Skocz do zawartości

Modernizacja (do 1500zł)


Recommended Posts

Witam!
Wiem, że jest mnóstwo tematów typu "polećcie jakiś procek", ale nie wszystkie są dosyć świeże, a co chwila pojawia się na rynku coś nowego http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/krzywy.gif
Do sedna: mam w domu dwa komputery: jeden "do zadań specjalnych" (mocniejszy - do nowszych gier, większy dysk), i drugi - słabszy, głównie do przeglądania neta, ale i cała trylogia Mass Effecta (z pewnymi zająknięciami) na nim poszła. Około 5 lat temu wypadłem nieco z tematu elektroniki (nauka, nauka) i nic nie modernizowałem od tamtej pory, więc jestem najzwyczajniej nie na czasie z technologią. Poniżej przedstawiam specyfikacje obydwu maszyn. Moim celem jest modernizacja tego mocniejszego, i przerzucenie jego starych części do tego słabszego kompa.

Komp słabszy:
Procek: AMD Athlon 64 3000+
Grafa: Nvidia GeForce 8600 GT 256mb
RAM: Slot1: Kingstone 1gb DDR (200Mhz)
Slot2: Kingstone 1gb DDR (200Mhz)
Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9
Zasilanie: ModeCom Feel III 500W


Komp mocniejszy (zresztą chyba widać ;] )
Procek: Intel Core 2 Duo E4300 1,8 GHz (podkręcony do 2,4 GHz)
Grafa: Radeon HD4850 512mb
RAM: Slot1: Kingstone DDR2 2gb (400Mhz)
Slot2: Kingstone DDR2 1gb (333Mhz)
Slot3: Kingstone DDR2 1gb (333Mhz)
Płyta główna: ASUS P5N-E SLI
Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 (320bg)
Zasilanie: OCZ 600W



Zajmijmy się przede wszystkim tym mocniejszym: czy chcąc wymienić procek na jakiś... współcześniejszy - mainboard również pójdzie na wymianę, czy jeszcze się na razie nada? I czy na podaną płytę wejdzie DDR3?
Co do tego archaicznego kompa - czy widzicie w nim coś, co współpracowałoby z komponentami z tego mocniejszego?
Wiem - mnóstwo głupich pytań, ale jak człowiek przez parę lat nie ma czasu zająć się kompem, to później jest płacz i zgrzyt zębów http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/krzywy.gif Modernizację chciałbym zamknąć w przedziale ok. 1500zł (stówka więcej czy mniej nie będzie tragedią). Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!

 

Link to post
Share on other sites

a po co mu i5 3570k

nie widzialem zeby w wymaganiach bylo  na czas i wyscigi z kumplem renderuje filmy ;)

 

do oc i wydajniej (uzywane)

i3 530/40/50 - 200zl

p7p55 -200zl

4gb ddr3 1600cl8 -   100zl

gtx560ti msi hawk/gigabyte soc/asus dc2 - 500

dobra obudowa -150

dobre chlodzenie - 100

 

warto

p7p55 e-pro-250

ssd samsung830 120gb -400

 

 

mniej wydajnie

i3 2100

jakas biedna plyta - 150

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

mi sie jakos nie przycina

 

nie wydaje mi sie by za 1500 na wszystko dalo sie wykorzystac najelpsze dostepne karty graficzne

 

ja na i3 550 + gtx 560 jade w tego "slawetnego " far cry co to niby ma na dwuch rdzeniach plus wirtualne slabo "chodzic"

wszystko na ultra 1600x1200

i jakims "cudem" widze 45-50kl

 

jak dasz koledze 1000 na najlepsze karty graficzne to .... sie zgadzam ze mozna pozniej jeszcze wypasionego proca do kija .upy komu potrzebnego tak naprawde

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...