Skocz do zawartości

Składanie PC do 3Tys PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez AreczeK1227,

Recommended Posts

Witam!

 

Tak na wstępie, jestem zielony w tych sprawach i chcę was zapytać czy zestaw który wam przedstawie będzie odpowiedni dla Gracza. Oto ten zestaw:

 

PROCESOR iNTEL CORE i5-3470 3,2Ghz LGA1155 (Ten procesor chyba nie wymaga zmiany:)

Gigabyte GA-B75M-D3V DDR3 SATA3 (I tutaj właśnie mój niepokuj)

Kingston HyperX 8GB (2x4GB) DDR3 Grey XMP (Tutaj też nie jestem pewien, czemu nie DDR2? Podobno jest lepsza)

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ (Ten zasilacz też mnie niepokoi)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black (Obudowa chyba nie ma żadnych wad :D. Moim zdaniem dodatkowe chłodzenie się przyda;P)

Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (Widziałem też podobną Kartę SAPHIRA)

Dysk Twardy SEAGATE 1Tb SATAIII 32MB 7200Mhz (Z dyskami Seagate mam dobre stosunki więc nie chciałbym go zmieniać)

Asus DRW-24B5ST SATA (Nie wiem czy opłaca mi się to kupować ponieważ mam nagrywarke LG która ma około 8 lat:D)

 

Mam zamiar podkręcać mój zestaw i jeśli będziecie podawać swoje "składaki" to do 3Tys PLN :D

 

Dzięki za pomoc z góry i pozdrawiam

8-)

Link to post
Share on other sites

Warto dołożyc pare zł do tego: 

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=53230

 

a jesli budzet mocno goni to 

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=53229

 

EDIT: Poprawilem linki :)

 

W swoim zestawie dałeś procek bez oblokowanego mnoznika a dodatkowo płyte na ktorej nie podkrecisz nic. Do OC procka potrzebny cooler na CPU :) Wszystko masz w wyzej wymienionych zestawach, do wyboru do koloru. Jeśli Twoja nagrywarka dziala to po co kupowac nowa :)

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

No ok ale dlaczego nie Kingston Ram i dys Seagate? Bardzo podoba mi sie ta moja obudowa chociaz jest droga ;)

No to mozesz zawsze obudowe zmienic :) Ale M40 jest bardzo przyzwoita. WD sa mniej awaryjne od Seagate, ram cruciala czy kingstona itd to nie ma roznicy, wazne sa parametry :)

Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=15240&s=70416&s=54407&s=66747&s=63363&s=73500&s=73628&s=50391&s=58719&s=56713

 

Zamień na 8gb ramu i chyba to tyle,bardzo dobry stosunek cena/jakość

 

i5 2500k + GTX 660ti

Jest 8Gb ramu. Kingston 2x4GB. Moze i wezme ten dysk i tansza obudowe. Ze wzgledu na to ze pomiedzy dyskiem 500GB,a 1Tb jest roznica 50 zl max to wezme 1Tb. Popatrzylem tez inne fora i wezme jednak Saphire Radeon 2Gb bo podobno GF nie ma czegos z natezeniem czy cos takiego.

 

Acha i wie ktos jakie obudowy maja USB i wlaczniki nie zprzodu tylko u gory?

Link to post
Share on other sites

Za podobna cene mozna miec wydajnieszego 7870XT, ktorgo masz w 1szym zestawie :) 7870XT po lekkim OC jest na poziomie 7950/660Ti

 

Tak jak jeszcze raz mowie, ktory zestaw bys nie wzial bedziesz zadowolony. Procka smialo na 4.5GHz podkrecisz, tak apropo :)

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Panowie pomocy!!! Przed chwila gralem w AVA na podkreconym na maxa AMD Sempron procesor 1,61Ghz (2,05Ghz po podkreceniu na maxa) i komputer mi sie wylaczyl... Nie da sie go wlaczyc. Gdy probuje wlaczyc go przez ktorykolwiek Tryb Awaryjny nie da sie. Zaczyna wlaczas sie od nowa, tj.by reset... Pomocy pls.

Link to post
Share on other sites

gigabyte 660Ti 1179zł

 

Sapphire Radeon HD7950 Boost 1199zł

 

Moja rada: wez zwykla 660 od gigabyte, ale mocniejszy zasilacz. Dozbierasz kase kupisz druga i bedzie SLI. W SLI 660 bija na leb GTXa 680.

 

Jak chcesz zestaw pod rozbudowe SLI to napisz bo bede musial zmienic pare rzeczy.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

To tylko do 3tys. Tylko po co rozbudowywac jesli mozna od razu bez straty kasy? Potem tego nie sprzedaz... Tak to musze zrobic zeby starczylo go bez zmian przynajmniej na 3/4 lata. Potem rozbudowac (poniewaz na 100% wyjda nowe czesci np. i9)

 

A w skrocie SLI ctz?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...