Skocz do zawartości

Obudowa + Zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez karwan014,

Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję obudowy i zasilacza, propozycję poproszę poniżej.

 

Co napiszecie o Zalman z11+ ? Brutus 430 /

ocz zs series 750w / Zasilacz OCZ Fatal1ty 750W

 

Zaczynam od podstaw składać 2 kompa. Także to potrzebuję najpierw, resztę będę dokupywał stopniowo,

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Z11 to fajna buda, ale troszkę według mnie zbyt "futurystyczna'" z wyglądu:) Tak do 300 zł zobacz sobie jeszcze Corsair 300R, Antec ONE USB 3.0, Core 3000 USB 3.0 i SPC Regnum L50 . 

 

Brutus 430 jest ok, ale tak realnie to 20 zł drożej dostaniesz dwie klasy lepszą budą Gladius M40. 

 

Co do zasilaczy to podaj jaki tam będziedzie sprzęt, bo 750W to już naprawdę dużo mocy - raczej tego nie potrzebujesz. 

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza/to nie są aż tak mocne

750w to ona ma tylko napisane.....ZS tak samo i dosyć glosnawy.

To jak składasz, to najpierw zapodaj co tam masz w planach a potem PSU.

Link to post
Share on other sites

PSU - 350 zł

Case - 250 zł

GPU - 600 zł / Potem ewentualnie wymiana na coś lepszego lub dokupienie 2.

-------------------------------

Planuję;

CPU - 3770k / 3750k (jak się trafi tanio 3770k to lepiej jego ;d)

MOBO - Asrock Extreme 4 z77 s1155

RAM - DDR3 4x2 / 4x4 / 2x8 To zależy, na początek to nawet 4 starczy.

HDD Na SSD - (120-128 GB) Geil Zenith / Kingston HyperX 5k (lub coś innego)

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony propozycja zasilacza full modular - OCZ ZT http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zt-series-650w-fully-modular-80-plus-bronze-atx12v-v2-2-active-pfc-ocz-zt650w-eu-433643/

Obudowa to ta jest dosyć fajnym wyborem - Fractal Core 3000 http://www.saturion.pl/product/179913/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Core_3000_USB_3_0_Black_bez_zasilacza.html

Można ewentualnie z tych do 200zł kupić Zalman Z9 plus / U3 (wada to dziurawy bok) albo SPC Gladius M40 (wada max chłodzenie 157mm).

Z kolei dokładając do 300 (+/-) można kupić SPC Gladius X80 lub SPC Regnum L50 bądź CoolerMaster HAF 912.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz porponuje coś od SuperFlower, na prawdę warto dołożyc kaski do tego zasilacza

http://angela.pl/p9477,super-flower-650w-golden-green-pro-sf650p14xe.html

 

Obudowę polecam Silentium PC Gladius M40

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

obudowa na prawdę dobrze wykonana.

 

Karta graficzna to fajnie sie prezentuje HD 7850

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PSU - 350 zł

 

Właśnie spadły bardzo ceny zasilaczy Fractal Design. Za ok. 360 zł można dostać Tesla 650W, i za ok. 320 zł 500W:

 

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=27322

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=28115

 

Bardzo ciche, 3 lata gwarancji, DC-DC i duża moc na lini 12V. Wadą jest wyposażenie tylko w 2 wtyczki PCI-E (co dla modelu 500W nie jest jakieś bardzo problematyczne, ale 650W z linią 12V 650W powinien mieć 4 wtyczki). 

 

 

Case - 250 zł

Gladius M40 albo Corsair 300R, lub tak jak radzą poprzednicy dołożyć do X80 (mam prywatnie i naprawdę sobie chwalę). 

 

 

GPU - 600 zł / Potem ewentualnie wymiana na coś lepszego lub dokupienie 2.

