Skocz do zawartości

Instrukcja aktualizacji BIOS płyty główne MSI


Recommended Posts

Na z97 mpower nie ma zwyklego dvi ani hdmi dlatego nie sprawdzalem. Co do aktualizacji to wyglada to tak ze jest info ze kiedy wybore opcje flashu z pena, to robi restart i wtedy czarny obraz.Jak wybieram "flashowanie w biosie" - o ile to jest to, to wybieram bios z pena, flash dochodzi do 100% i restart kompa, po ktorym blaszak wstaje ale bios jest nadal stary...

Sprawdze, bo moze się zakreciłem z tymi portami...

tyle ze nie chcialbym ryzykowac znowu z tqka proba flashowania zeby mobasa nie uwalic...

Edytowane przez jaca85
Link to post
Share on other sites

Wyłącz "Funkcje rozruchowe BIOS". Sformatuj pendrive do FAT32, pobierz ponownie plik z biosem ze strony msi, wypakuj i przekopiuj na pena tylko plik "E7915IMS.150". Przechodzisz do M-Flash w biosie, wybierasz opcję nr 4, czyli "Wybierz plik do aktualizacji BIOS i ME". Następnie wskazujesz pendrive i plik z biosem. Uruchamiasz i czekasz. http://service.msicomputer.com/msi_user/support/TechFAQdetail.aspx?formid=3134

Jeśli nie zadziała musisz wykonać to po dos'em, flasherem FTP.

Tu masz poradnik 

 

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

MFlash polegl... 100% i znowu blackscreen...

Gniazda hdmi sa, ale zamotalem sie jak mlody smarkbprzy montarzu mobo w obudowe i nie wyciagnalem zaslepek na gniazda hdmi wlasnie - teraz backplate blokuje je i musze wyciagnac mobasa celem demontazu zaslepek.

Wracajac do tematu - flash pod dos-em pomogl... chociaz na koniec bie pokazala sie w wierszu polecen c: tylko ostatnia komenda programu i done, ale reset w niczym nie przeszkodzil i jest aktualny bios...

Dzieki bardzo

Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałem za pomocą m-flasha zaktulizować Bios MSI Z97-G43 Gaming płyty głównej. W aktualizacji pojawił się komunikat że wszytko ok i się komputer zrestetuje. Jednak po restarcie był czarny ekran...restarty, wyciągnięcie baterii z biosu nie pomaga. Co mam zarobić ? Czy płyta do serwisu ? Dodam że dziś ją kupiłem.

Link to post
Share on other sites

Niestety moja płyta nie ma dual bios. Więc ta metoda odpada....

 

Ja to mam pecha kupiłem kompa i w pierwszym dniu sie posypało....robiac oficjalną metodą MSI. Zamówiłem płyte przez neta ale odebrałem w salonie wiec nie moge zwrócić jej do 10 dni.... 

 

Ile trwa reklamacja u MSI ? Jest gdzie jakiś poradnik jak to zrobić bo na stronie producenta nie moge znaleźć

 

Mam cichą nadzieje że jescze jakoś uda się ją postawić na nogi. Ktos pisał że podpioł pendrive z backupem biosu i mu płyta ożyła, jednak ja buckupa nie mam... da się jakoś go zdobyć? 

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Plyte dzis oddalem maja wyslac do swojego serwiusu (komputronik) jezeli zweryfiukuja ze nie dziala to maja wyminic na nawa takie dostalem info od Pana w salonie.


Pytanie na przyszlosc. Ktora z metoda aktualizacji Biosu jest najbezpieczniejsza i najpewniejsza bo nie chcialbym drugi raz jej odsylac. 

Z tego co piszecie Live update jest nie pewne i z m-flashem sa problemy. Czy metoda 1 z pierwszego postu bedzie najlepsza? Mia ktos kiedykolwiek z nia problem?

Link to post
Share on other sites

Kurde tylko zastanawiam się co się u mnie podziało, zaniku napięcia nie było... potem z backupu bios nie chciał wstać... Może miałem po prostu pecha.... Juz drugi raz w tym roku (wcześniej uwaliłem płyte w laptopie). Jest to możliwe że z pendrive coś nie tak ? Różnica czy podpinam do usb 2.0, 3.0 czy tych czerwonych gamingowych?

