Skocz do zawartości

Obudowa - wysokość 420mm + kompatybilność z Xigmatek Gaia


Recommended Posts

Witajcie, 

 

jestem w trakcie małej modernizacji mojego sprzętu. Zakupiłem sobie zasilacz Tacens Valeo III 500W gdyż w dużej mierze cenię sobie ciszę. Kolejnym etapem ma być zakup obudowy, sprawa niby prosta ale nie w tym przypadku. 

 

Najważniejszy wymóg to wysokość obudowy, najlepiej aby miała dokładnie 415 mm, maksymalnie do 420 mm. Wszystko po to aby zrównała się ona wysokością z regałami w pokoju. 

 

http://img820.imageshack.us/img820/1120/dscf1393c.jpg

 

Proszę nie pytać o plamy na ścianie, trwa przygotowanie podłoża pod malowanie  :menda: 

 

Dodatkowo jako że posiadam chłodzenie Xigmatek Gaia o wysokości 159 mm, chciałbym aby obudowa ta była kompatybilna z tak wysokimi coolerami. 

 

Póki co widzę jedno rozwiązanie. Zakup Core 3000 który posiada 430 mm wysokości. Stoi on na dość wysokich nóżkach przez co mam możliwość ich skrócenia albo całkowitego usunięcia. W przypadku całkowitego usunięcia, zasilacz musi zostać zamontowany wentylatorem do góry, co z drugiej strony nie bardzo mi się podoba gdyż zakupiłem zasilacz półpasywny, w przypadku wyższych temperatur w PSU cały mój plan kij strzeli. 

 

Teraz mam pytania: 

 

- jak wysokie są nóżki od Core 3000 ?

- jak z cyrkulacją powietrza w tej obudowie, zależało by mi na opinii posiadaczy

- może jakaś inna obudowa do 300 zł która spełni owe wymagania ?

 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kup sobie całkowicie inną obudowę, np taką:

i postaw ją na tym regale, np na środku pod telewizorem. Też będzie ładnie i estetycznie a obejdzie się bez zbytniego kombionowania czy modyfikacji typu uszkadzanie obudowy.

 

Bo z tego co widzę nie znajdziesz obudowy 415-420mm, chyba że Eitkę 331, która wizualnie na pewno Ci nie będzie pasowała.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

 

A nie chodzi Ci przypadkiem o szerokość obudowy? Sam mam tego Xigmateka i musiałem wycinać w bocznej ścianie 2 otwory

 

A w jakiej obudowie musiałeś wycinać dziury ?  Mi chodzi i o wysokość obudowy 415 - 420 mm oraz o kompatybilność z Xigmatekiem Gaia 159 mm.  



Dobra jako że nóżki od Core 3000 mają około 15mm sprawa wygląda następująco. 

 

Zakupie Core 3000, nóżek się pozbędę uzyskując idealną wysokość jaką potrzebuje. Zasilacz zamontuję wentylatorem do góry a na bok obudowy dorzucę wentyl 120mm który będzie dostarczać chłodne powietrzne z zewnątrz obudowy do schładzania PSU

Link to post
Share on other sites

Nie gniewaj się, ale to czy tak czy tak będzie kiepsko wyglądać z tym meblem, w tym szczególnie jakieś kontrolki led na przodzie, podświetlenia etc i z głębokością będzie też problem u Ciebie żeby to spasować z regałem i zostawić minimum 4-5 cm na kable z tyłu. Jakiś płytki i niski model musiałby być. Wg mnie powinieneś dobrać sobie dobrą obudową HTPC, która wizualnie spasuje do mebla i złożyć coś na AMD FM2 do codziennego użytku, filmów, netu etc. Będzie małe i leżało. 

Poza samą obudową HTPC to drogo nie wychodzi, a procki świetne, wydajne i energooszczędne i grafa do wsiego poza ostrzejszym graniem starcza, a zajmuje mało miejsca.

Edytowane przez gajarek
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Nie gniewaj się, ale to czy tak czy tak będzie kiepsko wyglądać z tym meblem

Proponuuję autorowi modding - pomalowanie obudowy dokaładnie w taki sposób, jak wygląda ten regał :wariat:

 

 

 

niestety kobieta się nie zgodzi na takie rozwiązanie i mnie pogoni z komputerem

Do czego to doszło, żeby baba w domu rządziła :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...