7850 + OC@1,2 GHz i wydajność 7870, a nawet troszkę lepiej ;) Jak dokładać to min. do 7870XT albo już 660 ti według mnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie jeszcze są za drogie, cena zbliżona do Super Flower a tylko 3 lata gwarancji i gorsze komponenty. Choćby kondensatory Teapo i  CapXon to nie klasa Chimi-Cona widać że w tym modelu ważna była cena.
Nie oznacza to że jest to zły zasilacz, bo nie jest, można jednak w w podobnej cenie kupić coś lepszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

100% Teapo 105 stopni w nich są fizycznie sprawdzałem ;) Wiadomo nie są to japończyki, ale jednak w przypadku Gold zasilaczy różnica jest pomijalna. 

 

Zaletą jest też nie świecenie wentylatora i naprawdę bardzo ładna stylistyka (wręcz najładniejsze zasilacze jakie widziałem). Tutaj zdecydowanie Fractal wygląda na "droższą" kostrukcję ;) 

 

Wiesz Tesla 500W kosztuje 315 zł, a SuperFlower 550W 350 zł, to jednak jest wyraźna różnica w cenie. Tak samo Tesla 650W - 360 zł, a SuperFlower 650W 400 zł.  Więc też nie można ich bezpośrednio obok siebie stawiać ;) Teraz Tesla kosztuje naprawdę bardzo atrakcyjnie. 

 

Co do gwarancji to fakt 3 lata, ale wymiana od ręki na nowa sztukę. Tutaj Fractal nigdy nie robił problemów, wręcz jest wzorowy serwis. 

 

No i zostaje jeszcze sprawdzenie jak jest realnie z poziomem głośności i jakością pracy łożyska. Tego jednak nie ocenimy na papierze;) Mam jednak wrażenie, że oba modele są bardzo ciche i zadowolą cichofili równie dobrze;) 

Link to post
Share on other sites

100% Teapo 105 stopni w nich są fizycznie sprawdzałem ;) Wiadomo nie są to japończyki, ale jednak w przypadku Gold zasilaczy różnica jest pomijalna. 

 

Zaletą jest też nie świecenie wentylatora i naprawdę bardzo ładna stylistyka (wręcz najładniejsze zasilacze jakie widziałem). Tutaj zdecydowanie Fractal wygląda na "droższą" kostrukcję ;)

 

Wiesz Tesla 500W kosztuje 315 zł, a SuperFlower 550W 350 zł, to jednak jest wyraźna różnica w cenie. Tak samo Tesla 650W - 360 zł, a SuperFlower 650W 400 zł.  Więc też nie można ich bezpośrednio obok siebie stawiać ;) Teraz Tesla kosztuje naprawdę bardzo atrakcyjnie. 

 

Co do gwarancji to fakt 3 lata, ale wymiana od ręki na nowa sztukę. Tutaj Fractal nigdy nie robił problemów, wręcz jest wzorowy serwis. 

 

No i zostaje jeszcze sprawdzenie jak jest realnie z poziomem głośności i jakością pracy łożyska. Tego jednak nie ocenimy na papierze;) Mam jednak wrażenie, że oba modele są bardzo ciche i zadowolą cichofili równie dobrze;) 

 

Niestety ma to różnicę, przykład niektórych fortronów które mają tanie 105*C, i kondensatory padają i to nawet nie po 2 latach.

Przy Teapo nie powinno być problemy przez co najmniej 3 lata w Goldzie ale co później jak gwarancja się skończy?

Co do gwarancji to która firma teraz naprawia zasilacze?

Jedyny problem to czas po którym zasilacz zostanie dostarczony do serwisu, same Super Flowery w przypadku ewidentnego uszkodzenia wymieniane są od ręki.

Kategoria cenowa jest pojęciem względnym  trzeba by je sprawdzać w tym samym sklepie, w niektórych sklepach w promocje Testla 650 jest za 399 ;)

Faktycznie  w tej chwili Fractala w niektórych "tańszych" sklepach można kupić około 10% taniej, jednak Super Flower dostępny jest w Polsce dopiero około miesiąca. Myślę że już w przyszłym tygodniu znacząco zwiększy się wybór sklepów w których można go kupić a co za tym idzie pewnie zmieni się rozpiętość cen.

