Skocz do zawartości

Piotrekov - Pierwszy w życiu WorkLog


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie

 

Na początku może powiem trochę o sobie. Mam na imię Piotrek, jestem studentem inżynierii oprogramowania. Mieszkam w niewielkiej miejscowości Niedzica, która utrudnia dostęp do technologii, sprzętu itd. Chodzi mi tutaj głównie o kwestię "namacania" sprzętu. Najbliższe sensowne sklepy z sprzętem komputerowym są prawdopodobnie w Nowym Sączu, ewentualnie trochę dalej- Kraków. Komputerami od strony sprzętowej interesuję się może nie od najmłodszych lat, ale powiedzmy zacząłem na etapie Duron czyli powiedzmy rok 2000:) Jako maniak komputerowy, mój sprzęt jest wymieniany dosyć często, co nie zmienia faktu, że do składania każdego zestawu wkładam całe serce:)

 

A więc może zacznę Wam pisać więcej szczegółów, bo zaczyna się to robić nudne..

Jakoś rok temu złożyłem zestaw a z racji tego, że mi się znudził postanowiłem go sprzedać i wprowadzić lekkie zmiany, po trudach i mękach zmontowałem coś takiego:

  • Procesor: i5 3570k
  • Mobo: MSI Z77 Mpower
  • RAM: Corsair Vengeance 8GB 1866 black
  • SSD Samsung 830 128GB
  • HDD: WD Green 500GB
  • PSU: Tagan TG1300-u33

Miałem do tego jeszcze obudowę Cooler Master HAF XB, ale po 3 miesiącach sprzedałem, dokładniej 2 dni temu bo denerwował mnie hałas przednich wiatraków, oraz zaczęły mnie irytować gabaryty obudowy.

 

A więc jestem bez obudowy, chciałbym poskładać to ładnie i estetycznie dlatego postanowiłem założyć temat na tym forum. Co planuję zrobić? Oto mała lista która być może będzie jeszcze modyfikowana(a raczej na pewno! :)

 

Zakup obudowy:

  • Fractal Design Define R4 Black Pearl Window
  • Czekam na jakieś ciekawe propozycje, może coś będzie atrakcyjniejsze. Chodzi mi tutaj o wyciszenie, Fractal bez okna byłby lepszy ale okno to mus:P Chciałbym żeby bebechy były widoczne.

Zakup chłodzenia na procesor:

  • Tutaj będę czekał na propozycje:)

Zakup grafiki:

  • Docelowo w zestawie miało być coś od MSI z serii lightning ale stwierdziłem, że szkoda kasy, i lepiej zainwestować w jakieś SLI? :P typu 2x660Ti albo 2x7870 które oczywiście będą się komponować z resztą podzespołów.

Wymiana podzespołów:

  • Rozważam wymianę Płyty głównej(kwestia estetyki, jeżeli mpower będzie cięzki w "obróbce") na Asus z77 Maximus V Formula Thunderbolt FX- ze względów estetycznych, oraz ze względu na kartę muzyczną.
  • Również zastanawiam się nad wymianą procesora i5 3570k na i7 3770k - jeżeli argumenty będą konkretne:)
  • Zastanawiam się nad wymianą zasilacza, mój jest świetny jeżeli chodzi o stabilność, nic nie piszczy itp, ale nie jest modularny i ma ogromną ilość kabli.

 

Biorąc pod uwagę to, że moje zarobki nie są rewelacyjne wszystko będę robił stopniowo.

Wrzucę kilka fotek z sprzętu który posiadam i czekam na wasze propozycje, jaka obudowa, jaka kolorystyka itp. 

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem zakładając taki temat. Jest to worklog, znaczy mam nadzieję, że będzie, ale potrzebuję pomocy, bo sam jestem bardzo niezdecydowany:)

 

Kilka fotek:

 

http://imageshack.us/a/img818/440/dsc8856u.jpg

 

http://imageshack.us/a/img713/4214/dsc8852w.jpg

http://imageshack.us/a/img593/6065/dsc8855.jpg

 

http://imageshack.us/a/img255/2934/dsc8853j.jpg

 

 

http://imageshack.us/a/img89/9470/dsc8854.jpg

 

 
Czekam na komentarze i opinie.
Pozdrawiam i liczę na pomoc z waszej strony:)
Edytowane przez piotrekov
Link to post
Share on other sites

odkupujesz mi monitor bo rozwalić chciałem ręka muchę... :/

 

Mocno walisz w ten monitor:)

 

Rozumiem, że ten "worklog" będzie o Twoich rozterkach co kupić, a potem o składaniu tego w kupę?

