Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o poradę: zastanawiam się nad kupnem laptopa do korzystania z internetu prac biurowych sporadycznego grania mozliwosci odtwarzania filmow hd z aparatu itp chciałabym aby komputer wystarczył na kilka lat więc zalezy mi na w miare dobrych paramatrach: zastanawiam się nad modelami podanymi w tytule o parametrach :procesor i5 8 RAM Windows 8 który byłby lepszym wyborem? Jeśli są sugestie odnosnie innych modeli to oczywiście jestem otwarta na propozycje. 

Mam również kilka wątpliwości: czy jeśli zależy mi na tym aby komputer długo wytrzymał na baterii to powinnam patrzeć tylko na te ze zintegrowaną kartą graficzną? Czy w ogole wyboru Windowsa 8 jest słusznym wyborem czy lepiej 7? na co jeszcze powinnam zwracać uwagę przy wyborze?

z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 5521 z i5 ulv ( niskonapieciowy procek o wydajnosci normalnej i3) radeonem 8730 i 8 gb ram win8 kosztuje 2900zł http://www.x-kom.pl/p/123165-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-5521-i5-3317u-8gb-1000-win8.html?ref=100421822&sm12=NDU=&ts=1365167469&token=70c6e772828175995b893b819529ddd2

NA + jest cienszy niz standardowy lapeki, niecałe 2.5 cm.

 

natomiast dell 7520 kosztuje z normalnym i5 i radeonem 7730 ktory jest lepszy niz 8730 ( 8750 jest na poziomie 7730) i poświetlaną klawą (imo bardzo przydatne - w moim lapku brak tego mi doskwiera wieczorami ;E) i standardowymi gabarytami kosztuje 2500zł

http://www.x-kom.pl/p/120050-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-7520-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw-win8.html?ref=100421822&sm12=NDU=&ts=1365167469&token=70c6e772828175995b893b819529ddd2

 

Co do windowsa towin8 nie jest złe i może się podobać. Jego plusem jest to, że praktycznie 2x szybciej się uruchamia. No i często jest tańszy niż lapki w konfiguracji z win7.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź.

Czyli lepiej isc w kierunku 7520? tylko akurat w tym modelu przeszkadza mi to ze nie ma numerycznej klawiatury no być może to tylko kwestia przyzywczajenia. A czy firma dell jest w ogole dobrym wyborem? bo czytalam na roznych forach i akurat dell najmniej byl krytykowany. 



A  i jeszcze jedno pytanie: czy jest mozliwosc przełączania karty graficznej na zintegrowaną bo z tego co wiem jest tylko nie  wiem czy we wszystkim komputerach? Wybaczcie jeśli pytania które zadaje są oczywiste ale o komupterach wiem tylko tyle ile do tej pory udało mi się doczytać ;)



podsyłam link jeszcze do takiego modelu: http://www.x-kom.pl/p/123039-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-3521-i5-3317u-8gb-500-dvd-rw.html

Link to post
Share on other sites

Tak dell to dobry wybór zdecydowanie. 7520 będzie wyborem o najlepszym stosunku wydajnosci i jakosci/ceny. Co do przelaczania grafiki to dzieje sie to automatycznie. przy grzebaniu w necie dziala integra z procka. Jak odpalisz gre to odpala sie dedykowana.

Link to post
Share on other sites

Jako świeżo upieczony właściciel modelu 7520 SE mogę bardzo go polecić. Ja mam wersję z i7, blue-ray i motowym ekranem FHD (udało mi sie go dostać za 3050).

 

Jestem bardzo zadowolony. Lapek jest bardzo solidnie wykonany i bardzo szybki (może dysk jest wolny, ale nie można mieć wszystkiego). Brawa należą sie za matową matryce FHD, dawno nie pracowałem na tak dobrej matrycy w lapku. Ma bardzo dobre kolory i katy widzenia. Tak na prawde, to w tej cenie, nie mam się do czego przyczepić.

 

Sprzęt mogę ci z czystym sumieniem polecić.

 

Jak byś miała jakieśpytania, to chętnie odpowiem.

Wiem jak cieżko sobie wybrać coś optymalnie, sam z zakupem bujałem sie chyba z miesiąc.

Link to post
Share on other sites

skoro jesteś użytkownikiem 7520 to powiedz jak jest z bateria? jak długo trzyma? i czy mógłbyś przysłać link do 7520 o takich samych parametrach jak Twój? chętnie bym sobie porównała ;)

I jeszcze jedno pytanie: odnośnie pracy czy dosyć cicho chodzi? bo kiedyś miałam już laptop dell (co prawda było to ok 8 lat temu) i jedyne co pamiętam to to że głośno chodził.

Edytowane przez ola2410
Link to post
Share on other sites

Co do baterii, to raczej standark, ok 3h, ale za dużo powiedzieć nie mogę, bo głównie na zasilaczu jadę.

 

Ja kupiłem taki: http://allegro.pl/dell-15r-i7-15-6fhd-8gb-1tb-hd7730-br-ubu-zestaw-i3096422391.html

tylko, że z zainstalowanym Win7

 

Puki co jeszcze w nic na nim nie grałem, ale w benchmarkach słuchać lekki szum wentylatora. Przy normalnej pracy czy ogladaniu filmów prawie sienie grzeje i jest raczej bezgłosny.

 

A zauroczyła mnie w nim jeszcze podświetlana klawiatura. Jak w robocie siadam do zwykłej, to aż cieżko siena niej pisze, tak dobra jest ta w lapku. I świetny wyświetlacz.

 

Do minusów mogę dodać nieco wolny dysk twardy i grafika mogła by być ciut szybsza, no ale nie można miećwszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...