Skocz do zawartości

Ulepszenie komputera do 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez damianox89,

Recommended Posts

Witam!
Planuję ulepszyć swój komputer i tu mam kilka pytań do was. Mój aktualny komputer można znaleźć na stronie benchmarka. Niestety ale w mojej płycie którą aktualnie posiadam padł jeden ze slotów PCIe 1x. Tak czy siak złożyło się to z chęcią wymiany karty graficznej. Zastanawiam się nad SLI lub CF. Tutaj zaczynają się moje pytania:

 

1. Która z tych płyt głównych będzie lepsza: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme6-464640/ czy http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77-mpower-514373/ ?

 

2. Opłaca się pakować w SLI lub CF (nie chodzi mi tu o rozpoczęcie wojny między NV a AMD, lecz o obiektywną opinię), jeżeli tak to co będzie lepsze:

​3. Jeżeli iść w SLI lub CF czy ten zasilacz wystarczy? http://www.morele.net/zasilacz-silverstone-sst-st1000-p-strider-plus-zasilacz-1000w-497917/

 

Trochę dużo tych pytań z mojej strony, ale liczę na pomoc i sensowne podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Płyte głowną zmien na MSI Z77A-GD55, do tego SLI GTX660 od Gigabyte, zasilacz spokojnie wystarczy XFX 650W modularny  :)

Zastanawiałem się nad nią także, ale wolę jedną z tych dwóch które podałem. W dodatku nie chcę brać dwóch słabszych kart graficznych niż 660ti lub 7950 to mija się trochę z celem mojego zakupu, zaś co do zasilacza wolę mieć trochę większy zapas na przyszłość i rozbudowę.

Link to post
Share on other sites

Mpower stwarza problemy i szczerze odradzam ja, GD55 ma wszystko czego potrzebujesz. SLI 660 bedzie wydajniejsze od GTX680 czy radeona 7970. CF z 7950 czy 660Ti to niewypał, wiec albo SLI z 660 albo radek 7970 Ghz Ed. Zasilacz dobry 650W uciagnie takie SLI bezproblemowo, zreszta ten co podałeś to lipa, za ta cene mozna miec konkretny zasilacz, ale po co skoro 650W od XFXa ze wszystkim sobie poradzi

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Mpower stwarza problemy i szczerze odradzam ja, GD55 ma wszystko czego potrzebujesz. SLI 660 bedzie wydajniejsze od GTX680 czy radeona 7970. CF z 7950 czy 660Ti to niewypał, wiec albo SLI z 660 albo radek 7970 Ghz Ed. Zasilacz dobry 650W uciagnie takie SLI bezproblemowo, zreszta ten co podałeś to lipa, za ta cene mozna miec konkretny zasilacz, ale po co skoro 650W od XFXa ze wszystkim sobie poradzi

A czemu CF z HD7950 lub SLI z 660ti to nie wypał z czystej ciekawości? Cena między 660 a 660ti nie jest taka duża i chyba lepiej mieć w miarę wydajną jedną kartę graficzną w przypadku gdyby SLI lub CF w grze robił problemy. Przy okazji są teraz ogromne problemy z dostępnością HD7970GHz.

Edytowane przez Navarios
Link to post
Share on other sites

1. Bez dwóch zdań Asrock Ext6 - MSi m-power to bubel jakich mało -wstyd mi że takie coś w ogóle MSi dopuściło do sprzedaży. Wpisz w goolge "msi M-power problem forum" i delektuj się masą negatywnych opinii  ;)

Po za Asrockiem ext6 polecał bym jeszcze wspomnianego MSi Z77A GD55 - jedna i druga to bardzo dobre produkty, które oferują mniej więcej to samo, z tym że Asrock jest co nie co droższy ale posiada w to miejsce złącze pci, którego nie znajdziesz w żadnym nowym modelu od MSi.

 

2. Opłaca się pakować w SLi jednak odradzał bym Sli z gtx660Ti, ponieważ nie skaluje się zbyt dobrze, jest minimalnie lepszy od Sli z gtx660, a koszt to około +400zł, więc nie opłacalne.

