Skocz do zawartości

Recommended Posts

kompix do zlozenia

 

motherboard - SAPPHIRE TECHNOLOGY PURE CrossFireX 790GX - AM3 Socket - 790GX - ATX Chipset (PC-AM3RS790G)

szukam jakis info na temat tej plytki - malo tego

potrzebuje cos pod crossfirex, ( tak aby 2 grafy szly x16 ) chcialem kupic grafe ati 5770 potem moze dokupic druga... czy to dobry pomysl? a jak nie to prosze o sugestie.

 

procek - tu myslalem o phenomie x4 955 ale moze byc slabszy. SKlaniam sie bardziej w strone AMD chociaz niekoniecznie

 

twardziel - samsung 500gb f3 albo SAMSUNG HD502HI EcoGreen 3.5'' Eco Green - 500 GB - 16MB - SATA 300 Internal Hard Drive ?

 

pamieci - OCZ Platinum Low Voltage 2 x 2 GB DDR3-1333 PC3-10666 PC

 

zasilka - OCZ StealthXStream 600W PC Power Unit

 

sprzet ma byc przyszlosciowy ( jak zawsze :menda: ) i sluzyc glownie do grania. nie jestem fachowcem jezeli chodzi o OC chociaz kilka udanych prob mam za soba :) ( takie podstawowe wiadomosci zaczerpniete z forum ).

 

Aaaa i jeszcze jakis monitorex taki moze 22" latajacy w lepszych rozdzialkach.

To juz chyba wszystko.

Za pomoc z gory dziekuje.

Pozdr

Link to post
Share on other sites

SAPPHIRE TECHNOLOGY PURE CrossFireX 790GX

torture ma chyba taką płytę gł. niech on się wypowie :menda:

 

 

chcialem kupic grafe ati 5770 potem moze dokupic druga... czy to dobry pomysl?

Na pewno znacznie lepszą opcją była by jedna szybka karta aniżeli 2 słabsze (2xHD5770

ale CF z dwóch 5770 tez może być ciekawą propozycją :)

 

 

twardziel - samsung 500gb f3 albo SAMSUNG HD502HI EcoGreen 3.5'' Eco Green - 500 GB - 16MB - SATA 300 Internal Hard Drive ?

Z tych 3 chyba Samsung F3 byłby najlepszym wyborem

 

 

pamieci - OCZ Platinum Low Voltage 2 x 2 GB DDR3-1333 PC3-10666 PC

A ile one kosztują ??

Jeśli więcej niż 400zł to są kompletnie nieopłacalne

Weź zwykłe Goodramy 4GB 1333MHz za 340

lub jeśli chcesz mieć dużo MHz to :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23124

innych pamieci nie bierz pod uwagę :)

 

 

zasilka - OCZ StealthXStream 600W PC Power Unit

Znacznie lepszym wyborem byłby OCZ ModXStream Pro 600W - dopłata tylko ok. 50 zł (240zł VS 290zł) a pod każdym względem jest znacznie lepszy od SXS'a
Link to post
Share on other sites

Igoruss odnosnie grafy to w 100 % sie z toba zgadzam ale fundusze sa ograniczone. to byl bardziej pomysl na przyszlosc aby dokupic druga 5770. Ale z drugiej strony to moze wybrac jakas dobra plytke 1x pci-e x 16 bez CF i za jakis czas wymienic z ati 5770 na ati 5870.

 

A jaki procek najlepiej wybrac ( moze byc do malego OC ale w ramach wlasnego coolera)

 

Jezeli chodzi o pamieci OCZ platiniu to akurat kolega ma do sprzedania w dobrej cenie.

 

dzieki za odpowiedz

pozdr

 

a wydawalo sie, ze uzbieranie funduszy na zakup jest najtrudniejsze :menda:

Link to post
Share on other sites

Zdecydowaie lepiej bedzie kupic teraz jedna GPU, a potem je sprzedac i kupic cos wydajniejszego. Zasilacz weź OCZ ModXStream 500W, jak nie bedzisz miał kilku kart graficznych to wystarczy w zupelnosci.

