Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzecia edycja


Recommended Posts

Tylko wtedy jest kwestia tego, czy jest to modernizacja czy wymiana ;) Ale to naprawdę ciekawe co ekipa bechmark zrobiłaby, gdyby w ankiecie został wytypowany komputer tego typu jak lucass3 ;)

 

PS Ja jeszcze nie głosowałem, kto się poleca? :)

PS2 Serio można na siebie samego głosować? Na to bym nie wpadł :P

Link to post
Share on other sites

Tylko wtedy jest kwestia tego, czy jest to modernizacja czy wymiana ;) Ale to naprawdę ciekawe co ekipa bechmark zrobiłaby, gdyby w ankiecie został wytypowany komputer tego typu jak lucass3 :P

 

PS Ja jeszcze nie głosowałem, kto się poleca? :lol:

PS2 Serio można na siebie samego głosować? Na to bym nie wpadł :lol:

lucass3 odpada, bo nie ma żadnego wyniku testu, a przecież to jest jeden z warunków. Wg mnie to takiego nie wezmą, bo to nie będzie ulepszenie tylko wymiana :)

 

PS Możesz zagłosować na mnie ;)

Link to post
Share on other sites

@mICh@eL

 

Co to testów to jutro je na 100% wrzuce.

A co do mojego kompa to rzeczywiście tu nie ma co wymieniać.

Więc paradoksalnie mój stary złomek może być odrzucony ;)( a wzięty jakiś komp lepszy od mojego gdzie zostałaby choćby stara płyta główna.

 

 

No ale mówi się trudno.Jeśli komuś innemu zmodernizują komputer też bedę się cieszył razem z nim.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie z innej beczki. Co robicie ze sprzętem, który wymieniacie? Nie wiem czy było już takie pytanie, ale ciekawi mnie to, czy wymienione podzespoły wracają do właściciela, czy zatrzymuje je redakcja. W drugim przypadku można by zrobić drugą akcje, np ulepszanie sprzętu benchmarkowców sprzętem "second hand" ;) tym, którzy mają naprawdę słabe konfiguracje na pewno przypadłoby to do gustu ;] pozdro

Zawsze odsyłamy sprzęt, który zostanie wymontowany.

Link to post
Share on other sites

Zostaje odesłany, ale sam sie zastanawiałem czy np. jakbym wygrał kiedykolwiek w tym i zmieniliby mi karte graficzną, czy nie można byłoby jej przeznaczyć do kolejnej modernizacji np. jeszcze słabszego kompa, gdzie bardziej sie przyda procesor czy płyta, ale... po co komu teraz 7800GT, skoro za 300zł teraz mozna miec lepsze rozwiązania ;)

W sumie idea szczytna, ale tak na prawdę nie do przeforsowania. Instalujemy tylko i wyłącznie nowy sprzęt na pełnej gwarancji. Co jeśli okazało by się, że coś zawiedzie?

Link to post
Share on other sites

Ja bym chciał żeby do modernizacji poszedł komp sprzed 7-8 lat, żeby musieli złożyć całkowicie nowego kompa. To by było dobre info dla ludzi którzy chcą nowego kompa do ok. 1000zł, bo wiedzieliby co warto kupić.

Pytanie czy takie poradniki Was w ogóle interesują? Ja nie widzę problemu, żeby napisać artykuł na ten temat. Np. komp do 1000zł, komp do 1500zł, komp do 2000zł, etc.

Link to post
Share on other sites

Co to testów to jutro je na 100% wrzuce.

 

Nie zapomnij o testach w Crysis i 3DMarkach ;)

 

mICh@eL a ty nie mow chop puki nie przeskoczysz;]

A czy ja mówię, że już wygrałem ;) Znając moje szczęście, to prędzej wygram w totka.

 

Co do kompa lucass3-a, to jego komputer nie pasuje do tej aukcji, bo tytuł brzmi "Ulepszamy sprzęt benchmarkowców", a tutaj raczej wszystko trzeba wymienić.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Nie zapomnij o testach w Crysis i 3DMarkach ;)

 

Tego chyba nigdy nie doczekam.(żeby potestować Crysisa)

A czy ja mówię, że już wygrałem ;) Znając moje szczęście, to prędzej wygram w totka.

 

To witaj w klubie.Też mam takie szczęście że jeszcze nigdy nic nie wygrałem.

 

Co do kompa lucass3-a, to jego komputer nie pasuje do tej aukcji, bo tytuł brzmi "Ulepszamy sprzęt benchmarkowców", a tutaj raczej wszystko trzeba wymienić.

 

Jak szaleć to szaleć i wszystko wymieniać :)

Hehe , żartowałem oczywiście.

Link to post
Share on other sites

dlaczego 2x512 i 1x1024 nie chodziły w dualu a 2x512 i 2x1024 już tak? czy wszystkie we wszystkich slotach powinny być duale? tzn że w pierwotnym stanie te 2x512 nie pracowało jako dual? Mam podobnie tylko ze 2x1024 i zastanawiam się nad dokupieniem 1gb pamieci i nie wiem czy kupić 2x512 czy 1024 w jednej kosci. czy jak kupię w jednej kości to te już zainstalowane nie będą działały w dualu?

Kostki trzeba instalować parami.

