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...