Tak dla informacji wentylatory podświetlane na niebiesko montowane są tylko w wersjach z modularnym okablowaniem, w przypadku modeli 550 i 650 wentylator nie świeci.

Co do stylistyki zgadzam się Fractal wyglada lepiej, jednak środek ma Super Flower lepszy.

Każdy więc może kupić to co mu najbardziej pasuje.

Edytowane przez aikian
Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale tutaj masz TEAPO 105, a nie tanie chińskie. Dobrze wiesz, że przy GOLD to się prawie nie grzeje w środku, więc te 3 lata to raczej jest tylko teoria, wytrzymają znacznie dłużej jeśli nie będzie pracował cały czas na 110% swojej mocy w ciepłym środowisku. Do tego teraz kondensatory są coraz lepsze i jest z nimi coraz mniej problemów (nawet z tymi Chińskimi 105). Teraz to nawet korsarz w swoich modelach co mają 7 lat gwarancji wstawia Chińskie 105-tki, to o czymś świadczy ;)

 

Dobrze wiesz, że ceny spadły dosłownie 1-2 dni temu, więc nie możesz patrzeć na sklepy gdzie aktualizacje cen trwają czasami i po 7 dni ;)  To jest szukanie na siłę. Do tego SuperFlower jednak jest dostępny w znacznie mniejszej ilości sklepów, zwłaszcza tych naprawdę dużych ;) SF od Fractala jest droższy o ponad 10%, i ma lepsze kondensatory - to są fakty ;) Reszty teraz nie sprawdzimy bo oba modele mają bardzo mało testów w sieci. Co ciekawe nie wiemy jak realnie sprawują się na tle Seasonic G i Lepa G (CWT). Wtedy dopiero można by ocenić , który z nich jest najciekawszy w kategorii Gold do 400 zł. Bo kondensatory to realnie tutaj wpływu według mnie nie mają na pracę zasilacza, jednak inne aspekty mogą w SF wypadać troszkę lepiej.

 

A skąd wiemy jak zachowa się SuperFlower za 3-4 lata jak coś się zepsuje? Firma pod względem długo terminowych reklamacji nie jest znana w Polsce, nie wiemy jak się zachowa (a to ma znaczenie jaki kraj, zwłaszcza jak mówimy o producencie, który ma realnie małą sprzedaż w danym kraju) ;) To, że w tym momencie Angela jest dystrybutorem , nie znaczy, że za 2-3 lata nadal będzie. Fractal poprzednie serii zasilaczy wymienia na nowe bez najmniejszych problemów i robi to dosłownie od ręki, a dawali właśnie 5 lat gwarancji na poprzednią serię Newton. Tak samo działa ich kontakt i pomoc techniczna bez zastrzeżeń. Po prostu na dany moment Fractal jest sprawdzonym producentem pod względem pomocy technicznej i reklamacji (nie mówię nic o samej jakości zasilaczy, bo tutaj SF wiadomo ma dużo większe doświadczenie).

 

Co do świecenia wentyli, to przepraszam nie wiedziałem, byłem pewien, że świeci w każdej serii Gold (nawet byłem pewien, że sam o tym wspomniałeś).

 

Serio na żywo Fractal jest po prostu "piękny" , nawet tabliczka jest drukowania w bardzo wysokiej jakości - to wszystko razem robi wrażenie na żywo niesamowite. Jednak realnie patrząc, to ma małe znaczenie dla tych co nie mają okna lub nie lubią po prostu mieć ładnych rzeczy;)

 

Swoją drogą, nie masz wrażenia, że ta dyskusja nie ma sensu? Zwłaszcza, że odbywa się między nami???:P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Swoją drogą, nie masz wrażenia, że ta dyskusja nie ma sensu? Zwłaszcza, że odbywa się między nami??? :P

 

Czytam wszystko co ktoś zaproponuje, lecz nie odpowiadałem bo nie miałem czasu wczoraj. Wolę kupić zasilacz za 400zł i mieć gwarancje na 5 lat.  / Najlepiej 4 x 6+2 ping / modularny lub nie /

Link to post
Share on other sites

Kondensatory raczej zauważalnie lepsze nie są, za to zasilacze mniej się grzeją ;)
Coż Corsair wychodzi z założenia że zmiana komputera to zmiana zasilacza, coż nie bierze pod uwagę Polski :).
Chyba mnie źle zrozumiałeś ja pisałem o tym że ceny właśnie są już niższe na Teslę.

