Skocz do zawartości

Dobór smartfona (POMÓŻCIE)


Recommended Posts

S advance. Grand X in stanowczo odradzam bo dotyk jest tragiczny i można napsuć sobie nerwów.

Jeśli masz możliwość to pomyśl nad lg l9 :)

Czyżby? Ja posiadam Grand X In i nie mam problemów z dotykiem. Więc proszę nie wciskaj kitu i informacji z "jutuba".

Telefon jest dobrze wykonany, system działa sprawnie - 0 zawieszeń, występują problemy z niektórymi grami (brak optymalizacji pod x86) ale to sporadyczne przypadki , poza tym nie używam telefonu do grania. Na baterii trzyma 1/2 dni w zależności od użytkowania.

Ekran wyświetla (moim zdaniem) lepszy obraz od S Advanced. Jak dla mnie najlepszy telefon do 700zł.

Poza tym ma 1 giga ramu i z tego co wiem lepszą jakość odtwarzanego dźwięku.

Edytowane przez AREK137
Link to post
Share on other sites

Fakt nigdy grand x in w reku nie miałem lecz czytając opinie ludzi którzy ewidentnie skarżą się na dotyk i czytając każdą pojedynczą recenzję w opisie dotyku padają określenia "zły", tragiczny" , " wymagający cierpliwości" to coś chyba jest na rzeczy?

Producent musiał na czymś zaoszczędzić i padło na panel dotykowy.

Edytowane przez krychu2007
Link to post
Share on other sites

Fakt nigdy grand x in w reku nie miałem lecz czytając opinie ludzi którzy ewidentnie skarżą się na dotyk i czytając każdą pojedynczą recenzję w opisie dotyku padają określenia "zły", tragiczny" , " wymagający cierpliwości" to coś chyba jest na rzeczy?

Producent musiał na czymś zaoszczędzić i padło na panel dotykowy.

Faktycznie część recenzji opisuje wady dotyku. Być może pierwsze egzemplaże miały skazę, a byćmoże to ja mam jakiś wyjątkowy okaz.

W każdym razie ja nie mam problemów z dotykiem. Do wad za to zaliczyć można to, że akcesoria dołączone w zestawie są relatywnie kiepskiej jakości (zwłaszcza kabel USB).  

@ściecha Podałeś jeszcze Arc S- Mój GXI ma 2x więcej pkt w antutu benchmark niż Arc S taty więc sądzę że SE odpada, (Chociaż nie powiem, bo też bardzo fajny telefonik)

Link to post
Share on other sites

@AREK

Pamiętaj że benchmarki to tylko poglądówki i niestety nieraz mają niewiele wspólnego z tym jak działa telefon.

 

@autor

Czy tylko takie modele bierzesz pod uwagę?

Jeśli tak to również +1 na Galaxy Advance

Link to post
Share on other sites

Ace 2

-kiepski wyświetlacz (TFT)

-Kiepska obudowa 

-Kiepski aparat

 

jednym słowem telefon nie zachwyca. 

 

Z podanych wyżej zastanawiał bym się nad SGA i L9

 

L9 - duży ekran, przydatny podczas przeglądania internetu, wydajny ( po aktualizacji taka sama wydajność jak SGA albo i lepsza )

Ciekawe funkcje od LG, Matryca IPS ( bardzo jasna, przydatne w słoneczny dzień )

Link to post
Share on other sites

.Galaxy Ace 2 to porazka. O ile jedynka na swoje czasy byla dosc przyzwoita, to dwojka jest ponizej przecietnej. Zwykly LCD, nieciekawe CPU. Wykonanie i design nie powalaja. 

W podobnej cenie masz Wave 3 i jesli nie przeszkadza Ci Bada, to jakosc wykonania i materialow to 10/10, Super AMOLED, dobry aparat, niesamowita plynnosc. 

A jesli Android, to warto zastanowic sie i nawet doplacic do LG L9. IPS 4,7 cala, szybko smiga, niezle wyglada (dosc blizniaczo do mojego flagowca 4X HD, ale diabel tkwi w szczegolach).

Link to post
Share on other sites

 

 

Ace 2

-kiepski wyświetlacz (TFT)

-Kiepska obudowa 

-Kiepski aparat

 Jeśli porównujesz go do nowego HTC One to pewnie że te parametry ma słabe. Jednak za cene którą przyjdzie za niego zapłacić to te 3 cechy są wystarczająco dobre, wyświetlacz TFT od razu nie oznacza słabej jakości, obudowa faktycznie nie jest najlepsza ale za to aparat ma taki sam jak w S adv czyli przyzwoity.  Wiadomo że nie ma szans z L9 ale LG jest też odpowiednio droższy. 
Link to post
Share on other sites

 Jeśli porównujesz go do nowego HTC One to pewnie że te parametry ma słabe. Jednak za cene którą przyjdzie za niego zapłacić to te 3 cechy są wystarczająco dobre, wyświetlacz TFT od razu nie oznacza słabej jakości, obudowa faktycznie nie jest najlepsza ale za to aparat ma taki sam jak w S adv czyli przyzwoity.  Wiadomo że nie ma szans z L9 ale LG jest też odpowiednio droższy. 

 

 

L9 nie jest jakoś dużo droższy. Jeśli chodzi o wyświetlacz to jest on wręcz tragiczny ( używałem ponad 2 miesiące ACE 2 ) już w moim starym desire ekran był lepszej jakości. 

 

up^ Faktycznie Sola posiada dużo lepszą obudowę.

 

up^3 Też posiadam 4x HD i jest to obecnie były flagowiec :)

Ale przed kupnem zastanawiałem się nad czymś tańszym ( jako zastępstwo dla SIII który obecnie się kurzy ) i jedynym modelem który brałem pod uwagę był L9 ( brałem na raty i 200zł dołożyłem do 4x ) 

L9 jest przyzwoicie wykonany ( moim zdaniem lepiej jak samsungi w tej cenie )

No i wydajniejszy od Ace 2 (cena robi swoje Ace 2 tańszy jakieś 200zł od L9 ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...