Skocz do zawartości

Ocena zestawu (jednostka + monitor) [5000 - 5500 zł]


Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki, bom tutaj nowy, i od razu mam zapytanie.

Mianowicie co sądzicie o następującym zestawie: http://www.morele.net/inventory/info/voFwUj/ (EDIT: mała modyfikacja koszyka - dodane DVD + klawiatura i mysz)

 

Proszę się nie sugerować morelem (po prostu podoba mi się ich konfigurator zestawów :))

 

W każdym razie (cytując samego siebie z bratniego forum) chodzi o to, aby komputer był wydajny, cichy i oszczędny, na w miarę nowych podzespołach.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
Zarówno co do jednostki, jak i co do monitora.
 
Dodam, że karta GTX została wybrana ze względu na pojawianie się głosów o niesolidnych konstrukcjach tegorocznych kart serii HD 79xx. Ale jeśli to mylne info to rozważam jakiś model np HD 7950 (tylko nie wiem jeszcze jaki :)).
Procek Xeon wybrany ze względu na 8 wątków - może to być przydatne w przyszłych grach, bo widać (po przeciekach o specyfikacji nowych: Xboksa i PS), że producenci zapewne ostro pójdą w kierunku gier obsługujących wiele rdzeni.
PSU - dobrze, aby był modularny, cichy, o dobry parametrach (m.in. na 12 V przynajmniej te 500 W).
Obudowa - ma być cicha, łatwa do utrzymania w czystości, z regulatorem obrotów wentyli oraz gniazdami na górze.
Edytowane przez radekx
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale:

- wątpliwe jest podkręcanie CPU - więc wolałbym mieć procesor dobry i z zapasem wątków na przyszłość,

- no i ponieważ ostrożnie rozważam wyciszoną budę, podkręcanie będzie wymagało lepszej wentylacji, a wolę jednak ciszę, niż 5 klatek więcej po OC tego i5, który nawiasem mówiąc bardziej się grzeje podczas OC, niż jego starszy brat 2500k,

- obudowa niespecjalna, sitko na górze, plus tylko 2 gniazda USB (nie wiem jak z regulacją obrotów wentyli),

- tej GPU, którą proponujesz, praktycznie obecnie się nie kupi, no i cały czas zastanawiam się nad opiniami o awaryjności HD 79xx produkowanych w 2013 roku...

- PSU - brałem pod uwagę ten BeQuiet, ale mam obawy co do długości kabli,

- monitora nie znam, mógłbyś go porównać do "mojego" Eizo FORISa 2333?

Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla Ciebie zestaw z dostepnych czesci w esc.pl 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=53220

 

- i5 do gier wystarczy, w dodatku po OC to juz nawet nie ma o czym mowic. Xenon to samoboj.

- wyciszona buda to wiesze temperatury, ARC R2 nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej, ale skoro chcesz mniej hałasu to mozesz zmienic na Define R4

- GPU dostepne w wersji od Sapphire 7970 Vapor-X

- PSU ma wystarczające kable

- monitor dobry do gier z matryca IPS za przyzwoita cene

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bierzcie tego Xeona do gier ILE RAZY TO TRZEBA BĘDZIE POWTARZAĆ?

 

HT zwiększa wydajność rdzenia dla obliczeń stałoprzecinkowych i w grach ma to zastosowanie bliskie zeru. Co innego 2 fizyczne jednostki o podobnym zastosowaniu w FX, ale to i tak tylko jakaś wizja przyszłości.

 

Póki co procesor do gier to 3570K, a na przyszłość możecie kupować lodówkę :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A tu moja propozycja, masz tu mega wydajną grafikę, tak modne ostatnio SLI z Gtx 660 ;) wydajniejsze od Gtx 680 i HD7970. Budżet nieco przekroczony, ale masz zarówno SSD jak i świetny monitor, te 200zł można przyoszczędzić zmieniając właśnie monitor na jakiś tańszy

 

http://www.morele.net/inventory/info/4RF010/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na morelach ciezko z dostepnoscia, dlatego brałbym w esc.pl tam juz lepiej jest. Radek od HIS to nie trafiony wybor. Dałem Ci zestaw z ESC i na nim sie wzoruj. Chłodzenie jak dla mnie do wymiany, Macho BW bedzie ok.