 

Można tak powiedzieć, o tym co kupić, jakie warianty kolorystyczne wybrać. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy, z biegiem czasu coś tu będzie, a co? Się okaże:)

 

Czekam na jakiekolwiek propozycje:P Fundusze na obudowę są, więc teraz tylko pomóżcie mi myśleć :P

Jak wyżej:

-okno

-w miarę cicha

-zapomniał bym dodać wcześniej, pasuje w niej jakoś kable poukładać :)

To są chyba główne cechy których szukam:P No i nie musi wyglądać jak jakieś coś z kosmosu:P

 

Przeglądając teraz po raz setny allegro, agito, proline itd. doszedłem do wniosku, że podoba mi się Corsair Obsidian 650D.

Czy ktoś z was ją posiada? Jak to jest z poziomem hałasu w tej obudowie? No i kurde jeden minus zauważyłem. Porty USB 3.0 z obudowy podłączane są zewnętrznie, ale to można by jakoś pominąć kupując USB na tył, rozmontowując i później można to schować za płytę więc to nie jest jakiś wielki problem.

 

Więc jeżeli ktoś posiada do sprzedania to zapraszam na priv:) Założę też temat na kilku forach może się coś znajdzie. W ostateczności kupię nową, chociaż pieniądze zaoszczędzone na obudowie mógłbym przeznaczyć na chłodzenie, ewentualnie dopłacić do zamiany części(Jeżeli się na to zdecyduję : )

Edytowane przez piotrekov
Link to post
Share on other sites

Ten Corsair nie jest przystosowany do plyt w formacie EATX czyli mozesz miec problem z montazem ASUS Maximus. Jak ci zalezy na budzie z serii Obsidian to powinienes zainteresowac sie Obsidian 700d.

Ze swojej strony polecam obudowe PC-A75X. W wersji z oknem jest w cenie siedemsetki a wepchniesz do niej nawet plyte HPTX. Do tego cala z anodyzowanego aluminium. Cicha i przewiewna.

Link to post
Share on other sites

Tutaj link do yt, koleś zamontował eatx do tego obsidiana, płytę od EVGA, nawet większa gabarytowo od tego asusa.

 

 

 

Rozmiary Asusa:

Extended ATX Form Factor 
12 inch x 10.1 inch ( 30.5 cm x 25.7 cm )

 

Jeżeli chodzi o rozmieszczenie śrub do przykręcania płyty głównej są one umiejscowione tak samo w ATX i EATX więc chyba nie powinno być problemu.

Jedyne co mogło by przeszkadzać to płyta nachodząca na gumowe przeloty na kable.

Jeżeli ktoś jest bardziej pewny moich domysłów prosiłbym o potwierdzenie:)

Link to post
Share on other sites

masz mpowera jak ja wiec czekam na efekty.

 

Co do monitora to możesz kupić mi taki LINK

 

Mam Mpowera, owszem, ale kurde korci mnie asus, tak mi się wydaje(mogę być w błędzie), że czarno-czerwony będzie prostszy niż kolorystyka z mpowera.

 

Co do monitora to mam podobny, pewnie trochę niższych lotów, LG Flatron E2351:)

Dalej nie wiem co z tą obudową więc narazie stoję w miejscu z pracą..

