Skocz do zawartości

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black przedni panel i wkurzające dźwięki


Recommended Posts

Witam. Nie bardzo wiem jak z przodu zdjąć ten panel, bo chciałbym się dobrać do wiatraków.

 

 

 
tutaj jest tyle, że ten Pan robi to prosto po rozpakowaniu budy, a ja mam już skręconego kompa z podzespołami w środku, w dodatku z przodu zamontowany czytnik kart i napęd, więc nie wiem czy to problemów nie będzie robić. Próbowałem to zdjąć tak jak on to robi, ale za cholerę pojęcia nie mam i coś mocno jakby siedzi. Poza tym nie jestem dobry w tych rzeczach, bo nie ćwiczę takich praktyk z komputerem. Zaślepki ściągnąć ściągnę, ale to lepiej jest cały zdjąć

Poza tym z przodu co jakiś czas jest takie brzęczenie, ni to buczenie, które po krótkim czasie znika. Co dziwne jak przyłożę palce do obudowy z prawej lub lewej strony lub całą dłoń lekko położę to dźwięk ustaje (a jak mocniej położe dłoń jak dźwięk się wydobywa to jest znowu głośniejszy). Coś jakby od wentyla. Z przodu mam dwa, ale nie sądzę żeby coś się nagle z niczego zepsuło. Ten dźwięk jest dość wkurzający

Obudowa Gladius M40 jak w temacie ofc.

Link to post
Share on other sites

Mimo, że na filmach z recenzją tej obudowy przód schodzi gładko, naprawdę trzeba to włożyć trochę siły - jej ilość zależy od tego, na jaki model trafiłeś, bo czytałem opinie, że trzech dorosłych chłopów nie mogło sobie z tą obudową poradzić, ale to są skrajne przypadki.

Co do buczenia, najprawdopodobniej dysk, zasilacz ewentualnie z którychś wentylatorów wprawia obudowę w rezonans. Znajdź winowajcę, a my pomyślimy, co z tym fantem zrobić.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz dokładnie nasłuchiwałem, ale to nie on. Wentyle na stówę, bo jak odkręciłem bok i przyłożyłem ucho to z przodu ten dźwięk się wydobywał, a raczej dyski by nie wydawały takich dźwięków, biorąc po uwagę, że mają lekki odstęp od wentyli no i poza tym jak przyłożę lekko rękę na te zaślepki tak jak pisałem dźwięk ustaje. 

Edytowane przez crysis1000
Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi o dźwięk bezpośrednio z podzespołów, ale drgania obudowy przez nie wywołane. Moim zdaniem jest to dysk, spróbuj go wyjąć i potrzymać w ręce czy położyć obok komputera, a następnie zobacz czy jest jakaś różnica.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mimo, że na filmach z recenzją tej obudowy przód schodzi gładko, naprawdę trzeba to włożyć trochę siły - jej ilość zależy od tego, na jaki model trafiłeś, bo czytałem opinie, że trzech dorosłych chłopów nie mogło sobie z tą obudową poradzić, ale to są skrajne przypadki.

Co do buczenia, najprawdopodobniej dysk, zasilacz ewentualnie z którychś wentylatorów wprawia obudowę w rezonans. Znajdź winowajcę, a my pomyślimy, co z tym fantem zrobić.

Zejdzie tak bez niczego? Czy jednak trzeba coś tam odkręcać?

Link to post
Share on other sites

Schodzi bez żadnego odkręcania. Najlepiej najpierw wyjąć panel z najniższego zatrzasku po którejś stronie. Jedną ręką odpychaj nóżkę, a drugą ciągnij panel - powinien puścić. Jak już sobie z tym jednym zatrzaskiem poradzisz, to z resztą nie będzie problemów.

Link to post
Share on other sites

to ja się podepnę pod temat, bo nie lubię zakładać nowych - u mnie faktycznie dysk rezonuje od czasu do czasu, ale osobiście mi to nie przeszkadza. Mam inne pytanie, jeśli można - jakie kupić dodatkowe 2 wentylatory na górę obudowy?

Edytowane przez cateater
Link to post
Share on other sites

Mam tę samą budę i z tym dziwnym dźwiękiem to ja tez miałem problem i po części go wyeliminowałem, u mnie była to wina zasilacza oraz czegoś czego na chwilę obecna nie zdiagnozowałem. Te od zasilacza wyeliminowałem w bardzo prosty sposób użyłem gumowych podkładek od zephyrów, można tez użyć tych które były z obudową (są przylepialne), dzwięk zmniejszył swoja natarczywość pojawia sie rzadziej więc radzę ci tego spróbować, można też pokombinowac cos z dyskiem bo on też powoduje dosyc mocne wibracje ale narazie zostawie go w spokoju.

pozdro

Link to post
Share on other sites

to ja się podepnę pod temat, bo nie lubię zakładać nowych - u mnie faktycznie dysk rezonuje od czasu do czasu, ale osobiście mi to nie przeszkadza. Mam inne pytanie, jeśli można - jakie kupić dodatkowe 2 wentylatory na górę obudowy?

A planujesz jakieś mocne OC CPU i GPU, że chcesz tam zamontować dodatkowe wentylatory?

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...