Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy niszczą ? raczej takiego wyrażenia nie ma co używać, bo to i tak segment pierdziawek komputerowych :D   Natomiast są bardzo popularne i cenione jak na tego typu sprzęt, dobry zakup, choć jakość dźwięku co najwyżej średnia.

Przecież dodałem w tym przedziale cenowym czyli do 300 zł.

Pierdziałki komputerowe? : O To dla przykładu podaj jakieś głośniki które nie kosztują kilku tysięcy a nie są pierdziałkami i mają dobrą jakość dźwięku. :P

I tak usłyszę ogromną różnicę po przesiadce z tracer shaggy czyli słuchawek z allegro za 35 zł :D

Edytowane przez rzyd25
Link to post
Share on other sites
Przecież dodałem w tym przedziale cenowym czyli do 300 zł.

tutaj nie ma jak w słuchawkach świetnych produktów biorąc pod uwagę cenę, czyli; cal,superlux,shure440, itp

 

Pierdziałki komputerowe? : O To dla przykładu podaj jakieś głośniki które nie kosztują kilku tysięcy a nie są pierdziałkami i mają dobrą jakość dźwięku. :P

co niektóre monitory bliskiego pola, ale to koszt około 1200+ :)

Link to post
Share on other sites

Głośniki a słuchawki to są całkiem różne bajki i porównywanie ich "co gra lepiej" jest totalnie bez sensu...

Bo tak, według Ciebie, co to znaczy, że "gra lepiej"?

Czego oczekujesz od głośników i słuchawek?

Zasadniczo słuchawki wybiera się wtedy, kiedy, z różnych przyczyn, nie ma możliwości słuchania na kolumnach głośnikowych (bo np. nie chce się przeszkadzać rodzinie i sąsiadom, bo pokój ma skopaną akustykę, lub nie ma gdzie ustawić kolumn).

Tak więc - jeśli masz gdzie ustawić głośniki, a słuchając nie będziesz nikomu przeszkadzał - bierz głośniki.

W innym przypadku - bierz słuchawki.

racja głośniki i słuchawki to prawie zupełnie inne rzeczy...

Edytowane przez janek2433
Link to post
Share on other sites

Superluxy, ale z dobrym układem dźwiękowym. Lepsze doznania podczas słuchania.Te Modecomy nawet do nich nie przyrównywał.

Ale podobno sluchawki  uszkadzaja  sluch po jakims   czasie. Muzyki slucham  2-3  godziny  dziennie  wiec   zalezy  mi  na  tym  zeby dobrze   slyszec    w  przyszlosci.

Link to post
Share on other sites
Ale podobno sluchawki uszkadzaja sluch po jakims czasie. Muzyki slucham 2-3 godziny dziennie wiec zalezy mi na tym zeby dobrze slyszec w przyszlosci.

Ja jestem przykładem na znikomy wpływ głośnego słuchania na słuchawkach na słuch. Lata (conajmniej 5 lat codziennie) słuchałem na przenośnych odtwarzaczach (od dobrego Walkmana do top CD playera) na przeróżnych słuchawkach - volume prawie zawsze opór. Nawet zasypiałem tak i budziłem się po kilku godzinach. Nic mi się nie stało.

Słuch mam raczej wyczulony - jak w mieszkaniu jest zegarek który tyka  (ścienny lub taki mały budzik) to się nie uśpię. Nawet zegarek na rękę ze wskazówkami wprawia mnie w szał w nocy - muszę chować do szuflady.

 

Jest jednak niepisana zasada - im bardziej lubi się słuchać muzykę na dobrym sprzęcie - tym ciszej się tej muzy słucha. Chyba każdy maniak dobrego dźwięku tak ma. Im więcej wiesz o dobrym audio, tym potencjometr idzie w dół. Sam schodzę z głośnością ciszej i ciszej, ale jak mam ochotę i ciśnienie to daję wzmak na 300-600 Ohm, volume open i jadę z ostrym p...dol..ęciem aż mi w mózgu zapiszczy i mam dosyć :)

 

Jak będziesz słuchać po kilka godzin to sam będziesz wiedział czy to ci dobrze robi - to jest już tylko i wyłącznie osobista kwestia i nikt tego nie będzie wiedział. W tej kwestii pomaga dobór wygodnych (np. otwartych) słuchawek - które nie grzeją w czaszkę, choć sam znam mega wygonde słuchawki zamknięte - ale to już nie głośność.

Edytowane przez kosq83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale podobno sluchawki  uszkadzaja  sluch po jakims   czasie. Muzyki slucham  2-3  godziny  dziennie  wiec   zalezy  mi  na  tym  zeby dobrze   slyszec    w  przyszlosci.

Jeśli się słucha przy niedużej głośności długo, to nic złego nie będzie. Przerwy tez należy robić.

Link to post
Share on other sites

jak się nie słucha głośno długo, to nic nie będzie, już nie pleć bzdur.Superluxy maja na tyle dobry dźwięk, że nie ma potrzeby zwiększać poziomu głośności, dadzą sporo radości słuchając nawet "po cichu" gdy będzie się lękać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no i co z tego ? superluxy to konstytucja pół-otwarta wokółuszna. Ucho ma dostęp do powietrza, nie męczy się jak dokanałowych itp. Przy niewysokich głośnościach nie uszkodzi sobie słuchu. A kto mu tez każe słuchać 3h bez przerwy ? gościu panikujesz, nie mając pojęcia o temacie. Większe szkody robi hałas  w mieście przy nasilonym ruchu. W przyszłości kupi sobie głośniki nie drogie jak mu nie będzie chciało słuchać długo na słuchawkach. Nie twierdze ze słuchawka są super zdrowe, ale z stosowne umiarem, to mało prawdopodobne, by coś mu się stało przy 2-3h dziennie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W internecie czytałem że używanie słuchawek powyżej 1h dziennie uszkadza słuch na stałe : o

W TV też mówili że słuchawki są szkodliwe, więc chciałem się upewnić : )

Telewizja kłamie, ogłupia i bzdur pełno. :) Aczkolwiek o szkodliwości używania sprzetu muzycznego bez umiaru, to nie podważam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...