 

3. Zasilacz - do SLi celuj w coś w okolicach 650-750W - dodam że SLi 660 pobiera mniej więcej tyle samo co jeden konkretny układ GPU pokroju 7970 + OC. Co do modeli to polecam coś z górnej półki :

- Corsair HX650 / AX760 |

- BQ E9 680W / DarkPowerPro P10 650/750W |

- Seasonic seria "X" (np.x-660)

Link to post
Share on other sites

stelek z tanszych to XFX 650W nie mialby co robic :) Ale z czystym sumieniem polecam Seasonica, dokladnie serie X :)

Akutalnie posiadam Seasonica 620W modularny. Wracając do dwóch kart. Jak skaluje się HD7950? Szukam testów, ale w sieci jest ich bardzo mało i nie ma pokazanych jak wypadają one na tle innych duetów. Co do płyty to na 100% wezmę AsRocka.

Edytowane przez Navarios
Link to post
Share on other sites

Cf ogólnie słabo się skaluje - a ogólnie ogólnie to SLi 660 to taka perełka wsród tego typu układów > zapewnia wydajność na odpowiednim poziomie jeżeli grasz w rozdzielczości FHD - max detale i 60-80 fpsów w najmocniejszych tytułach, więc czego chcieć więcej ;)  

Link to post
Share on other sites

podaj model zasilacza bo moze ominie Cie jego zmiana. CF 7950 nawet glowy sobie nie zawracaj. Albo SLI 660 (co polecam) albo ktoras z tej 2: GTX670 od Gigabyte, 7970 Vapor-X od Sapphire

Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze Modularny. Z tego co teraz czytam lepiej sobie głowy nie zawracać tym SLI lub CF.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do zasilaczy wymienionych przez stelka to HX650 odradzam - no chyba że autor lubi jak zasilacz sobie od czasu do czasu "pogwiżdże"
Piszczące cewki czy głośny wentylator ?

Odnośnie piszczenia to spotykałem je  w wielu high-endowych modelach (jak wszystko robione na bazie układów seasonica to co się dziwić), można zasilacz odesłać do producenta na wymianę, lub pozostawiać taki "piszczący" - nie jest to jakieś dokuczliwe, no chyba że mamy do czynienia z fanatykiem ciszy, wtedy polecał bym wymianę gwarancyjną  ;)

Link to post
Share on other sites

Szukam jakiejś karty HD7970GHz, ale jest jakiś ogromny deficyty. W morele.net są dwie karty, z czego jedna GHz firmy której za bardzo nie znam i nie ufam http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,,,8143O601766/1/#product_list Chyba wezmę Asrocka i GTX680.

Edytowane przez Navarios
Link to post
Share on other sites

Co do 7970 to poszukaj od Gigabyta w innym sklepie - mam ją i mogę ci polecić ;) Nie musi to być wersja GHz - różnica nie jest zbyt wielka, a niektórzy użytkownicy pisali że czasem zbija takty pod obciążeniem (z moją akurat nie ma problemu :))

Gigabyta nie kupię chyba już nigdy miałem raz od nich płytę główną padła po miesiącu, innym razem grafikę i padła po trzech. Nie mam już zaufania do tej firmy kompletnie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czyli tak, płyte bierzesz Asrocka. Nie chcesz SLI to zasilacz zostaje tak czy tak. Wybor pada na grafike. na alledrogo wszystko jest:

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-7970-vapor-x-3072-mb-ddr5-pcie-i3148592586.html

 

Mozesz poszukac w sklepach GTXa 670 bo cenowo i wydajnosciowo jest okej

Link to post
Share on other sites

Czyli tak, płyte bierzesz Asrocka. Nie chcesz SLI to zasilacz zostaje tak czy tak. Wybor pada na grafike. na alledrogo wszystko jest:

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-7970-vapor-x-3072-mb-ddr5-pcie-i3148592586.html

 

Mozesz poszukac w sklepach GTXa 670 bo cenowo i wydajnosciowo jest okej

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozostaję mi tylko znaleźć kartę. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...