Skocz do zawartości

Kupno karty graficznej


Recommended Posts

   

Witam

 

  Chciałbym zapytać o kupno karty graficznej do nowego zestawu komputerowego, cena gdzieś do 1500zł chyba że będzie warto to i więcej uda się dołożyć, puki co głównie miałem karty AMD ale nie jestem żadnym fanbyem ,takze mogą to być karty Nvidii ,teraz przedstawię sedno sprawy, Jaka będzie najbardziej opłacalna karta graficzna na ten moment , do kilku dni nosze się z zamiarem kupna , chodzi mi o wydajność,cena,zapotrzebowanie na energie , kartę chciałbym mieć na około rok ,bo widzę że producenci już powoli przygotowują się do wypuszczenia nowych serii, i potem chciałbym zakupić coś z tych nowości ;)

Ze stajni AMD :

 

HD 7950

HD 7970

HD 7970 GHZ

 

Nvidia:

 

GTX 670

GTX 680

Titan odpada ;)

 

Mój sprzęt to

CPU: i7 3770

Ram: GIEL blac dragon ddr3 2x4gb

zasilacz :be quiet straight power e9 cm 580w

 

Na koniec karta ma być do gier,ale nie mam zamiaru podkręcać,choć jeśli cena była by podobna to lekko podkręcona może być,ewentualnie sam te kilka mhz więcej ustawie ale to jest naprawę ostateczność,chyba wszystko tutaj zawarłem ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie także jestem tego zdania, i zastanawiam się nad HD 7970 lub 50 ale nie wiem czemu Nvidia też mnie kusi ;) dlatego wole zapytać tutaj bardziej obeznane osoby :) bo ja tylko obserwuje i czytam ale niestety nie mam szans sprawdzic nic na żywo że tak to określę :)



Pomoże jeszcze ktoś ?? bo dzisiaj muszę dać odpowiedź do sklepu taki ostateczny termin :)

 

i jeszcze mam takie głupie pytanie , czy OC fabryczne da się cofnąć ?? tzn ustawić tak jak ma być w orginalnej specyfikacji ?? czy to AMD czy NV ??

Link to post
Share on other sites

czy OC fabryczne da się cofnąć ??

Tak możesz obniżyć taktowanie rdzenia jak i pamięci.Na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem cena=wydajność będzie hd7950 miałem te wszystkie karty o które pytasz i nie ma między  nimi za bardzo różnicy.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

@chudy131080 dzięki, chyba tak właśnie zrobię wybiorę Hd7950 i poczekam co pokażą obie firmy jeśli trafi się coś sensownego to ta sprzedam i dołożę do nowej ,ale mimo to prosze o jakieś dodatkowe opinie bo chciałbym mieć 100% pewność :)

Która będzie lepsze Gigabyte czy Sapphire ??

Link to post
Share on other sites

Jeśli pytasz co do chłodzenia to tutaj bezapelacyjne wygrywa WF3(miałem na gtx670),natomiast co do OC to pytanie nie ma sensu ponieważ do każdej karty podchodzisz indywidualnie i nikt Ci nie napisze ile ją podkręcisz.

 

"BO MIAŁEM" TO NIE ARGUMENTACJA! TESTY TESTY TESTY

Biafra

Link to post
Share on other sites

Pytam o chłodzenie ,ponieważ nie mam zamiaru robić oc przynajmniej na razie mozę później i kiedyś ale to nie priorytet, byłem skłonny kupić hd7970 ale poczytałem testy i wychodzi ze jest wydajniejsza oczywiście na standardowych taktach od Hd7950 o kilka procent a różnica w cenie jest jakaś 300zł

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo.Zaczerpnięte z rankingu 3DMark13.W pierwszym hd7970 patrz na Graphics Score http://www.3dmark.com/fs/246291 i hd7950 patrz na Graphics Score http://www.3dmark.com/fs/220324 .Dodam że praktycznie te same zegary gdyż w hd7970 wykręcona pamięć wyżej 150MHz,natomiast hd7950 wykręcona na rdzeniu wyżej o 20MHz.Jednak jeszcze raz podkreślam że do każdej karty podchodzisz indywidualnie i NIE daję Ci gwarancji że twoja wykręci się do tych samych zegarów.

