Skocz do zawartości

Instrukcja aktualizacji BIOS płyty główne MSI


Recommended Posts

http://forum-pl.msi....hp?topic=3867.0 - procedura i program do stworzenia bootowalnego pendrive

 

Sposób pierwszy DOS (zalecany pod Intela):

 

http://speedy.sh/5p6E8/FPT1427.ZIP - flasher FPT

 

Aktualizacja:

1. Proszę przygotować bootowalnego pendrive.

2. Na pendriva (sformatowanego FAT 16/32) przegrać rozpakowane pliki.

3. Uruchomić komputer z pendrive (F11).

4. Z linii poleceń przejść na dysk(pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się pliki.

5. W celu aktualizacji proszę przejść do katalogu Bios na pendrivie i wpisać komendę fpt /f "bios name"

6. Bezpośrednio po aktualizacji proszę wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymized Defaults) i zapisać zmiany (F10)

 

Sposób drugi DOS :

 

Aktualizacja:

1. Proszę przygotować bootowalnego pendrive.

2. Na pendriva (sformatowanego FAT 16/32) przegrać rozpakowane pliki.

3. Uruchomić komputer z pendrive (F11).

4. Z linii poleceń przejść na dysk(pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się pliki.

5. W celu aktualizacji proszę przejść do katalogu Bios na pendrivie i wpisać komendę „nazwa_flashera nazwa_pliku /p /b /n lub /k /r /x „

6. Bezpośrednio po aktualizacji proszę wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymized Defaults) i zapisać zmiany (F10)

 

 

Sposób trzeci M-Flash:

Na pendriva przegrywamy rozpakowane pliki z BISOem

WchodzImy do BIOSu (klawisz DEL), nstępnie wybieramy zakładkę utility. Wybieramy M-Flash oraz opcję "select one file to update BIOS" i wybieramy plik BIOSu do załadowania z usb

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

A tu sposób nieoficjalny, ale z tego co czytam na forach MSI najlepszy z dokładną instrukcją (tak czy owak polecam stosować się do rad eskperta MSI, bo jako pracownicy wiedzą najlepiej co jest OK):

 

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=116721.0

 

Testowany przez multum userów, instrukcja w języku angielskim. Tak btw - żeby update'ować BIOS to pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że mamy stabilny komputer. Nie róbcie tego z aktywnym OC oraz gdy macie totalne zwiechy bo to się może skończyć RMA płyty.

 

A tak btw - gdzie w BIOS-ie MSI Z77GD55 jest "load optimized defaults"? Bo ja tej opcji znaleźć nie mogę :(

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

A tak btw - gdzie w BIOS-ie MSI Z77GD55 jest "load optimized defaults"? Bo ja tej opcji znaleźć nie mogę :(

 

Opcja load optimized defaults (przywracanie ustawień domyślnych) w Z77 nazywa się Restore Defaults .Klawiszem F6 na klawiaturze też można przywrócić ustawienia domyślne.

 

Najnowsze Biosy można uzyskać pisząc na PW wiadomość z numerem seryjnym i modelem płyty głównej lub na adres [email protected]

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czy do M-Flash wystarczy jedynie plik z biosem (E7751IMS.1A1 )? pendrive nie trzeba formatować?

Nie musi być "bootowalny" ale sformatowany to musi być. Najlepiej Fat32 bo to wszystkie płyty widzą.

Tak, tylko pliczek z BIOS-em

Edytowane przez waderr73
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, dzisiaj robilem update metoda m-flash. Wszystko było pięknie do 80% az nagle system się zawiesil i kaplica. Nic nie wstaje, nie pomaga Clear CMOS. Powiedzcie co dalej mam zrobić ? Jakie sa opcje ?

Czy jakies serwisy bawia się w programowanie biosu ? Czy gwarancja uznaje takie przypadki ? Czy mi powiedzą : trzeba było nie ruszac.

