Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy : 

i3 3220

Asrock z77 pro 3

Spartan pro 

ocz 500w

dvd asus 

wd blue 500gb 

zalman z9

goodram 4gb 

Sapphire HD 7850 

Ten komputer będzie dobry do gier i użytku domowego czasem jakieś półprofesjonalne programy ale to żadko Zaznaczam , że jestem średnio wymagający ponieważ jestem niedzilelnym graczem ;)

Link to post
Share on other sites

Niedzielnym graczom polecam konsole. Chyba, że grasz w internetowe RPG typu WoW.

Mam ps3 ale wole pograć w niektóre tytuły na pc czyli jakieś fps a do wydania mam 2400zł ;) Za ten mój zestaw wychodzi 2350zł a płytke z77 wybrałem pod dalszą rozbudowę pod i5 3570k i robienia oc

 

Wydajnościowo OK, natomiast sam zestaw złożony przeciętnie. Powiedz ile masz do wydania i coś wymyślimy ciekawszego. 

Mam 2400zł szczegóły patrz niżej ;)

Edytowane przez radeonski2600k
Link to post
Share on other sites

http://s9.postimg.org/q7ncczvxb/ame.png

 

Nie wiem jakie  to będą programy, ale o ile w grach podany Phenom jest porównywalny z i3 - o tyle w większości innych zastosowań będzie zwyczajnie wydajniejszy (z uwagi na 4 fizyczne rdzenie + możliwość ewentualnego podkręcenia). Wszystko na stabilnej płycie Gigabyte (żadna półka wyższa, ale swoje zadanie spełnia) wraz z 4GB pamięci DDR3 (możesz dorzucić 2-gą taką samą kość, ale przekroczysz o kilkadziesiąt złotych budżet). Karta znacznie wydajniejsza od zaproponowanej. Reszta komponentów zgodnie z rozsądkiem. 

Link to post
Share on other sites

http://s9.postimg.org/q7ncczvxb/ame.png

 

Nie wiem jakie  to będą programy, ale o ile w grach podany Phenom jest porównywalny z i3 - o tyle w większości innych zastosowań będzie zwyczajnie wydajniejszy (z uwagi na 4 fizyczne rdzenie + możliwość ewentualnego podkręcenia). Wszystko na stabilnej płycie Gigabyte (żadna półka wyższa, ale swoje zadanie spełnia) wraz z 4GB pamięci DDR3 (możesz dorzucić 2-gą taką samą kość, ale przekroczysz o kilkadziesiąt złotych budżet). Karta znacznie wydajniejsza od zaproponowanej. Reszta komponentów zgodnie z rozsądkiem. 

Całkiem fajny zestaw dzięki ;) zastanowie się nad phenomkiem ;)

Link to post
Share on other sites

@up moim zdaniem nieco bezsensowny argument z tym upgradem z i3 do i5. Kupując i5 (i tak pewno kupi 'K', bo będą już dość tanie), a płyta na B75 i tak nie pozwoli rozwinąć mu skrzydeł. Więc już dzisiaj musiałby wykosztować się na minimum Z77A-G43, co przy napiętym budżecie jest głupotą. Dodatkowo na AM3+ zawsze jest FX-83x0, który taki zły (zwłaszcza po OC) jak go piszą nie jest. Więc również ma ewentualne pole do manewru w przyszłości. 

Link to post
Share on other sites

Najlepszy FX-8320 kosztuje dokładnie tyle co 3350P, więc jest do dobre porównanie, a dodatkowo daje możliwość znacznego przetaktowania. Zaś 3570K, to już inna półka cenowa i tak czy siak konieczność wymiany płyty dla autora. Bo 3570K bez OC jakoś wybitnie wydajniejszy od 3350P nie będzie. 



A skoro mówimy o wymianie płyty, to taki upgrade autor przeprowadzi również z zestawu z Phenomem. W końcu ma już pamięci DDR3. 

Link to post
Share on other sites

Możemy tak w nieskończoność, rozwiązania generalnie zbliżone w kwestii gotówkowej i wydajnościowej. Liczą się preferencje autora i to jaką częstotliwość ma dla niego określenie "żadko". 

Raczej rzadko korzystam ;) głównie mi chodzi o to który lepszy do gier pII czy i3  ? Płytkę mogę odrazu kupić z77 jest napisane na górze , ale odrazu zaznaczam że nie kupie i5 i płyty za 5zł i bez coolera i z tandetną resztą 

Edytowane przez radeonski2600k
Link to post
Share on other sites

W większości jak to nazywasz programów wygra Phenom z uwagi na 4 fizyczne rdzenie (i3 to 2-rdzeniowiec z HT). Natomiast w grach, które słabo wspierają wielowątkowość, górą będzie i3.  Wyjątkiem są najnowsze produkcje, optymalizowane pod procesory wielordzeniowe (np. Crysis 3), tam górę bierze Phenom.

 

Generalnie czego nie weźmiesz, to w tym przedziale cenowym będziesz zadowolony. i3 jak kolega wspomniał daje możliwość upgrade nawet do mocarnego i7, podczas gdy Phenoma możesz wymienić maks na FX-8350. 

Link to post
Share on other sites

a ja bym kupil mocarnego;)  i3 550 oclil porzadnie i nie potrzebowal mocarniejszego i5 37xxxxxxxxxxxxxxx

 

szkoda kasy

i3 na 4,5 jest tak szybki ze nic wiecej nie potrzeba poza zaladowaniem sli z gtx650 bost

 

szkoda kasy ne te wszystkie jak im tam -- chyba ze kto robi w grafice

 

i malo mnie obchodzilo by ze nie wsadze w s1156 nic mocarniejszego

- jest zlacze dla grafiki ? czyli wsadze wszystko czego potrzebuje

a najlepiej jak jest sli 8x8 zebym mial co wymieniac ;)

 

oczywiscie i3 '56 cli sie razem z pamiecią zeby byl konkret z nehalema bo jego upadlosc do zegar w zegar do i3 2100 wynika z kontrolera pamieci wiec bclk200 i mem 2000;)


 

dobre sobie - niekompetencja


ciekawym dowodów ;)

 

niekompetencja to wywalanie 8 i wiecej stow na nic nie znaczacy procesor

reklama reklama pranie mozgu juz od rana - nikt i to doslownie nikt nie potrzebuje w domowym kompie do zwyczajnej rozrywki zadnego ivy - bajki sie tu dobrze mają jak widac

 

dobra ide sobie wpadlem na chwile nie bede wywalał forum do gory nogami - wierzcie w swoje bajki i zyjcie dobrze  - pozdro

 

 

SKRAJNA NIEKOMPETENCJA. Biafra

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Sam fakt sugerowania SLI do 2-rdzeniowego CPU, sprowadza cię do rangi osoby nie mającej pojęcia o czym pisze. Bo narzut sterownika na CPU zabije tą konfigurację. 

 

PS: Miłej rozgrywki na 2 rdzeniach w FarCry 3 :) 



Albo... lepiej kup licencję na Powerpointa, imo to samo a zawsze może czegoś się nauczysz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...