Skocz do zawartości

Jaki system operacyjny wybrać na mój komputer


Recommended Posts

Witam mam dylemat ponieważ niemoge się zdecydować jaki system wybrać czy windows xp czy windows 7 oczywiście zalezy mi jak najwyższej wydajności w grach typu lol i operowaniu programu photoshop i inne.

 

Mój Sprzęt ( Nie jest to demon prędkości )

 

Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz podręcony do 2.0 ghz

4 gb ram

dysk 500 gb sata 3

nvidia gt 520 

 

prosze o szybką odpowiedź ( wiem że do xp wsparcie kończy się za rok ale do tego momentu jeszcze kupa czasu ale niewiem zdam się na wasze odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ubuntu ;). Jak masz zamiar sobie grać w nowsze gierki to zdecydowanie win 7  ten  64bit  jeśli troszkę starsze to Xp :) moim zdaniem przyjaźniejszy system. Osobiście mam obydwa systemy xp i 7 no i jeszce ubunciak :).

Procka ma nie obiecującego bardzo go nie ulepszy...

Edytowane przez HONDA1969
Link to post
Share on other sites

Gdybyś miał dużo mniej ramu bez widoków na zwiększenie ilości to mógłbyś się zastanawiać nad XP, ale przy 4GB bierz windows 7. Różnią się niesamowicie, XP po jakimś czasie przymula, w 7 nie ma tego problemu i ogólnie jest dużo lepsza, stabilniejsza.

Link to post
Share on other sites

hoho- bo przecież rynek ostatnio zalała mnogość różnorakich nowoczesnych systemów operacyjnych, kazden jeden inny a wszystkie takowoż łatwe w obsłudze...
głupie pytanie. 

mógłbym oczywiscie wymieniac systemy, podawać przykłady i uzasadnienia... tylko po co. i tak używać będziesz windowsa. a jakiego? jeśli nie jesteś wioskowym głupkiem - to minimum Win XP, max Win8. przy czym z autopsji polecam 7  :)

Link to post
Share on other sites

Jak wezmiesz inny system niz 64 bitowy to zmarnujesz jakies 20 - 25% swojego RAMu, bo 32 bitowe widza i wykorzystuja tylko do 4GB. I w te 4GB wlicza sie tez pamiec karty graficznej i HDD. Wiec albo instalujesz XPka i masz 3GB RAMu, albo instalujesz 7mke i masz 4 GB RAMu,

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Jak wezmiesz inny system niz 64 bitowy to zmarnujesz jakies 20 - 25% swojego RAMu, bo 32 bitowe widza i wykorzystuja tylko do 4GB. I w te 4GB wlicza sie tez pamiec karty graficznej i HDD. Wiec albo instalujesz XPka i masz 3GB RAMu, albo instalujesz 7mke i masz 4 GB RAMu,

Cóż za brednie, skoro 32bit obsługuje do 4GB to wytłumacz mi proszę jakim cudem SuperKomputery z ubiegłych lat obsługiwały te 4GB + ?

 

Aktualnie tylko i wyłącznie Windows 7 64bit, nad Windows 8 można pomyśleć bo jest wydajniejszy ale ma jeszcze pewne problemy które go dyskwalifikują u mnie :(

(miedzy innymi Windows Defeder zaczyna skanować dysk zawsze podczas grania/pracy... nie ogarniam skoro wcześniej 4h stał włączony tylko z przeglądarką i nic nie robił, jak włączę grę czy program to ściny bo musi skanować cały komputer :()

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Jak wezmiesz inny system niz 64 bitowy to zmarnujesz jakies 20 - 25% swojego RAMu, bo 32 bitowe widza i wykorzystuja tylko do 4GB. I w te 4GB wlicza sie tez pamiec karty graficznej i HDD. Wiec albo instalujesz XPka i masz 3GB RAMu, albo instalujesz 7mke i masz 4 GB RAMu,

Co za głupota. System 32 bitowy obsługuje 4 GB pamięci RAM. Żadna karta graficzna, a tym bardziej HDD się tu nie wlicza.

Rozumując tak jak Ty, na kompie gdzie mam 4 GB RAM + Radka 6970 2 GB, miałbym do użytku 2 GB RAM. A jakoś widzi 3.5 GB(reszta dla zasobów sprzętowych) i wszystkie nowe gry idą bez ścinki (a z 2 GB RAM , no nie wiem jakby było).

 

Od siebie polecam Windows 8. Na C2D E4600 i 3 GB RAM działa szybciej i stabilniej od 7. A problemów z nim nie zauważyłem. Jeśli są z aplikacjami jakiekolwiek to znaczy ,że ich producenci są zacofani :)

Link to post
Share on other sites

ale ich nie wykorzystuje 

Taaa, bo wcale w czasach świetności XP nie było procesorów wielordzeniowych ani komputerów wieloprocesorowych.

XP można wykluczyć z racji wieku a nie takich argumentów. Win 7 lub 8 na tym sprzęcie będzie najlepszym wyborem, z przewagą dla 8 za szybkość działania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...