Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chcę kupić komputer do 3200 zł z monitorem i systemem. Komputer ma Być tylko i wyłącznie pod gry. W sumie to wszystko  czego chcę od tego komputera. Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy taki zestaw 

http://allegro.pl/gamer-core-i7-4x3-5gh-16gb-hd6770-ddr5-1000gb-raty-i3141465878.html

 

opłaca się kupic, a dopiero potem kupic monitor i system do tego. System operacyjny to W7HP.

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez Piekarnik
Link to post
Share on other sites

nie nie nie!  to syf, dno i 50m mułu. To raz. Dwa jest masa takich samych tematów chociażby vide: http://forum.benchmark.pl/topic/82179-komputer-do-gier-do-max-3100-z%C5%82/

 

Trzy REGULAMIN:

 

Oto kilka wytycznych których powinniście się trzymać przy zakładaniu nowego tematu w dziale "Komputery, zestawy komputerowe":

Niestosowanie do poniższych zaleceń będzie karane warnem lub usunięciem tematu (w zależności od moderatora i jego nastroju  :evil: ) 

1) Przeglądaj forum i używaj wyszukiwarki. 
Zanim założysz nowy wątek pamiętaj, aby sprawdzić czy podobny nie został już rozwiązany. Codziennie powstaje mnóstwo takich samych tematów, przez co na forum robi się bałagan, a użytkownikom nie chcę się po raz setny odpowiadać na pytanie "Jaki komputer do 2000zł" itp.
Miej to na uwadze, bo jeśli okaże się, że identyczny problem znalazł rozwiązanie 3 tematy niżej, Twój wątek może zostać usunięty albo scalony z innym.
Koniecznie też zajrzyj do tematu: Polecane zestawy komputerowe

2) Porządnie nazwij swój temat. 
W tytule powinna się znaleźć kwota jaką dysponujesz oraz zastosowanie sprzętu ewentualnie opis problemu który Cię dręczy. Przykładowo "komputer dla gracza do 3 tysięcy" brzmi lepiej od "nowy komputer pomocy", prawda? Więcej osób zechce też odwiedzić taki temat.

3) Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić kilka zł na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Odpuść gotowce z Allegro, jeżeli sprzedawca nie wspomina o modelu płyty głównej czy zasilacza - to znaczy że jest to taki piach że nie ma o czym mówić. Dodatkowo karta graficzna o wydajności epoki kamienia łupanego (jak na ten budżet). 

Link to post
Share on other sites

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

LG IPS224V-PN (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

High Power Element Plus 500W

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

 

Cena: 3151 złotych. Nie będę się wypowiadał na temat zestawu z allegro, gdyż efektywnie uczynili to moi przedmówcy. Proponowany zestaw przeze mnie ma wszystko czego oczekujesz. Za pozostałe 50 złotych możemy dołożyć napęd DVD lub włożyć dysk twardy o pojemności 1 terabajta. Wybór zależy od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Czy ten zestaw uciągnie najnowsze gry pokroju Battlefield 4 na ultra ?

 

ile kasy potrzeba by było dać za dobry komputer który przez jakies 2 - 3 lata uciągnie każdą grę na ultra. licząc oczywiście z monitorem i systemem operacyjnym. 

 

 

Ps. czy można by było z jakiegoś sklepu z krakowa. 

 

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjUwsFTSUTI1NDABUUbmpkDKxNDcCERZgnmmxmAlJiYG5kDK0NLcHKzBEKTB2MTcRClWRykzJ784GWSeIUgJQRxbCwCL7Bst

 tu mam coś takiego tylko że bez monitora.... w sumie to nie potrzebny mi monitor, podepne do telewizora na jakis czas.... 

Edytowane przez Piekarnik
Link to post
Share on other sites

Szczerze, to nie sądze aby był jakiś komp w tej cenie, który chociażby przez rok uciągnął wszystko na ultra :)

Kupowanie kompa pod "granie na ultra" wiąże się z ogromnymi kosztami, no i ciągłymi wydatkami na nowe podzespoły jakie się pojawiają.

 

Ledwie skończyli BF3, a ty już chcesz w BF4 na ultra. Problem jest taki że nikt nie wie jak wymagająca będzie ta gra, nie przewiduję jakiejś wielkiej różnicy, ale awet z tym zestawem, który podałeś u góry, możesz mieć problemy z odpaleniem BF3 na Ultra z AA x8 :)

 

A tak btw. nie popieram piractwa, ale chyba Windowsa możesz sobie odpuścić na jakiś czas, nie sądzisz?

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Zamienić płytę MSI na Jakiegoś Gigabyte, bo na MSI nie jeden człowiek sie przejechał :)

 

Chociażby na . Zamiast Brutusa weź gladiusa M40, przynajmniej wewnętrzne USB 3.0 wykorzystasz.

 

I może w końcu jakaś porządna karta od Nv. <tadam> Troszkę droga, można szukać tańszej wersji. Ale chyba byłoby :)

 

I5 wystarczy i reszta też :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ten zestaw uciągnie najnowsze gry pokroju Battlefield 4 na ultra ?

 

Nikt z nas wróżka nie jest ( a jak toś się podaje to jest krętaczem) i nikt nie potrafi powiedzieć jakie wymagania na ULTRA będzie miała gra której nie ma jeszcze na rynku.

