Skocz do zawartości

[Q] 7950 do CrossfireX


Recommended Posts

<Tytuł> vs hi-end 680/7970. Budżet 2600 zł. PC w sygnaturze. Jaka niereferencyjna 7950 jest najlepsza pod względem:

-Chłodzenie

-OC

-Asus odpada za grubość reszta jest chuda.

-Boost fabrycznie 

-900 MHz minimum (z boost)

- (...)

 

Proszę o typowanie lidera. 

Osobiście najbardziej jestem przychylny WF3x i Sapphire z srebrnymi heat-pipe.

Link to post
Share on other sites

Vapor sporo lepszy od zwykłych sapphire



wf3 mam ale nie kręciłem bardzo. Na standardowym napięciu 1000/1350 bez crashy. Da radę więcej ale nie chce mi się bo wydajność mi wystarcza a OC wiele nie zmieni w moim przypadku. Nie ma to jak się przekonać samemu. Ale wiatraczki po jakimś czasie są głośniejsze przy wyższych obrotach i będę musiał je zastąpić lepszymi.

Link to post
Share on other sites

Vapor sporo lepszy od zwykłych sapphire

 

wf3 mam ale nie kręciłem bardzo. Na standardowym napięciu 1000/1350 bez crashy. Da radę więcej ale nie chce mi się bo wydajność mi wystarcza a OC wiele nie zmieni w moim przypadku. Nie ma to jak się przekonać samemu. Ale wiatraczki po jakimś czasie są głośniejsze przy wyższych obrotach i będę musiał je zastąpić lepszymi.

A na 100% load przez załóżmy godzinkę jak z głośnością wentylatorów? 

Link to post
Share on other sites

Akurat moja sztuka szła na takim taktowaniu w smarkach temperatura na auto wynosiła 68*C na sekcji 77-82*C.Te taktowania były do smarków nie zdecydował bym się na takie taktowania w grach na dłuższą metę.Vapor nie jest jednak tak cichą karta jak Gigabyte WF3.NIE mogę dać Ci gwarancji na to że jak sobie kupisz Vapor-X to tak samo ją wykręcisz,każda karta się inaczej kręci.Możesz te same takty wykręcić na Gigabyte,Asus itp.Więc Twoje pytanie co do OC karty jest BEZ SENSU.Co do chłodzenia to najlepsze jakie do tej pory miałem to od EVGI Signature, jednak Evga nie robi kart AMD więc następnym najlepszym które miałem było Gigabyte WF3. 

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

I co z tego? Przeciez takie OC można zrobić w 6 minut w MSI Afterburner zatem jaka jest przewaga tego Gigabyte w zakresie OC? Żadna, tym bardziej że producent zablokował mu możliwość zmiany napięcia Vcore...

Link to post
Share on other sites

Odradzam zakup wersji W3 od gigabyte, po pierwsze jak już wyżej napisał nasz moderator zablokowana regulacja napięcia co ogranicza OC, po drugie wcale taka cicha to ta karta nie jest, nie wiem nad czym ludzie się tak rozpływają, 3 wentylatory to nie wszystko...sam kupiłem vaptor-x bo wydawał się najlepszą możliwą opcją ale niestety trafiłem na felerną kartę która od nowości była martwa (!) i musiałem zdecydować się na coś innego. Tak więc 1 miejsce vaptor-x potem gigabyte.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Uh... Chyba jednak nie Vapor-X

Vapor-X to najgorszy (oprócz Double Dissipation od XFX) dostępny 7950. Przypadek spalonej sekcji zasilania nie jest odosobniony a główną przyczyną tego stanu rzeczy jest fatalnie rozwiązany system chłodzenia VRM. Temperatury VRM-u nie raportowane software'owo często przekraczają 120 stopni co kończy się ugotowaniem sekcji i RMA. Ponadto karta ma (m.in. z tego względu) zablokowane napięcia.

:o

 

Hmm... Lepiej chyba to -

 

Jeśli 7950 to w grę wchodzą przede wszystkim: Sapphire Dual X (pozbawiony problemów Vapor-Xa, ale głośniejszy) MSI Twin Frozr (głośny i wydajny) Asus DC II V2 (wersja V2 nie ma problemu z odklejającym się chłodzeniem i jest najcichsza spośród tych trzech) IceQx2 od HIS - zdecydowanie najlepsza wersja, specjalna selekcja chipów, superwydajne chłodzenie ale karta praktycznie nieosiągalna na polskim rynku.

:D

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Wlasnie nie sprawdzalem czy da sie podniesc napiecia na wf3. Przez pierwsze dwa miesiace byla cicha ale teraz przy srednich obrotach zaczynaja wentylatory wibrowac jakby sie tulejki pozdzieraly i zaloze inne wentyle jakies zefirki pewnie. Kazda karta jak nowa to chorzi cicho ale po stu godzinach grania juz pojawiaja sie pierwsze oznaki. Radiator bardzo fajny. A napiecie to chyba olowoiem trzeba podnosic o ile sie da. Nie robie oc bo chce z czystym sumieniem sprzedac karte. Sprzet nie bajka i kazda ingerencje odczuwa. Nie bez powodu zostala takbzataktowana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...