Skocz do zawartości

Instrukcja aktualizacji BIOS płyty główne MSI


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mi zauktalizowało, niestety cos sie stali ze system znikl z dysku systemowego wlasnie instaluje system od nowa

Teraz pozostal mi tylko telefon:(

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Gratulacje patałachy z MSI. Serwis stwierdził wygięcie jednego pina w gnieździe procesora i gwarancja nie została uznana. Brawo MSI Sraczko. Nigdy więcej nie kupię ani za darmo nie wezmę nic firmowanym logiem MSI Sraczki. :majty:

CO najlepsze ASUS działa jak skała, a wasza Chińska tandeta psuje się zależnie od plam na słońcu i przemówień TuSSkaszenki. PRECZ Z MSI! :sciana:

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

coś o tym wiem kiedy spaliła mi się nowa karta msi 7870 hawk i gdy oddałem na gwarancje po 2 miesiącach mi ją przysłali tylko że karta była nadal uszkodzona i przy 62 stopniach resetowało cały kompter. później kiedy znów oddałem powiedziałem że mają oddać kase to dali mi nowy model i do teraz wszystko działa, ale nigdy więcej nic od nich

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam mam płytę MSI Z77A G43 i  odkąd ją kupiłem włącza mi się komp na tzw dwa razy czyli startuję mija 3-5 sec wszystko niby chodzi (czarny ekran cały czas, dioda od monitora nie reaguje) i następuję jakby reset i komp dopiero wstaje z oknem startowym biosu i potem ładowanie systemu.

Kumplowi składałem na tej płycie też kompa i ma to samo...

Wiem pierdoła ale czy te płyty tak mają czy da się coś z tym zrobić.

Ja akurat na produkty MSI złego słowa nie powiem miałem 2 płyty i 2 grafiki i jakość wykonania kapitalna.

Twin frozen i co mnie zdziwiło (prosty radiator +wentyl) czyli cyclone kapitalne chłodzenia.

 

A co do serwisu to nie mam w planach na przyszłość kontaktować się z nimi :D

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam mam płytę MSI Z77A G43 i  odkąd ją kupiłem włącza mi się komp na tzw dwa razy czyli startuję mija 3-5 sec wszystko niby chodzi (czarny ekran cały czas, dioda od monitora nie reaguje) i następuję jakby reset i komp dopiero wstaje z oknem startowym biosu i potem ładowanie systemu.

Kumplowi składałem na tej płycie też kompa i ma to samo...

Wiem pierdoła ale czy te płyty tak mają czy da się coś z tym zrobić.

Ja akurat na produkty MSI złego słowa nie powiem miałem 2 płyty i 2 grafiki i jakość wykonania kapitalna.

Twin frozen i co mnie zdziwiło (prosty radiator +wentyl) czyli cyclone kapitalne chłodzenia.

 

A co do serwisu to nie mam w planach na przyszłość kontaktować się z nimi :D

Zaktualizuj 1 sposobem , mi pomogło , użyj najnowszego BIOSu https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=8744.0

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy jest możliwość aktualizowania BIOSu z zamontowanym procesorem Haswell Refresh? Czy jednak będę potrzebował zwykłego Haswella żeby zaktualizować BIOS? Płyta główna o której piszę to MSI B85 G43.

Jeśli możesz uruchomić na niej procesor to tak, jeśli nie to musisz oddać do sklepu w celu aktualizacji BIOS.

Link to post
Share on other sites

 

 

 Jeśli możesz uruchomić na niej procesor
 

? tzn. zamontować procesor czy uruchomić system? Płyty jeszcze nie kupiłem dlatego pytam czy poradzę sobie z aktualizacją BIOSu z zamontowanym cpu Haswell Refresh. Czy pozwoli mi taka konfiguracja na wejście do Biosu i zrobienie aktualizacji z poziomu BIOSu? 

Link to post
Share on other sites

No to wiem, moje pytanie brzmi czy uda mi się wejść do biosu na niezaktualizowanej płycie głównej z procesorem Haswell Refresh i zaktualizować BIOS przy pomocy drugiej metody podanej w pierwszym poście tego tematu? Czy jednak taka konfiguracja nawet się nie uruchomi i nie pozwoli mi wejść do BIOSu?

Link to post
Share on other sites

 

? tzn. zamontować procesor czy uruchomić system? Płyty jeszcze nie kupiłem dlatego pytam czy poradzę sobie z aktualizacją BIOSu z zamontowanym cpu Haswell Refresh. Czy pozwoli mi taka konfiguracja na wejście do Biosu i zrobienie aktualizacji z poziomu BIOSu? 

 

Wszystko zależy od płyty i BIOSu ,który jest na niezaktualizowanej płycie głównej. Najlepiej jak byś zrobił aktualizację teraz ,a potem po znianie proca już nie będziesz miał problemu z odpaleniem.Ewentualnie poproś sklep o taką aktualizację.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jasne. Gdybym miał taką możliwość to zrobiłbym aktualizacje przed wymianą kwestia jest jednak inny ponieważ dopiero zamierzam kupić te części i nie mam teraz ani tej płyty ani procesora kompatybilnego z tą płytą. Dlatego zastanawiałem się czy poradzie sobie z aktualizacją sam na w/w konfiguracji czy będę musiał oddać komuś kto będzie miał procesor poprzedniej generacji i mi zaktualizuje płytę. Teraz już chyba wszystko wiem. Dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...