Link to post
Share on other sites

Zmień Chłodzenie CPU bo to fabryczne ni wygląda, ni chłodzi ^^

Jest w planach, prawdopodobnie bequiet dark rock pro 2, ze względu na kolorystyke, aczkolwiek są tańsze o takiej samej wydajności, chociaż korci mnie jeszcze corsair h100i.. Ale to jak już będę miał bude:) z którą mam wiele problemów;)

Link to post
Share on other sites

zamiast zmieniać płyte dla kolorów kup sobie okleinę w wybranym kolorze, i wytnij paski (np czerwone ) i przyklej na te zółte w Mpower ja tak zrobiłem tylko ze niebieskie i wygląda to obłędnie , fotki dam jak założę własny worklog, na razie czekam na reszte wariacji do modowania by dać troche fotek i nie rozbierać kompa co dwa dni :)

Link to post
Share on other sites

Jak worklog się utrzymie to na pewno będę śledzić, zapowiada się ciekawie ;) Ja bym został przy czarno - żółtym. Jak kupujesz Black Pearl (Co jest jednym z niewielu wyborów z Twoimi wymaganiami) To będziesz miał czarny sprzęt z żółtymi akcenatmi co wg. mnie bardzo ładnie wygląda ;) Jak byś jeszcze do tego dołożył czarno - żółtego MSI to w ogóle miazga ;)

Zasilacz hmmm... Nie do końca wiem jakie masz ograniczenie budżetowe, ale wiadomo - SeaSonic, Enermax, Corsair, XFX, Coguar. Podaj mniej więcej czego byś chciał od zasilacza to się pomyśli ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

A więc historii ciąg dalszy. Wcześniejsze komponenty sprzedałem z powodu przesiadki na osX, planowo miał to być mac mini, jednak skończyło się to wszystko zakupem MacBooka Pro z wyświetlaczem retina, 15cali procesor i7, 256gb ssd i 8gb ramu. Jest to po prostu sprzęt świetny pod każdym względem. Obraz jest rewelacyjny, komputer super szybki, jest to zasługa podzespołów no i oczywiście samego sysyemu.

 

Zmuszony jednak byłem do zainstalowania systemu windows. Z racji tego, że studiuję inżynierię oprogramowania korzystam z środowiska Visual Studio oraz MSSql, przełączanie się miedzy systemami zaczęło mnie denerwować no i zrodził się pomysł złożenia nowego komputera. Z racji, że traktuję to jako hobby nie poszedłem w opcję tanią, tylko komponenty wybierałem na zasadzie jakość + wygląd. Nie do końca chciałem monitor który kupiłem, ale uważam że był to również dobry zakup:P

 

Obecna konfiguracja przedstawia się następująco:

-Procesor:

Tutaj zastanawiałem się dosyć długo nad socketem 2011 czy 1150, wybór padł na 1150 jednak wciąż nie wiem czy to się nie zmieni. Procesor i5, i7 który by tu wybrać. Z racji, że nie renderuję nie obrabiam grafiki itd. oczywistym wyborem był i5 4670k. Chociaż kusił mnie procesor i7 to jednak poszedłem w i5.

 

-Płyta główna:

Kolejna kwestia która mnie męczyła. Tańsza płyta czy może droższa.. Jako że wcześniej miałem Msi z77 Mpower, niby wadliwą serię płyt(tak mówią) nie miałem z nią żadnego problemu dlatego też pierwsza płyta nad którą myślałem  była płyta od MSI a dokładniej z87 Mpower max. Przy wyborze płyty wymagałem od niej wbudowanego wifi.. Dlatego też zakres płyt został znacznie ograniczony. Od zawsze podobały mi się płyty od asusa więc stwierdziłem ok, biorę asusa. Kolorystyka Maxsimusa bardzo mi odpowiadała więc pierwszą płytą którą wziąłem pod uwagę była płyta Hero, jednak nie miała ona wifi więc poszedłem w opcję wyżej - Formula. Piękny pancerz, świetna kolorystyka, ok biorę to!

 

-Ram:

Jako że ram to dla mnie ram wziąłem to co mi się podobało, miesiąc temu Kingston HyperX Beast... no ale już mnie korci zmiana na corsarza, dominator Platinum, ewentualnie vengeance pro red:D 8gb w zupełności mi wystarcza, prędkość też nie miała jakiegoś większego znaczenia.

 

-SSD:

Czytałem tutaj na forum, polecane zestawy nigdzie tego dysku nie widziałem, mam nadzieję że się na nim nie przejadę Samsung EVO 120gb .