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli pytasz co do chłodzenia to tutaj bezapelacyjne wygrywa WF3(miałem na gtx670)

WF3 to może i dobry schładzacz, ale to że na kartach Gigabyte potrafią dość mocno piszczeć cewki to druga strona medalu i ja bym Gigabyte nie polecił, bo to zakup związany z jakimś tam ryzykiem. 

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że cewki w gigabyte w porównaniu do Sapphire to pikuś.Te to dawały o sobie znać.Więc co?Mam nie polecać karty?Otóż nie polecam i to bardzo.W każdej karcie mogą się trafić piszczące cewki,a że u Ciebie był to akurat Gigabyt,cóż przyroda.

Jednakże problem z piszczącymi cewkami występował w 3DMark13 w pierwszym teście gdzie jest zatłaczająca ilość FPS.W grach nie doświadczyłem tego ponieważ żadna gra w która grałem nie wyświetlała takiej ilości klatek.Problem można rozwiązać włączając V-Sync. 

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Głupoty gadasz. O cewkach Gigabyte opinia jest dość powszechna, kwestia Saphire to raczej jednostkowy przypadek (bądz historia wyssana z palca), a w co wierzę najbardziej - były to cewki na PSU, to one milkną wraz z V-Sync, bo V-Sync obniża zapotrzebowanie na energię. 

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo.Zaczerpnięte z rankingu 3DMark13.W pierwszym hd7970 patrz na Graphics Score http://www.3dmark.com/fs/246291 i hd7950 patrz na Graphics Score http://www.3dmark.com/fs/220324 .Dodam że praktycznie te same zegary gdyż w hd7970 wykręcona pamięć wyżej 150MHz,natomiast hd7950 wykręcona na rdzeniu wyżej o 20MHz.Jednak jeszcze raz podkreślam że do każdej karty podchodzisz indywidualnie i NIE daję Ci gwarancji że twoja wykręci się do tych samych zegarów.

Te wyniki to jakieś nieadekwatne do zegarów, to moje z 900Mhz pamieć standardowo.

http://www.3dmark.com/3dm11/6355474

Link to post
Share on other sites

Nie o to chodzi własnie się zorientowałem, nie wiem czemu mam jak mi się wydaje mam dość wysokie wyniki jak na 900Mhz.

Porównując z innymi testami stwierdzam podobnie.

A o co Tobie kolego chodzi,jak już się odezwałeś w temacie?Chyba widzisz że te wyniki co ja podałem a ten Twój to dwie inne bajki?

Link to post
Share on other sites

A o co Tobie kolego chodzi,jak już się odezwałeś w temacie?Chyba widzisz że te wyniki co ja podałem a ten Twój to dwie inne bajki?

Zostałeś właśnie królem żenady, pokazując nic innego niż manipulację wynikami i fakt że wykorzystujesz błędną interpretację do wyciągania wniosków. 

 

HD7970 sparowany jest z 2500, którego taktowanie wynosi 3,9GHz. HD7950 z podkręconym prawdpodobnie nieźle (wnioskuje po Physics Score) 3770K... wiemy doskonale że 3dmark na i7 zawyża wynik GPU (mimo powszechnej opinii że nie). Więc co ty tutaj kombinujesz?

 

By the way, jak chcesz się popisywać wynikami HD7950 w dziale o 3dm11 to wyłącz Virtu MVP :P 

Link to post
Share on other sites

Teraz mam kolejny problem, ponieważ teraz przypadkiem udało mi się dorwać GTXa 670 nowego od Gigabyte'a za 1300zł czy to by się opłacało ??

jak najbardziej ja mam od maja 2012 zero problemów wydajność podobna do 7970

a co do ceny to warto na agito 1529 zł a na allegro drożej to za te 1300 bierz puki jest

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

jak najbardziej ja mam od maja 2012 zero problemów wydajność podobna do 7970

Z tym zero problemów to nie rób sobie jaj... Tomb Raider mi się najpierw wywalał, a po aktualizacjach tylko sypał błędami w wyświetlanym obrazie przy włączonej teselacji, a 7970 jednak jest wydajniejsza. 

Link to post
Share on other sites

Tomb Raider mi się najpierw wywalał,

akurat w to nie grałem ale ta gra była z góry optymalizowana pod czeronych,a 7970 jest może wydajniejsza w jednej grze a za to w drugiej 670 co by  nie kupił bedzie zadowolony jak ma okazje gtx 670 wf3 za 1300 to niech bierze

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...