Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym wziął na Samsunga 840 PRO według mnie nie ma lepszego dysku. Co to OCZ to powiem tylko tyle, że w moich oczach ta firma w ogóle nie istnieje, miałem agility 3 były problemy zamieniłem na Vertexa 3 i to samo. Co do Plextora nie mogę się wypowiedzieć, bo go nie miałem jedynie tylko widziałem testy w necie. Na koniec dodam, że teraz posiadam Samsunga 840PRO 128GB i jestem bardzo zadowolony

 

Link to post
Share on other sites

OCZ miało wpadkę ze starymi SSD. Na dzień dzisiejszy mają dopracowane nośniki na kontrolerze Marvella. 840 PRO, to bardzo dobra propozycja, jest bliskim rywalem Plextor'a M5P i właśnie OCZ Vertex 4. Różnice zachodzące pomiędzy nimi są marginalne. Z tym, że OCZ ma gorsze warunki gwarancji zapisane w umowie.

Link to post
Share on other sites

Z ciut tańszych polecam od siebie Cruciala M4 - wersja 256GB całkiem nieźle już wypada pod względem zapisu. Jak masz coś kaski żeby dorzucić to polecał bym mniej więcej te modele co wyżej, ale dodał bym do listy Intela 520 - jedyny dysk SSD na SandForcie, który działa  ;) i to całkiem przyzwoicie działa. OCZ osobiście odradzam ze względów na stare czasy i podejście do klientów - wypuścili wadliwe dyski i żenili je prze długi okres czasu - obecnie poprawili się z jakością, ale mega nie smak pozostał (w moim przypadku 3 dyski niczym bumerang latały od klienta do serwisu). Plextor całkiem niezły dysk - nie doceniony trochę (marka słaba na tle konkurencji i słabiutki marketing), ale już od dawna słyszałem pochlebne opinie na jego temat (Tom's swojego czasu zachwalał te dyski). 

Szczerze wybierał bym pomiędzy Samsungiem PRO (wydajność) vs Crucial M4 (cena i niezawodność) - uważam że jeden i drugi w pełni spełni Twoje wymagania   ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Różnice zachodzące pomiędzy nimi są marginalne

Dokladnie tego sie dowiedzialem czytajac ich parametry, dlatego pytam o inne aspekty wyboru. Wlasnie na takie rzeczowe odpowiedzi liczylem.

 

Edit:

Odczuje jakas roznice miedzy nimi procz rozmairu? Tylko, ze maja gwarancje stosunkowo krotka.

CT256M4SSD2

CT256M4SSD1

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

 

 

Edit: Odczuje jakas roznice miedzy nimi procz rozmairu? Tylko, ze maja gwarancje stosunkowo krotka. CT256M4SSD2 CT256M4SSD1
Tylko rozmiar - warto dodać że "D1" jest nowszym modelem od "D2" (numercja w błąd wprowadza).
Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj opinii powtarzanej jak mantra. OCZ Vector 256GB tłucze Samsunga Pro w większości syntetycznych benchmarkach (które IMHO są o kant du*y potłuc). Dysk jeszcze lepiej radzi sobie w codziennej pracy. Tu masz test na wielozadaniowość.

 

Kopiowanie pliku ISO (7.9 GB) i jednoczesna instalacja Wieśka.

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/OCZ_Vector/ocz_vector_ssd_review_test_diagram_screen_32.png

Rozpakowywanie pliku ISO (5.4 GB) i również instalacja Wieśka.

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/OCZ_Vector/ocz_vector_ssd_review_test_diagram_screen_33.png

Gwarancja w Vectorze jest na 5 lat, albo 36.5TB zapisu (20GB codziennego zapisu przez 5 lat)

Dokonaj chłodnej kalkulacji i nie daj się podpuszczać (ekspertom). Czy Samsung jest kiepskim dyskiem - nie! Sam mam w lapku SSD Samsunga. Nowe OCZe to świetne maszyny, sam niedługo łykam tego Vectora.

Edytowane przez Skeletor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@Skeletor

nie porównuje sie dysków 120/128 GB z 250/256 GB...zawsze wiadomo ze dysk 120/128 bedzie wolniejszy od 250/256 GB

...w tym tescie pominieto samsunga 840 PRO 256 GB, a porównuje sie wersje 128 GB do Vectora 256 GB....wiec moim zdaniem w tym tescie nie ma jak sie odniesc ktory lepszy? czy vector czy samsung :)

Link to post
Share on other sites

Gwarancja w Vectorze jest na 5 lat, albo 36.5TB zapisu (20GB codziennego zapisu przez 5 lat)

Dokonaj chłodnej kalkulacji i nie daj się podpuszczać (ekspertom). Czy Samsung jest kiepskim dyskiem - nie! Sam mam w lapku SSD Samsunga. Nowe OCZe to świetne maszyny, sam niedługo łykam tego Vectora.