 

-Obudowa:

wisienka.. Jestem fanem prostoty tak mi się wydaje, zatem corsair 750d wypada tutaj świetnie. Piękne duże okno, miodzio;D

 

-Chłodzenie:

Od zawsze chciałem mieć ciszę w komputerze, do tej pory korzystałem zawsze z boxowego chłodzenia, jednak teraz wybór padł na corsair h100i.

 

-Zasilacz:

Tutaj miejsce miała piękna historia. Idąc do sklepu szedłem z nastawieniem że biorę Corsair AX. Jednak jak się okazało cena była trochę za wysoka, 200Euro, więc postanowiłem zejść z certyfikatu platinium. Postanowiłem więc kupić seasonic, jednak sprzedawca ładnie oznajmił że nie sprzedają zasilaczy tego producenta. No ok pomyślałem, może wezmę bequiet... Hmm i pada taka sama odpowiedź. Ok no więc Enermax z certyfikatem gold. Po czym Pan mowi ok, jest zasilacz taki i taki 650W w cenie 120Euro. No ok, biorę, po czym zaproponował mi zasilacz w tej samej cenie enermax tylko 750W ten sam model itd. tylko więcej W. Mysle sobie no ok, Można mieć na zapas zwłaszcza że w tej samej cenie. Ok. Paragon, no i idę do drugiego miłego pana którego stanowisko było 5m dalej, z paragonem i czekam na swoje podzespoły. Nie mija 5 min pan wychodzi z magazynu z wózkiem pełnym produktów:D

Lecz niespokojnym krokiem idzie do sprzedawcy i zaczyna z nim rozmowę. Po 1minucie sprzedawca oznajmia, że wystąpił jakiś błąd w systemie i jak się okazało na magazynie nie ma już mojego zasilacza, nie chcąc zmniejszać ceny no i oczywiście nie chcąc schodzić z jakości oraz z W proponuje mi zasilacz Enermax Platimax 750W w Tej samej cenie(zasilacz 80Euro droższy od tego który widniał na paragonie:) Dlatego też bez zastanawiania się, kiwnąłem głową i magazynier ruszył w kierunku z którego przyszedł.

 

-Monitor:

Monitor to też długa historia, w każdym bądź razie jest to IIyama ProLite XB2485WSU

 

 

Co mi pozostało?

-Zakup dysku HDD (Nie było na stanie WD Blue)

-Zakup Karty graficznej

-Zakup wiatraczków

 

 

Ogólnie to moje życie trochę się zmieniło, przeprowadziłem się do Austrii, osiedliłem, mam swoje 4 ściany i moje nowe centrum dowodzenia światem:D Aktualnie jestem w Polsce na uczelni, jednak zaraz po powrocie wrzucę wam zdjęcia jak to teraz wygląda.

Co bym chciał zrobić? Nie jestem do końca pewien, jestem strasznie niezdecydowany, impulsywny itd.(same złe cechy charakteru) jednak jak już chyba wspomniałem jest to moje hobby, i mógłbym się z takimi rzeczami raz w miesiącu nawet męczyć:D

Moim celem jest wyciszenie komputera i nadanie mu trochę charakteru. Nie wykluczam chłodzenia wodnego jednak nie mam o tym zielonego pojęcia i może tutaj z wami uda mi się coś stworzyć. Nie będzie to taki zakup jak w przypadku komputera (1300Euro Z dnia na dzień, stwierdziłem po prostu ok idę i kupuję) bo jest to trochę wysoka cena aby wydawać ją z dnia na dzień. Ale po trochę zawsze można składać i kompletować. Jeżeli chodzi chodzi o zakupy to mogę je przeprowadzać w Polsce i  w austrii dlatego chyba będzie trochę prościej z dostępnością towarów.

 

A więc mój zestaw to:

-Corsair 750D

-Asus Maximus VI Formula

-i5 4670k

-Corsair h100i

-Kingston HyperX Beast 8gb 1600mhz

-Samsung Evo 120gb

-IIyama XB2485WSU

 

Pozdrawiam i czekam na opinie zestawu!

P.S.: Sorry za błędy ale pisane jest to na szybko, z wykładowcą który chodzi co 10sekund obok mojego komputera:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...