Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

wcześniej tylko myślałem o tym teraz już zaczynam składać kompa. Akurat trafiłem i7 3770k w bardzo dobrej cenie. Więc wszystko będzie pod ten procek. Bardzo prawdopodobne jego OC w przyszłości.

 

a więc tak:

- i7 3770k - już mam

 

- msi z77 mpower (680zł)

 

Radeon HD 7970 GHZ Edition - nad tym jeszcze myślę

 

SilentiumPC GLADIUS M40 (200zł) (zmieści się tam chłodzenie podane niżej?)

 

- Be Quiet! Pure Power L8 630W (310zł) (czytałem, że ma krótkie kable?)

 

- Patriot DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9 (250zł)

 

- Thermalright Silver Arrow SB-E (może extreme, 350zł) (tutaj małe pytanie czy na początku starczy boxowe chłodzenie ponieważ nie wiem czy starczy mi od razu na zakup tego, OC planuje w przyszłości a nie od razu po zakupie)

 

w nawiasach podałem ceny tych podzespołów, które są jednocześnie ceną max jaką mogę wydać na daną część jeśli macie inne lepsze propozycje.

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A co z napędem, hdd i ewentualnym ssd?

 

zostanie dokupione, lecz niestety nie teraz.

 

- chciałbym najlepszą płytkę do 700zł pod ten procesor, czytałem że Mpower jest całkiem zacna jednak jeśli proponujecie coś lepszego w tej cenie to OK, pamiętajcie jednak o jak najlepszym OC

 

obudowa mi się spodobała i dołożę do X80. ram zmienie na nisko profilowy.

natomiast chłodzenie zmienię jeśli nie uda mi się załatwić tanio tego które podałem

 

więc teraz pytanie co do zasilacza czy kable ma naprawdę krótkie?

oraz proszę w takim razie o doradzenie NAJLEPSZEJ płytki pod te zespoły do OC w cenie max 700zl

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

MPower wygląda dobrze tylko na zdjęciu i papierze przedstawiającym specyfikację. Ta płyta ma 100 różnych totalnie zbędnych bajerów, które tylko czekają na to by psując się unieruchomić całą płytę. Miałem 3x związek z tą płytą, raz u siebie - dwukrotnie u swoich klientów i pomijając 1 szt. która była martwa po wyjęciu z pudełka, obie poleciały na naprawę gwarancyjną. Dodatkowo na forum było również kilka przypadków dziwnych awarii MPower --to nie jest dobry prognostyk i zdecydowanie argument przeciwko tej płycie.

 

Na płytę pod LGA1155 nie trzeba wydawać więcej niż 500zł, już GD55 oferuje bardzo dobrą sekcję zasilania, obsługę 2 kart graficznych, czy nienaganną ilość poszczególnych złącz.

 

Jednym słowem najlepsza opcja na dzień dzisiejszy to MSI Z77A-GD55, alternatywnie możesz dorzucić do GD65 jeżeli bardzo potrzebujesz 8 złącz SATA zamiast 6. 

Link to post
Share on other sites

zapomniałem dodać że grafikę dokupię za miesiąc, więc płytka musi obsługiwać iGPU (integre procka), jak i pozwalać jej na przydzielenie pamięci. Z tego co wyczytałem gd55 ma jakieś ograniczenia co do tego ... :/ tak jak pisałem przedział cenowy to 700 zł max więc mile widziane porównania znajdujące się w tej kwocie.

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

GD55 pozwala maks. przydzielić 256MB pamięci na wyłączność dla iGPU oraz do 1762MB współdzielić z procesorem, ale powiedzmy sobie szczerze. HD4000 to nie jest karta, którą te 256MB będzie dławić. No, a to z kolei nie jest twoja platforma docelowa, więc argument irracjonalny. 

Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-GD55 vs MSI Z77A-GD65

 

60zł różnicy, a podobno lepsza sekcja zasilania? opłaca się? (chyba źle wywnioskowałem z artykułu, że lepsza)

 

 

MSI Z77A-GD65 obsługuje PCI-E w sli lub cross-fire w trybie 2x8 ?

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-GD55 vs MSI Z77A-GD65

 

60zł różnicy, a podobno lepsza sekcja zasilania? opłaca się? (chyba źle wywnioskowałem z artykułu, że lepsza)

 

 

MSI Z77A-GD65 obsługuje PCI-E w sli lub cross-fire w trybie 2x8 ?

Zarówno G45, jak i GD55, GD65, GD80 i MPower obsługują SLI/CF 2x8 --bo jest to ograniczenie narzucone przez procesor Sandy/Ivy Bridge.

 

Hmm... jeżeli na 2500K wyciągnąłem na GD55 5,3GHz --to prędzej skończą się możliwości CPU niż możliwości sekcji w GD55. 

Link to post
Share on other sites

czytałem szukałem i wyszło coś takiego:

 

 

i7 3770k - już mam
SilentiumPC Gladius x80 Pure Black (349zł)
Be quiet! Purepower L7 630W 80+ Bronze (309zł)
Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 XMP (242zł)
MSI Z77A-GD55 (475zł)
Zalman ZM-STG2 - Pasta termoprzewodząca (3,5g) (28zł)
 
teraz będzie chodziło na zintegrowanej grafice procesora, a za 1-2mies planuje kupic 2x660 i połączyć w SLI
 
będzie ok? planuje OC procka, chłodzenie dokupię jak będę kręcił już
 
i pytanie czy podepnę wszystkie porty panelu górnego obudowy pod płytkę?
Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

planuję kupić wszystko na agito i czy moglibyście podać jakieś dobre opłacalne kości ram (2x4GB) + zasilacz aby cena obu nie przekrozyła 563zł

 

 

i pytanie czy podepnę wszystkie porty panelu górnego obudowy pod płytkę?

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

czy słuchawki "Natec Genesis HX55w cenie do 80zł będą dobrym wyborem?

i pytanie czy do instalacji i7 3770k jest potrzebna jakaś dodatkowa pastatermoprzewodząca czy nie?

 

chłodzenie w pudełku ma chyba na sobie już nałożoną pastę przez intela? potrzebne będzie dokupienie dodatkowej?

 

i jeszcze jesli mam do wyboru:

XFX Core 650W 80+ SLI PSU

Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE,

 

to co będzie lepszym wyborem?

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

Żadne słuchawki 'dla graczy' a zwłaszcza takie za 80zł nie są dobre. Najtańsze dobre słuchawki to Creative Aurvana Live! poniżej tego modelu wszystko to raczej taka zabawka do klekotania dźwiękiem.

 

Z zasilaczy brałbym BQ L8, bo będzie nieco cichszy.

 

Chłodzenie Intela ma pastę. 

Link to post
Share on other sites

i7 3770k

MSI z77a-gd55

patriot viper 3 2x4GB 1600MHz CL9

Gladius x80

BQ L8 630w 80+ bronze

 

za 2 miesiace + Thermalright Silver Arrow SB-E oraz 2x GTX 660

 

dobry zestaw? dysk też później będzie

 

aaa i pytanie jakieś dobre słuchawki do grania oraz teamspeaka tak do 110zł z agito lub morele

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...