Nikt tu nikogo nie podpuszcza. Patrzymy również na opłacalność danego nośnika. Vector to koszt prawie 1000 złotych. Plextor M5P traci do niego naprawdę niewiele kosztując 100 złotych mniej. 

Link to post
Share on other sites

Vector kosztuje 929 zł w Komputroniku, Sammy Pro 875 zł w Saturionie.

 

Samsung robi super sprzęt. Ja próbuję tylko walczyć z nieuzasadnionym hejtem na nowe OCZe. Zresztą kto wie co będzie z tymi złomami za 2/3 lata. Czas zrewiduje również moje biadolenie. Peace.

Link to post
Share on other sites

@Skeletor

Jesteś taki PRO - jedziesz po expertach - popatrz co Ty wkejasz -0 mowa o dysku samsung pro 256 GB - pokaż mi testy gdzie vector go jedzie, bo to co wklejasz to ... chyba oczka komuś czymś tu zarosły - 128Gb vs 256Gb ?? Expert od siedmiu boleści ....

 

Jak tak się doskonale znasz to wiedział byś że więcej banków to większy transfer i że nie porównuje się dysków o różnych pojemnościach - nie uzasadniony heit (?) - przecież wyraźnie piszemy czemu OCZa nie polecamy.

 

Dodam że testowałem większość polecanych przeze mnie dysków osobiście - poza plextorem M5P.

I przestańcie się też podniecać tymi transferami - tak jak to by było główne kryterium wyboru - w realnej pracy ciężko wychwycić różnicę pomiędzy 300MB/s, a 500MB/s, a co dopiero w  domowych warunkach.

Jak kolega chce to niech bierze OCZa - nikt mu nie broni, ale przed zakupem polecam lekturę tego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

stelek poczekaj :D

Vector jest bardzo wydajnym SSD, spójrz tu:

http://www.techpowerup.com/reviews/OCZ/Vector_256_GB/7.html

 

Wielokrotnie wyprzedza 512-gigabajtowego Samsunga 830. Chyba nie muszę pisać, że pomiędzy 830 a 840 PRO różnice nie są duże. Po drugie: SSD to nie pendrive, tu odczyt liniowy nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. Patrzymy na próbki 4K, w szczególności na te które odwołują się do pracy 1-3 wątkowej. To tutaj sprawdza się wydajność na plikach o małej pojemności, a chyba na takich w większości pracujemy.

Link to post
Share on other sites

Daleko mi od stwierdzenia, że jestem pro. Nie pisałem takżę, że jesteś "ekspertem od siedmiu boleści", ale ty już nie omieszkałeś napisać tego o mnie.

Czepiając się moich szybko znalezionych tabelek masz tu z samymi dyskami 256GB:

 

http://hitechlegion.com/images/storage/ocz_vector256/file.jpg

 

Testów w necie są dziesiątki. Dysk OCZ praktycznie w niczym nie ustępuje Samsungowi. Raz jest troszkę gorszy, raz (jak wyżej) jest od niego produktem lepszym. Ludzie testujący Vectory piszą o nim bardzo pochlebne opinie. Czytałem, że prace nad serią Vector trwały kilkanaście miesięcy (od momentu wprowadzenia na rynek Vertexów chyba 3). Wszystko po to, aby nie było już jakichkolwiek problemów obciążających dobre imię firmy. Barefoot 3 to pierwszy kontroler opracowany od podstaw przez OCZ. Podobno super stabilny. Czasy toksycznej współpracy z SandForce to już prehistoria.

 

Odradzasz użytkownikowi SSD OCZa bazując na problemach kolegi ze starymi dyskami tej firmy. Czy były ? Faktycznie występowały. Zamierzasz wklejać tego linka ludziom przez następny rok, dwa, trzy ? Ekspert musi być obiektywny, obserwować rynek i szybko adaptować się do nowych rzeczy. Ja tu jestem od kilku miesięcy i widzę jak chociażby w dziale grafik zmieniają się polecane produkty.

GTX670/7970/660SLI... ciekawe co będzie za parę tygodni.

 

Na koniec dodam, że nie jestem żadnym fanbojem OCZ. Dyski Samsung są równie dobre.

Moja diagnoz:  wybierz chłopie coś z tych dwóch :)

Link to post
Share on other sites

Zwracam honor - OCZ Vector wypada bardzo dobrze jeżeli chodzi o parametry  ;)