Dysk: zdecydowanie F3 500GB, najlepiej dwa takie i w RAID 0 spiąć.

Procek? Albo i5 750 na 1156 albo Phenom X4 955 no i do tego juz odpowiednia mobo. Do i5 wystarczy GA-P55-UD3, a do Phenoma to co Igoruss juz napisa, czyli GA-770T-UD3P

Ram jak po okazyjnej cenie to mozna brać :menda:,

Rozumiem ze obudowy nie potrzebujesz?

Link to post
Share on other sites

Moze macie racje, nie bawic sie w CF tylko kupic jakas dobra plyte glowna i dokupic pozniej lepsza grafe.

Wszystko wyjdzie wtedy taniej.

Chyba, ze macie jakies propozycje sprzetowe to bardzo prosze. Napewno wasze zdanie bedzie brane pod uwage przy zakupie:). Znacie preferencje. jak zawsze cos przyszlosciowego aby za rok, dwa dokonac lekkiego ulepszenia:) bo naprawde czym wiecej czytam tym mniej wiem:)

dzieki

pozdr

Link to post
Share on other sites

Mam tego GB MA770T-UD3P w jednym komputerze. Mostek się bardzo na nim grzeje i rozmieszczenie elementów jest trochę niezbyt przemyślane, do tego jest węższa niż typowe płyty ATX. Te rzeczy nastręczają czasami problemów, jeśli zasilacz jest na dole obudowy i kabel zasilający 12V trzeba przez całą płytę ciągnąć. Jeśli komuś takie rzeczy nie sprawiają problemów, to jest to płyta godna uwagi zważywszy na swoją cenę i wykonanie. Poza tym, ta płytka ma tylko jeden slot PCI-E, więc CF nie wchodzi w grę na niej.

Link to post
Share on other sites

siema

 

budzet - dobre pytanie mialo byc cos kolo 2K ( bez monitora, myszy, systemu) ale jak ostatnio zlozylem co bym chcial to sam pc wyszedl 2500 ;).

lcdek kolo 900-1000 mysle, ze sie jakis wybierze dobry do grania.

 

a co do plyty jeszcze to moze dorzucic i kupic - Gigabyte GA-790XT-USB3 ?

 

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Za nieco ponad 2k można też coś takiego:

Procesor: Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 425 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 430 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition 399 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

 

Razem: 2300zł

Jak nie masz obudowy to do 2500zł z obudową się zmieści, jak masz, to jeszcze można chłodzenie dokupić i procesor podkręcać do ponad 4GHz

Link to post
Share on other sites

spoko zestaw

tylko czy nie lepiej zlozyc cos na phenomie x4?

 

a co do grafy to mysle jednak o 5770. wlasnie przeczytalem o 5830 jezeli cena bedzie rozsadna to zdecyduje sie na nia. tyle juz czekalem to jeszcze pare dni mnie nie zbawi:)

pozdro

Link to post
Share on other sites

Można. Wtedy to samo co napisałem w poście wyżej, tyle że:

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 525 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3 /AMD 770, DDR3 1333/ 299 zł

 

Przed OC wydajność minimalnie lepsza od Core i3, jednak po OC to Core i3 jest górą (i3 530 @ 3.5GHz jest tak samo wydajny jak Phenom II X4 @ 3.9GHz, a i3 chodzi pod 4GHz na BOXie i ponad 4 na lepszym chłodzeniu)

 

EDIT

5770 jest słabszy od 4870 o 5-15%. Jak chcesz kupić 5830 to jak najbardziej ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz nie kupisz HD5830 do masowej sprzedaży ma trafić podobno na koniec lutego początek marca. Ja osobiście wybrałbym zestaw pod Intela, zestaw @gigabyte jest ok ale ja bym zmienił pamięci na GoodRam za 340zł, zasilacz Corsair 400W i "może" HD5770 od Gigabyte. Ja złożyłem taki zestaw i wyszło mi 2178zł(bez obudowy i napędu DVD). Jeżeli potrzebujesz monitora do 1000zł to polecam LG W2453V-PF.