Edytowane przez damianox89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Adres nie działa.

PS Wolałbym sklep z możliwością osobistego odbioru w Łodzi lub okolicach :)

 

A nie, już adres jest ok.

 

PS 2 A z monitorem to zacząłem poważnie rozmyślać nad 1920 x 1200 (format 16:10)

Edytowane przez radekx
Link to post
Share on other sites

No to wez mniej wiecej to samo kup w sklepie blisko Ciebie :)

Monitor z matryca VA i dobrym czasem rakcji, 24 cale :) Chłodzenie z najwyzszej polki, jedynie co mi sie nie podoba to buda, ARC R2 bylby lepszy :P Pozwolilem sobie dac mocny zasilacz z trybem pasywnym :P

 

wychodzi 5960 z przesyłka za pobraniem :)

 

16:10 z matryca IPS to http://proline.pl/?p=IIY+X2485WS-B1

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

No tak, to teraz pytanie, czy Fractal Design Define R4 da radę z odprowadzeniem ciepła od dwóch GTX-ów 660 i lekko podkręconego i5?

 

W Arc R2 bardzo bolą mnie tylko 2 gniazda USB. A może kompromisem byłby Gladius X80?

Edytowane przez radekx
Link to post
Share on other sites

ARC R2 bedzie najchłodniejsza, wg mnie to killer swojego przedzialu cenowego. Zawsze masz usb tez z tylu, tylko nie wiem po co Ci tyle portow?

 

Np teraz mam jednocześnie podłączony pendrive, przenośny HDD oraz tablet.

Często dochodzi telefon, przenośny odtwarzacz mp3 itp

2 porty w obudowie tej klasy to jakaś konstrukcyjna miazga.

Link to post
Share on other sites

 

 

A może SilentiumPC Regnum L50?
 

 

Myślałem o niej, ale widziałem jak wygląda lakier w Brutusach - po prostu odłazi.

W Ragnumie jest podobny.

Ponadto czytałem, że regulator obrotów w Ragnumach jest strasznie kiepski i w Silentium nawet się nie dziwią jak dostają zgłoszenia, że się posypał - od razu wysyłają nowy moduł :)

Link to post
Share on other sites

Antek całkiem, całkiem, ale mnie nie przekonał :)

Zalman ma za dużo zakamarków, mam już Zalmana Z9 Plus i jestem zadowolony, ale jednak chyba lubię proste i minimalistyczne bryły :)

 

EDIT 1: A co powiecie o tym zasilaczu: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-650w-modular-135mm-80-bronze-p1-650x-nlh9-379509/

 

Posiadam już zasilacz tej firmy - XFX 550 W (niemodularny) i zacnie się sprawuje.

 

EDIT 2: Poproszę jeszcze o polecenie wentyli 140 mm (cichych i wydajnych).

Edytowane przez radekx
Link to post
Share on other sites

No dobra, chyba nic lepszego nie wymyślę.

Póki co stanęło na tym:

 

CPU: Intel Core i5-3570K: 879

MOBO: MSI Z77A-GD55: 489

COOLER: Thermalright HR-02 Macho Black-White: 185

RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Plug and Play: 230

HDD: Western Digital Blue 1 TB: 255

GPU: Asus GeForce GTX 670: 1599

PSU: XFX XXX 650W Modular 135mm: 359

SSD: Plextor M5S 128GB: 399

DVD: Liteon iHAS124: 79

CASE: Fractal Design Define R4: 399

WENTYLE OBUDOWY (dodatkowo): 2 x Arctic-Cooling F12 PRO: 2 x 25

 

MONITOR: iiyama Prolite X2485WS-B1: 1099

KLAWKA: Logitech Wireless Desktop MK520: 179

 

RAZEM: 6201

 

Do rozważenia opcja SLI 2 x GTX 660:  Asus GeForce GTX 660: 2 x 830

 

Uwagi mile widziane :)

Edytowane przez radekx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...