Dla mnie i tak pozostanie ostatnim możliwym wyborem - staram się być obiektywny i polecam różne sprzęty, ale patrzę też na to co dana firma reprezentuje po za samym produktem - obsługa klienta, serwis, wsparcie techniczne itp. OCZ pod tym względem okazał się tragiczny - nie chodzi tu o to że ich produkty pokroju Agilty3, Vertex3 były zwykłymi bublami, chodzi o to co OCZ zrobił z tym problemem - nic nie zrobił. Dyski sprzedawał dalej. Obecnie zrezygnowali z SyFa i ich dyski wypadają naprawdę nieźle z tego co prezentujecie, jednak biorąc pod uwagę politykę samej firmy to każdy z wymienionych tutaj dysków jest kilkukrotnie lepszy. Szczerze to dziwię się że OCZ przeżył do dnia dzisiejszego po tak grubej wpadce jaką zaliczył w przeszłości. Zrozumcie w końcu że te dyski były naprawdę problematyczne - osobiście miałem problem z kilkoma sztukami, które wcisnąłem do kilku zestawików. Zraziłem się na tyle że nie polecam tej marki nikomu, szczególnie że konkurencja oferuje równie dobre produkty i nie robi ludzi w balona. W tamtych czasach SSD powiedzmy że raczkowały, ale był Crucial M4 / Samung 830  zktórymi nie było tyle problemów co z OCZ - szczerze to z żadnym Crucialem nie miałem jeszcze wpadki - dyski obecnie po 2 lata przebiegu mają i żadnych skarg póki co. 

Jeżeli czujesz się urażony Skeletor to sorka, ale odebrałem Twojego posta jako atak na "eksperta" - jesteśmy tutaj żeby pomagać, a nie wzbudzać nie potrzebną agresję. Nie lubię prowokacji i nie toleruje jej, szczególnie w odniesieniu do grona tutejszych ekspertów - jak dla mnie piterr3 jest tutaj najbardziej uświadomioną osobą w temacie SSD. Pisanie tekstów typu  :

 

 

nie daj się podpuszczać (ekspertom)

jest dla mnie jawną prowokacją. Szczególnie że ten "koleś" realnie używał tych dysków i co najważniejsze przetestował je pod odpowiednim kątem. Co do mojej wypowiedzi to staram się przekazać moje odczucia na temat praca vs szybkości SSD, trochę historii na temat OCZ i wskazać kilka modeli które według mnie godne są polecenia. Odradzam OCZ - ale to jest tylko i wyłącznie moja opinia, którą uzasadniam chyba dosyć jasno. Generalnie mój punkt widzenia jest taki że transfery po za benchmarkami w takich topowych SSDkach jak te wyżej, są bardzo ciężko wyczuwalne w realnej pracy, czyli przy wyborze nie kierował bym się top osiągami, a bardziej zwrócił bym uwagę na producenta urządzenia - np. Crucial sam produkuje kości, Samsung podobnie - jeden i drugi od samego początku pracował na bardzo dobrym kontrolerze i można założyć że przez te kilka lat swoją technologię tylko ulepszyli. OCZ czym się charakteryzuje jako firma? Serwis gwarancyjny OK - wymieniają jak coś dyski na nowe, ale w tych czasach jak dla mnie nie do pomyślenia jest fakt że producent, który praktycznie żyje ze sprzedaży SSDków przez kilka lat sprzedaje buble, zamiast wycofać je z rynku - tam nawet było lepiej, bubel zostawał zastępowany kolejną genercją bubla - dopiero vertex4 coś zmienił, ale też fakt zakupu dysku i musowego update firmware niezbyt dobrze świadczył o producencie. I kuniec w temacie jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za słowa wyjaśnienia. Szanuję twoje zdanie i rozumiem twoją niechęć do tej firmy. Po takich doświadczeniach z pewnością długo nie dasz szansy dyskom OCZ. Z jednej strony jest to nie do końca dobre. Coś ala "rzuciły mnie dwie laski - wszystkie kobiety świata to świnie". Z drugiej strony wiedzę zdobywamy właśnie dzięki takim negatywnym akcjom i jeśli to możliwe dzielimy się tą wiedzą z resztą narodu. Aby nie wtopili jak my. Rynek komponentów komputerowych to dość grząski teren i czasem nie wszystko da się przewidzieć.

 

Teraz dopiero widzę, że doradzanie innym i bycie ekspertem to trudne i niebywale odpowiedzialne zadanie. W sumie chodzi o pieniądze innych ludków, często niemałe. Ja dzięki temu forum dużo się nauczyłem i dostałem wiele cennych rad :)

 

Życzę ci stelek pogody ducha i pozwól, że na koniec zacytuję suchara :)

 

Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze? Przebacz.

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites

Peace bro  8-)

 

Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze? Przebacz.
Trafiłeś w sedno - to jest mój największy problem - zbyt duża ekspresyjność - daje się ponieść emocją zbyt często - taką mam naturę niestety. Tak czy siak - nikogo tutaj nie chciałem urazić, jeżli tak się stało to sorka.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś zetknął się z testami, w których porównano według tych samych kryteriów następujące modele dysków SSD o pojemności  250/256 GB:

 

Samsung SSD 840 Pro 256 GB,

Samsung SSD 830 256 GB,

Plextor PX-256 M5P,

Crucial M4 256 GB,

OCZ Vertex 4256 GB

OCZ Vektor 256 GB,

Intel S 520 240 GB,

Corsair Neutron GTX 240 GB,

 

Bardzo proszę o linki do takiego porównania, za co z góry serdecznie dziękuję :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...