Skocz do zawartości

Zestaw proponowany przez sklep - warto? Proszę o pomoc.


Recommended Posts

http://www.morele.net/inventory/info/DXFcXi/

 

Procesor ma częściowo odblokowany mnożnik, chociaż nie przewidujesz OC, więc wsadziłem Ci bardzo dobrą płytkę na chipsecie, który podkręcania nie umożliwia. W zestawie masz naprawdę dobrą grafikę z cichym i wydajnym chłodzeniem - jest dużo lepsza niż podana przez "eksperta", a w zestawie do gier karta graficzna ma pierwszorzędne znaczenie. Dysk 1TB powinien Ci bez problemu wystarczyć, a SSD w zestawie za trzy koła nie jest najlepszym pomysłem. Zasilacz jest bardzo wysokiej jakości, niesamowicie cichy oraz posiada certyfikat świadczący o wysokiej sprawności - obok trochę głośniejszego i droższego XFX Core 550W zdecydowanie najlepszy zasilacz w tej cenie. Obudowa nie jest fenomenalna, ale na pewno Ci wystarczy, gdy nie będziesz podkręcał procka i grafiki. Jeśli masz stówkę w zapasie, to możesz dołożyć do Gladiusa M40, ale moim zdaniem mija się to z celem. Możesz dopłacić koło 20 zł za taką samą obudowę jak ta podana przeze mnie, ale z USB 3.0 na przednim panelu - jest to Brutus 430. Pamięci dałem Ci standardowe 1600MHz z opóźnieniem 9 ms. Dla porównania - kości zaproponowane przez sklep mają takie same opóźnienie, lecz niższe taktowanie, które o ile w gracz nie robi ogromnej różnicy, to w PS'ie może Ci znacząco pomóc. A to tylko 13 zł różnicy. Napęd nie ma większego znaczenia, nie jest zbyt często używany, a różnicy w działaniu pewnie byś nie zauważył.

 

Jeśli będziesz kupował na morelach, to możesz wpisać kod rabatowy dla użytkowników naszego forum, dzięki któremu za montaż całego komputera płacisz złotówkę (zamiast 49 zł) i masz darmową wysyłkę. Jeśli jesteś zainteresowany, to zgłoś się do mnie na PW - poszukam Ci tego kodu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z morelem byłbym ostrożny - w przypadku zamawiania zestawu ze złożeniem potrafią odwlekać sprawę tygodniami.

Nie wiem jak tu, ale na analogicznym forum, gdzie ten sklep również jest partnerem, są wypowiedzi wielu osób, które miały kilkukrotnie odwlekaną wysyłkę towaru i musiały czekać kilka tygodni na komputer

Link to post
Share on other sites

trochę odbiegnę od tematu;p Ostatnio złożyłem zestaw na morele z 15 części. Razem 5070zł (części, bez opcji montażu)

Złożenie zamówienia                13.04
Przelew wykonany wczoraj:      16.04

Dzisiaj jest już status "gotowy"  wydaje mi się, że w piątek już będzie xd

(rok temu czy 2 nie miałem, żadnych problemów z opóźnieniami)

Link to post
Share on other sites

Pasta termoprzewodząca niepotrzebna, akurat SilentiumPC dodaje świetne pasy do swoich chłodzeń.

Zastanów się też, czy w najbliższym czasie (roku, dwóch) będziesz zmieniał kartę graficzną i cokolwiek w komputerze.

Jeśli nie, to osobiście wolałbym CPU bez odblokowanego mnożnika, a za zaoszczędzoną kasę (na chłodzeniu, MOBO i CPU) dokupić dużo lepszą GPU (GTX 660Ti lub HD 7950).

Kombinacja i5 bez podkręcania + któraś z powyższych kart dadzą Ci komfort grania przez najbliższe 2 lata.

Obecna karta jest "na styk" -  masz bardzo dobry procek i kartę graficzną o średnio-dobrej wydajności - taki Crysys 3 na pewno płynnie na tym nie pójdzie w max detalach w fullHD. Albo pójdzie, ale ledwo ledwo (20 - 25 fps).

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu dopłaciłbym do i5 3570k. Pchanie się w chipset Z77 z prockiem Sandy Bridge nie ma większego sensu. Zestaw jest bardzo dobry od OC, którego nie planowałeś. Jeśli zmieniłeś zdanie, to możesz śmiało brać podany przez Ciebie zestaw, ale z 3570k. Przy takim samym taktowaniu jakie wrzucisz na 2500k, 3570k będzie trochę wydajniejszy, ale z kolei 2500k dasz radę wyżej wykręcić. Dlatego dużo lepszą opcją będzie dla Ciebie proc Ivy Bridge (3570k), gdyż o ile się na OC zdecydujesz, to raczej nie będzie to kręcenie rzędu 4,5GHz+. Z kolei jeśli jednak nie będziesz się w to bawił, to polecam zestaw zaproponowany przeze mnie, który będzie w grach wydajniejszy od podanego przez Ciebie do momentu kupna drugiej 660'tki do zestawu, który będzie gniótł wszystko, co możesz za tę sumę kupić.

Pisałeś, że zależy Ci na ciszy, dlatego lepiej wziąć troszkę cichszy zasilacz - SilentiumPC Deus G1 500W, chociaż na morelach jest teraz niedostępny. XFX też jest bardzo dobrym zasilaczem i będziesz w 100% zadowolony. 

 

 

Przed kupnem zestawu musisz rozważyć dwie kwestie:

1) czy będziesz kręcił procka

2) czy na pewno dokupisz drugą kartę do zestawu

 

Jeśli odpowiedziałeś negatywnie na któreś z powyższych pytań, to bierz mój zestaw - w innym wypadku możesz wziąć ten Twój z drobną modyfikacją, o której pisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jeśli zamówienie i przelew są 1 dnia, to powinno wszystko sprawnie pójść

 

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zamówienia, to radziłbym Ci zamówić za pobraniem. Różnica w cenie to kilka-kilkanaście złotych, a w przypadku, gdy sklep coś namiesza odpadają ewentualne nieprzyjemności związane ze zwrotem kasy itd. 

Link to post
Share on other sites
Ja tylko poglądowo co w amd wg mnie jest minimum. Oszałamiacie mnie z taniością swoich zestawów. Trudno mi uwierzyć czy to takie dobre.
Link to post
Share on other sites

damiano - nie każdego stać od ręki na kompa za 6000 zł :) Jak się nie ma co się lubi...

 

Zwierz9 - mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie, ale póki co wciąż trwa kompletowanie towaru ze strony sklepu, także jeszcze kasy im nie wpłacałem :)



Raportuję tylko, że sprzęt z Morele dotarł - czy działa, okaże się, jak złoże dziś wieczorem. :D

 

Teraz idę szukać poradników... jak składać ^^

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc Wam. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...