To w takim razie mój komp jest jakimś mutantem bo posiadam trzy kostki (2x512MB + 1GB) a Dual-Channel działa... czary? ;)

 

A tak aby nie robić offtopa to powiem, że aż takiej modyfikacji się nie spodziewałem i bardzo dobrze widać jakie benchmark ma chody u sprzedawców ;) Ponieważ części, które zamontowaliście dla normalnego śmiertelnika przekraczają znaaaaaacznie 1000zł :))

 

A no i także oddałem swój głos na mICh@eL ze względu na baaaardzo dużą aktywność i słabiutkiego kompa. :P

Link to post
Share on other sites

mICh@eL: Chociaż z tego co widzę, Twój też praktycznie do wymiany ;) Zastanowię się z tym głosem.

 

A ja mam pytanie do ekipy benchmark. Czy po wybraniu zwycięzcy, jest mozliwość jakiejś konsultacji? :) Tzn. ktoś wygrywa i mówi, że chce zostawić starą grafikę, procesor, ram ale chce np. nowy dysk, zasilacz i obudowę? Czy raczej wygląda to tak, że benchmark zrobi tak jak uważa :P Bo martwię się już o wygranego, żeby nie przedobrzyć ;)

Link to post
Share on other sites

mICh@eL: Chociaż z tego co widzę, Twój też praktycznie do wymiany ;) Zastanowię się z tym głosem.

 

A ja mam pytanie do ekipy benchmark. Czy po wybraniu zwycięzcy, jest mozliwość jakiejś konsultacji? :) Tzn. ktoś wygrywa i mówi, że chce zostawić starą grafikę, procesor, ram ale chce np. nowy dysk, zasilacz i obudowę? Czy raczej wygląda to tak, że benchmark zrobi tak jak uważa :P Bo martwię się już o wygranego, żeby nie przedobrzyć ;)

Ja akurat chciałbym mieć takiego kompa jak Ty masz

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do ekipy benchmark. Czy po wybraniu zwycięzcy, jest mozliwość jakiejś konsultacji? ;) Tzn. ktoś wygrywa i mówi, że chce zostawić starą grafikę, procesor, ram ale chce np. nowy dysk, zasilacz i obudowę? Czy raczej wygląda to tak, że benchmark zrobi tak jak uważa :) Bo martwię się już o wygranego, żeby nie przedobrzyć ;)

O, o! Tez mnie to ciekawi. :P Wiem, że i tak nie mam co liczyć na upgrade (w sumie nawet zbytnio potrzebny nie jest... do tego co robię wystarcza mi chociaż czasem mnie krew zalewa jak muszę na dokończenie jakiejś kompilacji czekać 2-3h zamiast np. 30min na jakieś Phenomku czy C2Q ale nie można mieć wszystkiego :lol: ) Bo np. niektórzy użytkownicy w ogóle nie grają w gry albo baaardzo sporadycznie (jak np. ja i to tylko w jakieś starsze co chodzą ładnie pod WINE :lol: ) więc po co na siłę komuś takiemu pakować Radeona 4870 jak wystarczyłby np. 4670 i znacznie mocniejszy procek? :lol:

Link to post
Share on other sites

lucass3: To umówmy się tak, zagłosuj na mnie, to Ci oddam wszystko co mi zostanie ;)

 

Kolejne pytanie, a to że sponsorem trzeciej edycji jest AMD, to znaczy, że podzespoły od "zielonych" będą gratis? ;)

Link to post
Share on other sites

Witam, :)

 

Ja zaproponuje swój sprzęt do modernizacji, może uznacie, że można go ulepszyć:

 

Procesor: e8200@3,2GHz

Płyta: Abit IP35

Chłodzenie: CoolerMaster Hyper TX 2

Grafika: 8800GTS 512MB Gigabyte

Ram: Geil BlackDragon 2x2GB 5-5-5-18

HDD: Seagte 250GB SataII (ST3250410AS)

Dźwięk: Audigy 2

Zasilacz: Chieftec ATX-410-212 (410W)

Obudowa: ModeCom FEEL-V Silver

 

Moim zdaniem można by zmienić zasilacz, kartę graficzną, chłodzenie, ewentualnie wstawić dodatkowe wentylatory do obudowy. Bardzo lubię CISZĘ :P:D:D

 

Ja swój głos oddam na innego kandydata, jeszcze nie wiem na kogo ale będę kierował się tym, aby modernizacja była ciekawa :)

Pozdrawiam wszystkich benchmarkowców i liczę na wsparcie :)

Link to post
Share on other sites

no to ja zaproponuje swoj zestawik...skoro ma to być sponsorowane przez AMD to niech sie okaze jaka jest roznica wydajnosci miedzy AMD a Intel. Moj proce straasznie ogranicza mi karte graficzna i wyniki np w 3dmarku2006 mam tylko 8500punktow. Z tego co patrzylem to ludzie bez problemu osiagaja 13000 o których moge pomazyc:(

 

Procek: Intel Core2Duo e6300 1,86ghz

pamięci 2x2GB Corsair 800Mhz

Płyta głowna; Asus P5B

Dysk twardy: WD 160GB

Grafika HD4850

 

Myśle, ze moglo by to byc ciekawe dla ludzi kupujacych aktualnei komputer, ktorzy zastanawiaja sie co wybrac. Czy intel czy AMD

Ja swego kompa kupowałem jak wchodzilo core2du i wtedy byklo bezkonkurencyjne....teraz moim zdaniem warto zainwestowac w AMD dlatego zgłaszam swoja kandydature.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...