Skocz do zawartości

Athlon II x3 435 + ASRock AOD790GX/128M (dlugi + zdjecia)


Recommended Posts

A w BIOSie jest jeszcze coś takiego "CPU Quiet Fan" - jeśli to masz wyłączone to będzie chodził na 100%. Wydajności na pewno nie pogorszyło - ja obstawiam pastę bo sam jak zdejmowałem BOXa to pasta była bardzo nierównomiernie rozprowadzona, miejscami za grubo, a miejscami wcale.

Link to post
Share on other sites

wet w BIOSie i manualu pisze, że przy włączeniu C'n'Q na niektórych pamięciach i zasilaczach może nie działać. U mnie po OC proca na grze Assassin's Creed w biurze asasynów, gdzie nic się nie rusza resetowało komputer - sprawdzane x razy przy włączonym i wyłączonym C'n'Q.

I to wszystko na w pełni standardowych ustawieniach bez O/C? ;>
Link to post
Share on other sites

I to wszystko na w pełni standardowych ustawieniach bez O/C? ;>

Oczywiście, że NIE !!! Nie będę specjalnie wyłączał rdzenia i zmniejszał OC, żeby mi C'nQ działało - dlatego też napisałem, że niestabilne może być w niektórych przypadkach
Link to post
Share on other sites

Więc, poza większym szumem, wentyl może chodzić tak jak do tej pory na 100%?

No możliwe, że to coś z pastą, chociaż montowali mi wszystko w ESC.

 

A wiecie dlaczego w OCCT w zakładce Monitoring/CPU nie wyświetla mi czwartego rdzenia (u Froga01 w pierwszym poście jest wszystko ok)?

 

http://img229.imageshack.us/img229/6940/occt.th.png

 

Puściłem sobie OCCT na ustawieniach j/w, ale już po 5 min temp. podskoczyła do 65 st. i przerwałem test.

 

A tak poza tym PhenomII x4 B35 to odpowiednik jakiego proca? PII x4 925?

Link to post
Share on other sites

Więc, poza większym szumem, wentyl może chodzić tak jak do tej pory na 100%?

Tak.

 

A wiecie dlaczego w OCCT w zakładce Monitoring/CPU nie wyświetla mi czwartego rdzenia (u Froga01 w pierwszym poście jest wszystko ok)?

Jak to nie wyświetla? Wyraźnie jest napisane "Cores - 4". Tym że nie pokazuje 4'tego czujnika się nie przejmuj.

Sprawdź jedynie w menadżerze zadań czy idą 4 wykresy dla CPU.

 

Puściłem sobie OCCT na ustawieniach j/w, ale już po 5 min temp. podskoczyła do 65 st. i przerwałem test.

Sprawdź czy chłodzenie jest dobrze zapięte, oraz czy napięcie dla CPU nie jest większe jak 1.35v

 

A tak poza tym PhenomII x4 B35 to odpowiednik jakiego proca? PII x4 925?

Można tak powiedzieć.
Link to post
Share on other sites

To trzeba było dopisać że po O/C. Ten system został zaprojektowany tak by był stabilny bez O/C.

Wiele użytkowników korzysta z C'n'Q przy dużym OC procesora i nie skarży się na stabilność - więc na każdym zestawie może to wyglądać inaczej, a kolega Szak_ już po samym odblokowaniu rdzenia zmienia ustawienia domyślne.

 

Puściłem sobie OCCT na ustawieniach j/w, ale już po 5 min temp. podskoczyła do 65 st. i przerwałem test

Temperatura szybko wzrasta, ale też szybko się stabilizuje - mogłeś chwilkę poczekać do tych 70C.

 

A tak poza tym PhenomII x4 B35 to odpowiednik jakiego proca? PII x4 925?

Jak działa stabilnie to 100% phenom 925
Link to post
Share on other sites

Jak to nie wyświetla? Wyraźnie jest napisane "Cores - 4". Tym że nie pokazuje 4'tego czujnika się nie przejmuj. Sprawdź jedynie w menadżerze zadań czy idą 4 wykresy dla CPU.

Heh, no masz racje, to wykres czujnika, a nie ilość rdzeni (zmyliły mnie te zera :/ ).

 

Wszystko wydaje się być dobrze dociśnięte, napięcie na rdzeniu wg CPU-Z to 1.36V.

 

Zrobiłem dzisiaj jeszcze trzy testy w OCCT (20 min, otwarta buda).

 

Pierwszy test na 4 rdzeniach: temperatura podskoczyła do 65 st. ale później utrzymywała się między 61-63 st.

Drugi, na 3 rdzeniach: dobiło mi do 59 st. i tam się w zasadzie zatrzymało

Trzeci, na 2 rdzeniach: temp. rozpędzała się do 52 st i tak pozostało.

 

Natomiast AMD Overdrive puszczony na 20 min (wszystkie opcje zaznaczone) rozgrzał procka tylko do 60 st. (na 4 rdzeniach).

 

Heh, sam już nie wiem co o tym myśleć...Może to dlatego, że jadę teraz na integrze (taki głupi strzał)? Najgorsze, że te wszystkie temperatury bez kręcenia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli temperatura podawana z czujnika płyty (jako cały procesor) nie przekracza 65st w OCCT na BOX'ie i przy 4rdzeniach to myślę że nie jest źle.

Do Phenomów są dodawane nieco zmodyfikowane chłodzenia, najprawdopodobniej z mocniejszymi wentylatorami.

Myślę że może tak zostać. Przy normalnej pracy/gry procesor nie będzie osiągał tych 65st.

Link to post
Share on other sites

No niby tak, ale martwią mnie te temperatury. Teraz w idle mam trochę mniej niż wczoraj (43 st), ale i w pokoju jest chłodniej. No i dlaczego temperatura całego procka jest wyraźnie wyższa niż poszczególnych rdzeni (u innych tylko mała różnica)?

 

Tak się zastanawiam nad innym chłodzeniem i podkręceniem proca do ok. 3.4 GHz. Tylko nie wiem czy wtedy w OCCT nie przekraczałbym 65 st. na wszystkich rdzeniach.

Link to post
Share on other sites

Szak_ - uzupełnij profil! To podstawowa sprawa na tym forum.

 

W komputerze masz wysokie temperatury ze względu na praktycznie zerowy obieg powietrza. Dołóż minimum dwa(2) wentylatory.

-Na przód do zatok 5.25 - 120mm,

-na tył pod zasilacz wentylator o odpowiedniej wielkości względem otworów montażowych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Odkopuję temat, ale nie bez powodu. Wczoraj postanowiłem uaktualnić BIOS (z 3.4 do 3.6) i efekt był natychmiastowy: temperatura CPU spadła o ok. 11 stopni, zarówno w idle, jak i w stresie. W tej chwili po unlocku 4 rdzenia i zmniejszeniu napięcia z 1.36V do 1.20V, pod obciążniem w OCCT mam nie więcej niż ok. 54 st. (będzie oczywiście od temperatury otoczenia zależało). Teraz w końcu mogę podkręcić proca :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...