Skocz do zawartości

Podkręcanie HD 7870 XT i Phenoma II - Pobór mocy ?


Recommended Posts

Witam mam do was takie pytanie, mam taka karte i procesor, podkręciłem kartę do 1250/1600 z podbitym napięciem, aPhenoma trzymam na 4.0 przy 1.45v. I tu sie pojawił problem, odpalam Furmarka ta taktach po oc i dałem wiatrak na grafice na 100% (Club3D), komputer pochodził troche, 2 min i się wyłaczył, uruchomiłem ponownie i wszystko ok.. Teraz pytanie do was, czym to mogło zostać spowodowane ? Zasilacz to Be Quiet Dark power pro 550W, 528 W  na lini 12V tak więc wydaje mi się że dużo jak na taki zestaw ale możę się mylę :)  Temp karty były na poziomie gpu 89C vrm1 93C vrm 293C wiem wiem duże..  :)

Link to post
Share on other sites

No to nie fajnie  :)  A powiedz co myślisz o zmnianie chlodzenia na tym radku ? Jakbym zmienił chłodzenia np na s1 plus + 2x 120 mm i zjechał z temperaturami oc mogłoby się zwiększyć ?



I jeszcze pytanie co do tego zmieniania napiecia na tym XT , używam TRIXXA bo MSI nie umożliwia zmiany napięcia. Daje w Trixie 1.3v Max ile jest to możliwe a w gpuz podczas obciążenia jest 1.289 czyli mniej niż powinno :)

Edytowane przez Łukasz94
Link to post
Share on other sites

Pomysł ze zmianą chłodzenia dobry - kultura pracy tych wersji od Club3D jest nieciekawa. S1 powinno spokojnie dać radę, możesz też w dziale "chłodzenie" zapytać o jakieś inne propozycje.

Co do napięcia - jeśli ustawiłeś 1.3V, to takie jest. Programy zawsze lekko przekłamują.

Link to post
Share on other sites

Wiesz ale ciekawi mnie to ze nie widze roznicy pomiędzy 1.25v seryjnym a 1.3v. OC jest na taki samym poziomie.. ;/ ten Trixx mi się nie podoba.. ostatnio miałem radeona 5870 i nie bylo mozliwosci regulacji napięcia a Trixx je miał.. tak więc coś jest chyba nie tak  :)

Link to post
Share on other sites

Ten zestaw 470 Watt pobiera?

Miałem podkręconego Phenoma na napięciu 1.45V i podkręconego 7870XT - komputer podczas grania pobierał z sieci ~470W.

 

http://img842.imageshack.us/img842/5042/energiaoc.png

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

saphire trrix  w wersji 4.6 umożliwia zmianę napięcia gpu  w radeonie 7870xt  niestety  powyżej 1245mhz na gpu  wydajność karty spada pomimo tego że podbiłem napięcie  i nie ma żadnych artefaktów  ustawiłem 1280mhz na gpu  i 6500mhz dlaq pamięci wynik w 3d mark 6200pkt  a  wcześniej miałem 8000pkt  i gpu score 9800

Link to post
Share on other sites

Piter trochę mnie zmartwiłeś tym poborem prądu.

Nie omieszkam dziś wsadzić watomierz w gniazdo :)

4x3,8 plus max OC gtx 460 brało max 320 W ciężko mi uwierzyć że ten 7870 aż tyle żre...

 

To jeszcze mi powiedz co więcej łyknie obecny PII  (4x3,7)+7870 czy i5-2500k (oc ok 4x 4,6-4,7) +7870 ??

Mam pentagram 550W z dwoma liniami po 25A powinno chyba styknąć :)

 

Widzę że pozbyłeś się też amd hehe ja plnuje w ciągu tygodnia zamianę :)

Tylko ciężko chycić 2500k na gwarancji za mniej niż 680zł

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Intel ma znacznie mniejsze tpd, zwłaszcza po OC różnica jest zauważalna w stosunku do PII. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie napięcia ustawimy. Co do 7870XT - w stosunku do zwykłego 7870 różnica w poborze znaczna. Mój 4-letni Chieftec 600W już się pocić zaczynał  przy XT, w bardziej wymagających tytułach dmuchał gorącym powietrzem, co pewnie odbiłoby się w niedługim czasie na jego sprawności. Z obecnym zestawem jest tylko lekko ciepły ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz pobór mocy HD7870XT http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/26.html

 

Phenom II 965 BE na stocku potrafi łyknąć 225W: http://www.anandtech.com/show/2819/8

Przy napięciu 1.45 bedzie pobierał jakies 260 może 270W.

 

Oszczedniejszym połączeniem jest oczywiście i5 2500k nawet podkrecony + 7870 czy to zywkły czy na rdzeniu Tahiti.

Gdyż i5 2500k na stocku ma pobór srednio 110-130W, a po podkręceniu jakies 180W... 200 na pewno nie przekroczy: http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_2500K_GPU/9.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...