 

 

 

Zamienić płytę MSI na Jakiegoś Gigabyte, bo na MSI nie jeden człowiek sie przejechał

 

 

Po czym dajesz 2 płyty od Asusa...Logic? Poza tym skąd masz te dane o awaryjności mobo od MSI?[

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU2slDSUTI1NDABUibGlmDK0NwIJGgEoYwNLMGUkbFSrI5SZk5!cTJIqyFQEDuOrQUAhVsVfw**

 czyli takie coś mi tu wyszło z tego co zrozumiałem. Po dłuższym zastanowieniu się dochodzę do wniosku że jednak mam na samą skrzynkę 2900 - 3000. 

 

Czy taki zestaw wystarczy mi żeby wszystkie gry do tej pory poszły na wysokich ? 

Link to post
Share on other sites

daduek, to moja subiektywna opinia o płytach MSI, zresztą porównując do płyt innych producentów, płyty MSI są częściej na forum, jeśli chodzi o problemy z nimi związane :)

Oplułem monitor... to że jeden MPower jest problematyczny to ok, ale płyty MSI są chyba teraz najczęściej wybieranymi pod LGA1155. ASUS'y sypią się jak grzyby po deszczu, Gigabyte stoi póki co raczej w cieniu. MSI i Asrock wychodzą powoli na liderów w tej części rynku. Ich płyty przy rozsądnej cenie oferują bardzo dobre parametry.

 

Póki co to zacząłeś pisać tylko sequel do Parandowskiego i zaraz będzie raport za wprowadzanie w błąd. 

Link to post
Share on other sites

Z77M-G43, kodeki dźwięku, Asus ma masakryczny serwis gwarancyjny, ale i tak wolałbym wziąć Asus-a niż MSI :] Jeśli wg Experta wprowadziłem w błąd, to bardzo mi przykro przepraszam, i przyznaje się do błędu. Choć nie widzę żeby to Asusy sypały się tak często jak MSI.

Link to post
Share on other sites

Asusów już oduczono się kupować, effendi sobie sprawił za 1,5k ROG'a jakiegoś i miotał się z nim aż wymienił na 3x tańszego Biostara. Serwis leży, a w supporcie pracują ludzie z częściowym upośledzeniem. 

 

Na 1 sprzedanego Asus'a przypadają gdzieś 2-3 MSI (wnioskuję po ilości 'zaleceń' na forum). Jeżeli wśród 30 MSI padną 3 to jest to 10%, jeżeli wśród 10 Asus'ów padają 2 to jest to 20% i wynika z tego że to jednak awaryjność Asus'a jest większa, mimo że ilościowo padło ich mniej.

 

Z77M-G43 nigdy nie miałem w rękach, ani nikomu nie poleciłem --żadnej nawet nie sprzedałem nigdy. Więc trudno mi powiedzieć. Ale na tej samej zasadzie można znaleźć coś Asus'owi i będzie tego dużo więcej. Jeżeli na topowych kosztujących bagatela 1,5k seriach ROG jest ciągle coś niewporządku --to chyba coś nie tak. Bo jak sypie się budżetówka to jedno, ale jak sypie się 'flagship' - to zwyczajnie psuje renomę. 

Link to post
Share on other sites

heh, kuzyn kupi nową P7P55D-E Pro wtedy co i ja na aukcji Vobisu. Jego w ogóle nie wstawała, coś był problem z USB 3.0. Po czym wkurzył się i zmienił platformę na 1155 kupując MIVE, po kilku dniach MIVE padła :)

Siostrze zepsuł się lapek Asus-a, po 2 miesiacach na gwarancji serwis odpowiedział, że wymiana części jest niemozliwa, i mogą dać wybrać Laptopa w podobnej cenie, lub zwrot pieniędzy, nie wiem co tam ona wybrała, ale w końcu odpisali że jednak mogą wymienić, ale trzeba poczekać +- miesiąc. 

 

Nie będę sietu rozpisywał o Asus-ie, ale z płytami głównymi MSI też sporo było, a nawet więcej.

 

Ja tam stawiałbym na Gigabyte, który faktycznie jest w cieniu, a jakość wykonania, jak i oferowane funkcje w stosunku do ceny są bardzo dobre :)

Link to post
Share on other sites

@up

Tak samo nie polecam tej płyty głównej po przeczytaniu kilku recenzji, testów oraz opinii o niej.
Zestaw piterr3 jest moim zdaniem okej, GTX660 TI jest owiele droższy... Można by zamiast HD7850 1GB dać GTX660 2GB jest on około 100 zł droższy czy nawet mniej a jest lekko wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites

Proszę was. Jeśli macie tylko chwilkę czasu odwiedźcie tą stronę 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__konfigurator/__skorzystaj_z_dynamicznego_konfiguratora/__przefiltruj_produkty_wedlug_wlasnych_preferencji/

i tam się tylko klika, a mi naprawdę dużo bardziej pomoże jeśli ktoś poda mi zestaw jaki on proponuje. 

 

na końcu wystarczy dać dodaj wybrane produkty do koszyka, gdy już to zrobimy w lewym górnym rogu będzie napis drukuj zestaw, klikamy - kopiujemy adres strony wklejamy gotową propozycję. 

 

Dzięki z góry

Edytowane przez Piekarnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...