Link to post
Share on other sites

fajnie jak sie tak kreci tylko jeszcze trzeba umic..;)

a co do plyty glownej pod phenoma to moze ta - Gigabyte GA-790XT-USB3

i3 po podkreceniu bedzie lepszy od 4 rdzeniowego phenoma?

 

neverwinter210 - fajny ten LG ale 24 to za duzo 22" optymalnie. nie chce aby dziecku wypalilo galy po 3 tyg grania :mlotek:

pozdr

Link to post
Share on other sites

Teraz nie kupisz HD5830 do masowej sprzedaży ma trafić podobno na koniec lutego początek marca. Ja osobiście wybrałbym zestaw pod Intela, zestaw @gigabyte jest ok ale ja bym zmienił pamięci na GoodRam za 340zł, zasilacz Corsair 400W i "może" HD5770 od Gigabyte. Ja złożyłem taki zestaw i wyszło mi 2178zł(bez obudowy i napędu DVD). Jeżeli potrzebujesz monitora do 1000zł to polecam LG W2453V-PF.

UPS... pamięci miałem skopiować A-Daty 2000MHz (mój błąd), więc to już własny wybór, bo innych niż GoodRamy 1333MHz za 340zł czy A-Daty 2000MHz za 399zł nie ma sensu brać.

Co do zasilacza, to z pewnością Corsair 400CX będzie wystarczający.

Co do grafiki, to już też wybór autora wątku. Jeśli chce mieć DX11 ale niższą wydajność to może brać hd5770 (który IMHO też jest całkiem wydajny). Jak mu nie zależy na DX11, to za tyle samo jest HD4870 1GB ;)

i3 po podkreceniu bedzie lepszy od 4 rdzeniowego phenoma?

Tak. Już przy 3.5GHz jest tak samo wydajny jak phenom przy 3.9GHz a potencjał i3 ma do ponad 4ghz
Link to post
Share on other sites

ja na BOXowym chłodzeniu wyciągnąłem 3.74GHz bez problemu (temp. max 64st w obciążeniu), a 4GHz myślę że jest realne na standardowym chłodzeniu. Jednak pracuje przy 3.6GHz bo na razie gram w mniej wymagające tytuły (patrz cpu-z validator w mojej stopce)

Link to post
Share on other sites

czyli bez cisnienia 3.6 na boxie

'Jednak pracuje przy 3.6GHz bo na razie gram w mniej wymagające tytuły ' - ale jak do tego dojdzie jakas karta 5770 docelowo 5830 to czy procek nie bedzie za slaby? czy nie bedzie stanowil 'waskiego gardla'?

Link to post
Share on other sites

czyli bez cisnienia 3.6 na boxie

'Jednak pracuje przy 3.6GHz bo na razie gram w mniej wymagające tytuły ' - ale jak do tego dojdzie jakas karta 5770 docelowo 5830 to czy procek nie bedzie za slaby? czy nie bedzie stanowil 'waskiego gardla'?

Nieee :P. Większość gier obsługuje 2 rdzenie - w nich core i3 jest świetny. W tych co obsługują 4 rdzenie też jest niezły (ma 4 wątki). Zauważ że mam GF8800GT i żeby pograć w niektóre tytuły komfortowo na wysokich ustawieniach, muszę podciągnąć mocno proca i kartę, by ładnie poszło. HD5770 lub HD5830 będą idealne do tego procesora i wszystko będzie płynnie chodzić.

 

P.S. w 100% nie będzie stanowił "wąskiego gardła" po OC do 3.6GHz i więcej.

Link to post
Share on other sites

wole sie zapytac bo czasmi sie czyta, ze procek za slaby spowalnia grafe, pamieci za wolne, plyta za slaba itd.:P

 

czyli jak na razie ( 95% )

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000

Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX

A-Data 2000MHz

OCZ ModXStream Pro 500W

ati 5770 albo w niedalekiej przyszlosci 5830

samsung 0.5 tb f3

buda - tego juz jest do wyboru i koloru:)

monitor - wlasnie sie zastanawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...