Skocz do zawartości

BSOD KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A


Recommended Posts

Witam, mam taki problem z ta plyta(sabertooth p67), otoz chodzi o to ze wgrywalem ostatnio najnowszy bios myslac ze to pomoze mojej sprawie ktora wyglada tak iz czesto gdy zalanczam komputer to bios sie tak jakby resetuje mimo tego ze jest ciagle pod napieciem tzn mam dysk ocz aqulity 3 60gb SSD i niestety czesto ten dysk znika z plyty(biosu) sensie ze plyta go nie widzi badz dzieje sie tak ze przestawia sie to w biosie jako 2 dysk i jako zwykly HDD wchodzi pierwszy gdzie nie ma systemu i lipa za kazdym razem odkad mam ta plyte czyli od 2011 listopad za kazdym razem gdy go wlacze musze go resetowac chodzic do biosu i zawsze ustawiac ssd jak pierwszy i zapisywac ustawienia i reset i dopiero wtedy zaskakuje, i czesto dzieje sie tak ze podczas juz dzialania systemu wystepuje BSOD ktory resetuje mi komputer po ktorym niestety dysku nie widac ani nie slychac.. i znow ja go musze resetowac i znow ustawiac w biosie jako 1... w dysku soft wgrany w plycie glownej tez bios wgrany, oprócz tego robilem ostatnim czasy test dysku SSD jako by sprawdzic faktyczne osiagi i niestety wyszlo 320/250 zamiast 550/520, wtedy zaczolem rozkminac co jest nie tak i na plycie z pod Marvela 6G/s przepiolem kabel na Intela 6G/s i poszlo odrazu tak jak powinno, zrobilem benchmarka ATTO dysku w systemie i zaraz lecial jak powinien 550/520 ale cos nie tak do konca mi gralo, okazalo sie ze dysk lapie freezy na 15 sekund do około 1 minuty gdzie mysli nad nie wiem czym i nic nie moge zrobic w tym czasie, te freezy niestety regularnie w systemie co pare min sie pojawiaja co strasznie utrudnia prace wiec znow przepiolem pod Marvela zlącze i jakos sie z tym borykam..jak to moge naprawic? dacie rady dac wskazowki jakies na ten temat co moze pomoc co zmienic itp ? jesli nic nie pomoze bede musial zmienic podzespoly niestety..i na koniec sprawy chce dodac iz dzieje sie to gdy dluzszy czas z komputera nie korzystam dajmy cala noc bo spie, rano odpalam i bach musze w biosie wszystko ustawiac, a potem jak na nim dzialam jakis czas dajmy 2-5 godzinek i go zresetuje to wszystko normalnie dziala bo jest tak jakby mysle "rozgrzany" a po nocy gdzie nie byl uzywany musi sie "rozgrzac"..HELP

 

 

BSOD to KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A

...HELP co moze byc nie tak co sprobowac jeszcze?

Edytowane przez dns88
Link to post
Share on other sites

jaki zasilacz?

być może bateryjka CMOS sie wyczerpała (malo realne wręcz nie realne po roku)

zasilanie 850 wat:) bo mocna karte mam wiec wziolem na zapas..nie wiem co nie tak jest ale widzisz dziwny przypadek i nigdy tak nie mialem ze za 1 razem jak dlugo stoi zimny nigdy mi za 1 razem nie zalapie ssd i zawsze reset i bios i ustawka na nowo..strasznie dziwne, a wszystko mam aktualizowane, firmware oraz stery bios itp..

Link to post
Share on other sites

sproboj wymiany bateryjki cmos - podaj marke zasilacza

Tacens radix V850 :) a co do bateryjki to chyba jej nie ma..czemu ? bo jak kabel wyciagne od zasilacza to wszystko w tym kompie sie resetuje, bios..doslownie wszystko sie sypie..wiesz o co chodzi:) za kazdym razem jak mi korki wy****e to musze nastawiac bios :D hehe

Link to post
Share on other sites

to odkręć bocznią obudowe i sprawdź czy jest wsadzona bateryjka cmos, jesli nie to zakup takową w dowolnym sklepie komputerowym, z tymi korkami dziwna sprawa bo tacens zdaje sie że powinien mieć zabezpieczenia i cuda nie powinny sie dziac po odcięciu zasilania czy oby napewno kupiłeś nówke z markowego sklepu? czy używke? tak samo z SSD nówka czy używka?

Link to post
Share on other sites

to odkręć bocznią obudowe i sprawdź czy jest wsadzona bateryjka cmos, jesli nie to zakup takową w dowolnym sklepie komputerowym, z tymi korkami dziwna sprawa bo tacens zdaje sie że powinien mieć zabezpieczenia i cuda nie powinny sie dziac po odcięciu zasilania czy oby napewno kupiłeś nówke z markowego sklepu? czy używke? tak samo z SSD nówka czy używka?

wszystko nowka..no i udalo sie to naprawic, musialem win 8 zainstalowac i przepiac kabelek z Marvela 6g/s na Intela i poszlo 550/520 i normalnie smiga ale tylko na win 8, win 7 shit nie dziala i BSOD ciagle wyskakuja..nie wiem stary co to za magia ale bije mi to na glowe, nigdy 8 nie uzywalem i teraz nagle z nieba mi spadla mowie o x86 no i pyrkam poki co dobrze, 2 dni i ani 1 BSOD..do tego 2 dyski podpiete na sata 3g/s i leci fajnie.. nie kumam tych pc wogole juz takie czary z czasem z tymi nowymi sprzetami sie dzieja ze szok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...