Nie sądzę aby był problem w przyszłości z gwarancją pod warunkiem że usterka jest ewidentna.
Jeżeli nawet Angela nie będzie sprzedawać zasialczy to gwarancje będzie realizować.
Jak nie przez siebie to innego dystrybutora a jeżeli nie będzie dystrybutora, to w najgorszym wypadku zostaje wysyłka do Niemiec.
No chyba że Super Flower wycofa się z Europy ale równie dobrze i Fractal może się zwinąć.

To trochę takie gdybanie, z którego tak naprawdę nic nie wynika.
Niebawem pojawią się testy i będzie odniesienie do chociażby Sesonic G.
Zgadzam się troche odbiegamy od tematu i towrzymy swoją dyskusję czas to zakończyć:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kondensatory raczej zauważalnie lepsze nie są, za to zasilacze mniej się grzeją

 

Inaczej, tanieją. Czyli juz te troszkę lepsze nie są tak drogie. 

Coż Corsair wychodzi z założenia że zmiana komputera to zmiana zasilacza, coż nie bierze pod uwagę Polski .

A skąd takie założenie? Na pewno tak nie jest. 

 

 

Nie sądzę aby był problem w przyszłości z gwarancją pod warunkiem że usterka jest ewidentna.

 

No tutaj Fractal już sie wykazał i nawet takie kontrowersyjne serwisy wymienia. Np. Seasonic tak nie robi i nie wiadomo jak z SF będzie. 

 

 

Czytam wszystko co ktoś zaproponuje, lecz nie odpowiadałem bo nie miałem czasu wczoraj. Wolę kupić zasilacz za 400zł i mieć gwarancje na 5 lat. / Najlepiej 4 x 6+2 ping / modularny lub nie /

 

 

 

 

No to przecież rozmawiamy z Aiki o zasilaczach, to SF ma 5 lat gwarancji i 4 PCI-E:

 

http://www.angela.pl/p9477,super-flower-650w-golden-green-pro-sf650p14xe.html

 

 

Tylko zawsze to powtarzam, gwarancja powyżej 2 lat jest tylko teoretyczna, i producent może się na nią wypiąć i ciężko będzie to jakoś wywalczyć z nimi ;) (dotyczy się to każdego tak naprawdę produktu w Polsce).

 

Jak już chcesz wydać te 400 zł, to może pomyśl na dołożeniu do jakiegoś Platinum? Można już za 500 zł dostać Fractal R3 600W. Tutaj już full japońskie kondesatory, DC-DC, Platinum, 5 lat gwarancji, pół-pasywna praca z prawdziwego zdażenia, modularne okablowanie (i ma 4PCi-E) i tak samo piękna stylistyka ;)

 

http://zasilacze.info/produkty.php?id=3378&kategoria_id=7

A to nie jest najtańszy sklep, pewnie zaraz za 509 zł się pojawią ;)

 

Za 550 zł masz tez SF Platinum Pro 600W.

 

http://www.angela.pl/p9476,super-flower-600w-golden-king-pro-platinum-sf600p14pe.html

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

500 zł to za dużo, ale Super Flower 650W Golden Green PRO

To bardzo dobre wyjście... W dodatku 5 lat gwarancji, to już świadczy o czymś. Skoro producent daje 5 lat gwarancji, to musi mieć swoje powody.  2 x 6+2 pin ,2 x 6 pin mogłoby być 2 x 6+2 x4

Edytowane przez t.luk
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...