Skocz do zawartości

TV 46" Samsung + HDMI + PC HD7870


Recommended Posts

Mam podpiętego PC przez HDMI do tv i ... wszystko można ustawić nawet zmniejszyć obraz bo troszkę wychodził i zmienić kolory jasność i wszystko pięknie tylko dlaczego myszka ma takie straszne opóźnienie. Wszystko na pełnym full HD. Na monitorze full HD podpiętym przez DVI nie ma problemu. Dodam, że podpinałem różne długości kabla HDMI i zawsze jest tak samo.

 

Pytania:

 

1) Czy można coś poradzić na to opóźnienie myszki na TV?

2) Czy istnieje możliwość ustawienia odświeżania na częstotliwość 100 (tak jak to przewiduje producent TV) czy tylko na 65 (jak pokazuje lista trybów karty)? 

Link to post
Share on other sites

1) Z reguły telewizory mają dłuższy czas reakcji niż monitory.

Rozwiązanie problemu może tkwić w wyborze sceny, np. film, standard, gry. Ciebie interesuję opcja "gry", która powinna być skonfigurowana tak aby było jak najmniejsze opóźnienie.

 

2) NIE 

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że powyższe odpowiedzi są jak najbardziej trafione, tyle, że u mnie nie jestem w stanie dostrzec różnic między trybami gry, czy film - mimo, że gry mają skrócony czas reakcji to i tak zawsze jest tak samo płynnie. Obawiam się, że nie jest to wina sprzętu. Pobaw się ze sterownikami karty, jeśli zmiana trybu na "gra" nie przyniesie zamierzonego efektu.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem też, że filmy puszczone przez podpięcie kompa mają dziwnie podwyższony kontrast a gradienty są strasznie płaskie czy to też wina ustawień?

 

Jeśli film jest puszczany przez dlna wszystko jest okx

 

Podpowiedzi sprawdzę jak dotrę do domu i napiszę czy pomogło :)

Link to post
Share on other sites

W TV nie znalazłem takiego trybu o jakim mowa znalazłem tryb dynamiczny, ale oprócz zmiany nasycenia nic nie daje. Dalej kropka. Oglądałem właśnie film nawet nie full takie poziome przecięcia jakby w pewnym momencie obraz powyżej i poniżej tej linii nie pasował.

 

Kolory już dopasowałem zmniejszyłem opóźnienie (subiektywna ocena) przez podłączenie do pierwszego portu HDMI (DVI) - tak jest podpisany.

 

C3 - też są te przecięcia ekranu przy szybkim poruszaniu



Dzisiaj spróbuje następujących kroków:

 

1) Podłącze przez VGA i zobaczę jaka jest różnica

2) Zaktualizuję TV

3) Reset do ustawień fabrycznych TV i wgranie nowego firmwar'a (zalecenia oficjalnego wsparcia technicznego).



Sprawdziłem, kwestia opóźnień to dwie sprawy:

 

1) Przełączyłem monitor i tv z trybu powielania na rozszerzenie

2) Wystawiłem w bardziej dostępne miejsce nadajnik od klawiatury i myszy

 

3) NIE OBOWIĄZKOWO - zmieniłem kable: TV jest na VGA (dźwięk przez optyka), a MONITOR na HDMI :)

 

Jest w miarę oki, działa wszystko płynnie, filmy chodzą bez problemu, gry także.

Edytowane przez fredfox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...