 

Plyta to MSI z77a-g45, wczoraj kupiona. Patrze ze bios ma sprzed roku wiec chciałem dobrze ... :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

http://forum-pl.msi....hp?topic=3867.0 - procedura i program do stworzenia bootowalnego pendrive

 

Sposób pierwszy DOS (zalecany pod Intela):

 

http://speedy.sh/5p6E8/FPT1427.ZIP - flasher FPT

 

Aktualizacja:

1. Proszę przygotować bootowalnego pendrive.

2. Na pendriva (sformatowanego FAT 16/32) przegrać rozpakowane pliki.

3. Uruchomić komputer z pendrive (F11).

4. Z linii poleceń przejść na dysk(pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się pliki.

5. W celu aktualizacji proszę przejść do katalogu Bios na pendrivie i wpisać komendę fpt /f "bios name"

6. Bezpośrednio po aktualizacji proszę wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymized Defaults) i zapisać zmiany (F10)

 

Sposób drugi DOS :

 

Aktualizacja:

1. Proszę przygotować bootowalnego pendrive.

2. Na pendriva (sformatowanego FAT 16/32) przegrać rozpakowane pliki.

3. Uruchomić komputer z pendrive (F11).

4. Z linii poleceń przejść na dysk(pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się pliki.

5. W celu aktualizacji proszę przejść do katalogu Bios na pendrivie i wpisać komendę „nazwa_flashera nazwa_pliku /p /b /n lub /k /r /x „

6. Bezpośrednio po aktualizacji proszę wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymized Defaults) i zapisać zmiany (F10)

 

 

Sposób trzeci M-Flash:

 

Na pendriva przegrywamy rozpakowane pliki z BISOem

WchodzImy do BIOSu (klawisz DEL), nstępnie wybieramy zakładkę utility. Wybieramy M-Flash oraz opcję "select one file to update BIOS" i wybieramy plik BIOSu do załadowania z usb

 

FPT nowa wersja : https://www.dropbox.com/s/bh61byl65qcftaf/FPT_1464.7z

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy te opisy tyczą się wszystkich płyt MSI?

Ja bym chciał swoją zaktualizować a dokładnie MSI990FXA-gd65

http://pl.msi.com/product/mb/990FXA-GD65.html#/?div=BIOS

"*Please download and execute the file in USB pen drive only. 
System will restart several times to update ME firmware after updated system BIOS. Please DO NOT remove the USB pen drive until ME update sucessfully.
*Please make sure you have read the SOP before you update the BIOS. 
SOP Download: BIOS & ME update SOP

**Please reinstall driver after updating BIOS with ME8. 
OS: Windows 7
OS: Windows XP"

Czy dobrze rozumiem:

- mam sciągnać plik z BIOS'em i wypakować na pendrive

- i co dalej? :) ta jak w opisie w poscie wyżej?

 

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy te opisy tyczą się wszystkich płyt MSI?

 

Ja bym chciał swoją zaktualizować a dokładnie MSI990FXA-gd65

 

http://pl.msi.com/product/mb/990FXA-GD65.html#/?div=BIOS

 

"*Please download and execute the file in USB pen drive only. 

System will restart several times to update ME firmware after updated system BIOS. Please DO NOT remove the USB pen drive until ME update sucessfully.

*Please make sure you have read the SOP before you update the BIOS. 

SOP Download: BIOS & ME update SOP

 

**Please reinstall driver after updating BIOS with ME8. 

OS: Windows 7

OS: Windows XP"

 

Czy dobrze rozumiem:

 

- mam sciągnać plik z BIOS'em i wypakować na pendrive

- i co dalej? :) ta jak w opisie w poscie wyżej?

 

 

 

Możesz zrobić aktualizację na bootowalnym pendrive , ściągając plik , wrzucasz na pena oraz po uruchomieniu komputera z pendrive wpisujesz nazwę pliku exe, plik sam się rozpakuje i zapyta o potwierdzenie aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

MSI dało kolejny popis - tym razem z biosem 1.6 do jednego ze swoich okrętów flagowych - MSI Z87 Mpower Max. Po jego wgraniu okazało się, że nadal mogę ustawić mnożnik do max 39 (I7 4771), ale jakiegokolwiek bym nie ustawił (nawet domyślny 35) to płyta sama sobie ustawia mnożnik 37 nawet mimo tego, że w biosie pokazuje poprawne taktowania procesora i poprawny mnożnik. Po powrocie do 1.5 problem znikł. %-)  Nigdy więcej mobaska od MSI. :cenzura:

 

 

Edit : panowie i panie z MSI - macie zamiar naprawić ten problem, czy olejecie sprawę i kolejne biosy nadal będą "zabugowane"? :mlotek:

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...