Skocz do zawartości

Enermax T.B. Silence UCTB12P - kultura pracy


Recommended Posts

Witam,

 

mam pytanie dotyczace kultury pracy Enermaxa T.B. Silence UCTB12P, a dokladniej interesuje mnie jakosc jego lozyska. Czy nic nie terkocze? Mam na mysli zarowno prace w pionie jak i poziomie.

Mile widziane opinie osob ktore go uzytkuja dluzszy czas.

 

Pozdro

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to nie istnieje coś takiego jak "gwarancja na nieterkotanie" ale rzeczywiście, w przypadku niektórych wentylatorów takiego zjawiska nie ma. W przypadku tych wentylatorów Enermaxa powinno być wszystko w porządku bo mają dobre łożysko. Naturalnie klasa łożyska nie umywa się do tego z be quiet! Silent Wings ale cena też jest tam inna ;)

Link to post
Share on other sites

Od około 6 miesięcy, u mnie pracują 3 x UCTB14P - wentylatory są rewelacyjne - nie terkocą, ponieważ nie mają łożysk kulowych, tylko ślizgowe.

Kompa mam zwodowanego i u mnie cisza jest priorytetem.

Jakość ich wykonania jest naprawdę bardzo dobra - no i ten patent z wyciąganym śmigłem:) super sprawa.

Zanim je kupiłem, brałem również pod uwagę BQ (nazwa zobowiązuje) oraz NC - padło na enermaxy ze względu na cenę (w Angela.pl 55,90zł).

BQ i NC nigdy nie testowałem, więc nie wypowiadam się na ich temat - ale wiadomo, że firmy są bardzo dobre.

 

Reasumując: Mam, użytkuję, jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony - jak dla mnie świetne wentylatory - polecam.

Link to post
Share on other sites

@up

 

ok, mogę się mylić i w błąd nie chcę nikogo wprowadzać.

To może teraz ja się czegoś dowiem -  jaki jest typ łożysk, występujących najczęściej w BOX'owych cooler'ach procesorów?, które charakteryzują się tym, że jak weźmiemy do ręki wentylator, zakręcimy palcem śmigło, to wyraźnie odczuwalna jest cykliczna wibracja w postaci uderzenia (czuć stukot). Taki stukot występuje też w np. nowych arctic coolin'gach F12, Fanderach i ten stukot przenosi się na obudowę (u mnie takie zjawisko występowało, stąd zmiana wentylów na Enermax'y).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...