 

 

Czyli uważasz że najpewniejszą metodą  żeby nic nie uwalić jest metoda wgrywania przez DOS? Przeczytałem sporo tematów i jeszcze nikt nie napisał że cos źle nią poszło.

btw// chodzi o film z postu #81?

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

Móglbys mi jeszcze powiedziec dlaczego niektórzy używaja po nazwie biosu tych dopiskow /p /b /n lub /k /r /x" a niektorzy nie? Jest to jakas różnica? W filmie z postu 77 przed nazwa flashera byl ">" a w metodzie drugiej nie ma tego znaku. Przepraszam za moje pewnie banalne pytania ale chcialbym nie uszkodzic plyty drugi raz.

Link to post
Share on other sites
http://217.110.237.70/notnagel/bios/afudos.jpg opis przełączników, w tym poradniku od msi jest też bez http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fservice.msicomputer.com%2Fmsi_user%2FSupport%2Fimages%2FTroubleSt%2FBIOS_FD.pdf&ei=fyFEVPW4G8PvatehgegK&usg=AFQjCNEUsD0u4Xl2aXH6XroFuB8uX8wtyQ jak działa bez to nie zawracaj sobie tym głowy. C:/> - to jest tak zwany znak zachęty więc jest zawsze. Poczytaj o dosie :) Możesz użyć fpt i nazwa biosu lub nazwa flashera + nazwę bios. Mozliwe, nie wiem, że na płytach z amd nie można użyć tego fpt, dlatego jest to rozdzielone. Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Witam. Dostałem płyte (wymiana na nową sztuke) i wykonałem update metodą bardzo prostą polecaną na angielskich forach i przez pracowników MSI.

 

Instrukcja według której wyknołem update:

 

>>Use the MSI HQ Forum USB flasher<< 
     A.) Download bios and place it on your desktop. Do not decompress.
     B.) Download and install the Forum flash tool.
     C.) Insert your FAT32 formatted usb stick.
     D.) Make sure that all win 8 options are disabled. (Fast Boot etc) Also make sure the legacy USB is enabled.
     E.) Start the forum flash tool and select option 1. Then point the tool at the compressed archive we downloaded earlier. Then to your USB Flash Drive.
     F.) Boot to the USB  
     G.) Now follow the directions and let the tool flash bios
     H.) After flashing reinstall ME drivers in Windows: http://download.msi.com/dvr_exe/intel_me10_mb.zip

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam mój problem również dotyczy płyty głównej msi dokładnie z77a-g43 próbowałem dzisiaj zaktualizować bios przez live update 6 wszystko początkowo szło dobrze do czasu restartu kiedy to komputer nie wykazuje żadnych czynności nie włącza się nie wczytuje nawet biosu monitor nie pokazuje żadnego obrazu. Nie mam wielkiego doświadczenia w tych sprawach więc proszę was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Z góry dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja flash'uje tylko pod dosem bo inaczej tez lipa.

Post 77 metoda 2ga - z filmikiem na yt...

 

Kiedy probowalem z pozycji biosu to komp nie wstawal po restarcie. poczytaj wczesniej co robilem aby mi wstal (kiedy mialem ten problem - zanim nie przeflashowalem z dosa)

 

Edytowane przez jaca85
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, mam pytanie do Pana od MSI.

 

Posiadam netbook MSI U270 (061PL) Win 7 64bit i nie jestem pewien czy jest dostępny update do mojego netbooka (czy wogóle się opłaca), bo na stronie MSI jest nowy BIOS, ale różni się jedną cyfrą: (tutaj jest wersja 10k a mój BIOS ma 1.0G)

 


 

zdjęcie z BIOSu:


 

 

Zaznaczam, że nigdy nie robiłem update BIOSu, z uwagi na to iż zawsze wydawało mi się to niebezpieczne. Jak się coś posypie to będę musiał odsyłać gdzieś do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...